Hogy lehetséges az, hogy 89-ben egyetlen elvhű kommunista sem tiltakozott a rendszerváltás ellen, illetve harcolt a régi politikai berendezkedésért?
Hát igen, nem volt igazi valódi rendszerváltás. Akik szerették volna, azokat minden pártból kiutáltak annak idején. Lásd MDF balhé.
Viszont kedves kérdező, a nagy váltás közben volt egy átmeneti Németh kormány, ami elvileg a váltás előkészítésére lett összehozva. Akár sikerült nekik, akár nem ...
De talán ez is számít.
az mszmp azért nem kardoskodott, mert megalkotta a maga utódait: az mszp-t és az szdsz-t! aztán eltelt egy félév és az mdf-be is beépültek és ott romboltak, ennek a csúcsa Dávid Ibolya volt, aki már gyurcsányimádó lett.
aztán az mszp alkotott több pártot is, pl. az együtt2014-et, dk-t, hogy eljátszák a különállósdit hogy a népet átverjék.
de az mszp legangyobb átverése a jobbik, amit csakugyan ők alkottak, hogy megakadályozzák a fidesz 2/3-át és győzelmét! így megy a játék a kommunsitáknál! csupa intrika, gonoszság!
Az egyetlen párt, ami ellenállt a kommunista beépülésnek az a fidesz, a fidesz mai napig nagy kommunsitaellenes párt és egy igazi nemzeti párt!
"Az egyetlen párt, ami ellenállt a kommunista beépülésnek az a fidesz ..."
Jelenleg a legtöbb MSZMP múmia a Fidesznél van. A híres Tákolmányt is Pozsgai elvtárs írta, aki olyan szép szavakkal illette anno az 56-os lázadókat. Jelenleg nincs kommunistább párt a Fidesznél idehaza, hiszen antikapitalista, tőke ellenes, államosítgat és beállítja ellenségképnek az értelmiséget. Ebben a formában pedig már a kínai kommunista párt is meghaladta őket a 90-es évek elején.
Akkoriban mindenki belépett a pártba, ha akart valamit elérni. Lakást, előnyt itt-ott, a többség magasról tett az egészre.
Másrészről, aki komolyabb szinteken mozgott, ott sem volt mindenki hithű kommunista. Egyszerűen csak a Párt volt a politika színhelye, volt, aki egyszerűen a gazdagodásra vágyott (a többség), volt, aki emellett ellenzék volt az egységes párton belül is, de mivel diktatúráról beszélünk, így ez külsőleg nem nyilvánulhatott meg olyan módon, inkább finoman próbálták terelni az irányt, már amennyire lehetett. Ha úgy vesszük, maga Kádár is reformkommunista volt, amit tudott a szovjet uralom alatt, azt félig-meddig megtette. Ezért is nagyon ellentmondásos a személye, mert ugye nem kevés vér is tapadt a kezéhez. Persze voltak olyanok, akik "radikálisan" fordultak szembe a rendszerrel: nem léptek be a pártba, bújtatottan támadták is. 89-re már a keményvonalasok is belátták, hogy tarthatatlan az állapot, de mivel azért a hatalomból nem akartak kiesni, egy részük (nem csak ők) így alkalmazkodott annyira, amennyire kellett. Az igazi kommunisták megmaradtak az MSZMP-nél.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!