Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Magyarország EU tag marad...

Ha Magyarország EU tag marad akkor tényleg egy Romaország lesz belőle?

Figyelt kérdés

Ma hazafelé buszon beszélgettem az egyik tanárommal.

Leült mellém és elkezdtünk beszélgetni.


Szerinte Magyarországra az EU mindenféle olyan dolgot erőltet rá, amely adók formájában kizsigereli a magyarokat csak azért, hogy tudjon a kormány segélyezni.

Végül is az adók elég magasak, nem?

Roma hajléktalant én még nem láttam.

Még azt is mondta, hogyha Magyarország 20 éven belül nem lép ki az EU-ból vagy nem áll ellen a szabályainak, akkor teljesen visszafordíthatatlan lesz a folyamat és Magyarország etnikailag sosem lesz többé európai ország.


Elég okos ember, az óráit mindig élvezzük.

Amikor jól előrejár a tananyaggal akkor szokott az ország problémáiról beszélni.



2013. szept. 12. 19:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen.

Illetve nincs közvetlen összefüggés.

Viszont hogy egy duális gazdaságszerkezetű prekapitalista ország maradunk az borítékolható. Hogy soha nem leszünk képesek posztindusztriális szakaszba lépni mint a ma fejlettek az 100%.

2013. szept. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
34%
Mivel az Eu nem hagyja, hogy megvédjük magunkat.. így valószínűleg igen de aztán hamar vissza is vált magyarba hiszen ha többségben vannak nincs ki eltartsa őket mondjuk ha most 4 millióan lennének már csökkenne a számuk mert csak 3.000.000 magyar dolgozik reális max 1 millióra nőnek ott pedig beállnak majd..és onnantól kezdve ahogy fogy a dolgozó réteg úgy, hogy majd a cigányság is arányosan hiszen nem lesz ki eltartsa őket.
2013. szept. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

max 2 millióra nőnek*


Elírtam 1 millióan vannak most..

2013. szept. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
36%

Mi az összefüggés? Az EU tagság előtt is itt voltak a romák. Ebből a szempontból inkább Franciaország, Egyesült Királyság, Németország panaszkodhatna.


Az Osztrák-Magyar Monarchia, a Horthy-korszak és a szocializmus alatt is 30-40 évente megduplázódott a cigányság száma Magyarországon.

A 21. század első felében már 50 év kell ehhez, tehát inkább lassult a folyamat ebből a szempontból.

2013. szept. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
84%
örülj neki,hogy van egy ilyen tanárod ! minden iskolába kéne ilyen.szerencsések vagytok
2013. szept. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
56%
Magyarország nem az EU-tagság miatt lehet majd cigányország, hanem mert egy átlagos cigánycsaládban segély reményében van mondjuk 8 gyerek (itt a településünkön van egy putri, amiben 84 (!) cigány lakik...). Ezzel szemben egy átlagos magyar családban mondjuk 1 vagy 2.
2013. szept. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Nem az EU-n múlik, itt leírtam a folyamatot a kérdésemben:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__474..

2013. szept. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Roma hajléktalant én még nem láttam. "


Akkor gondolom én meg az átlag kétszeresét látom, hogy ketten együtt hozzuk a statisztikát :P

2013. szept. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Hát ha az Európai Unió nem vált nagyon gyorsan világnézetet és nem válik ebből a neoliberális katyvaszból igazi Európát és az európai embereket megvédő kontinentális szervezetté, akkor nagyon könnyen ez lesz.

És nem csak a cigányok jelentenek problémát. Most már itt vannak a négerek és az arabok is az EU-s kvóták miatt.

2013. szept. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
54%

Nyugatabbra is vannak bajok, ott a bevándorlók okozzák a problémákat.


Vannak, lesznek bajok, nem kétséges!

2013. szept. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!