Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ekkora a gyűlölet a...

Miért ekkora a gyűlölet a magyar társadalomban?

Figyelt kérdés

Bármerre megyek, mindenhol találkozok egy csomó emberrel, akik vagy erőszakosak vagy éppen jófejnek mutatják magukat, de csak azért, hogy kitapogassák a másik gyengepontjait, hogy ki tudják pletykálni, le tudják nézni, vagy egyszerűen csak a megfelelő helyre tudják döfni a kést, ha eljött az ideje.


Egyszerűen kezdek megőrülni, mert senkiben nem tudok megbízni. Mindenhol ellenséget látok magam körül, már emberek közé sincs kedvem menni.


Más is érez így? Mi van itt, mi van a magyar társadalommal?



2013. szept. 10. 10:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%
Rossz itt a klíma.
2013. szept. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez sajnos nagyon régóta így van. A mai kormány ezt csak erősíti minimum tíz éve, mert ez a politikai érdeke.
2013. szept. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
12%

Ha én is paranoiás lennék így éreznék.

Magyar társadalommal mi van? Semmi!

Emberek vagyunk mindannyian. Te is.

Élj kint New Yorkba, úgy fogsz hazamenekülni mint a golyó.

2013. szept. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Antimod ***** válasza:
100%

Érdekes, egyáltalán nem érzem ezt. Pedig Budapesten élek, és nem burokban.

Igen, vannak frusztrált emberek, akik a másikba csak azért is bele akarnak taposni, hogy neki is rossz legyen - az ilyeneket le kell építeni magad körül, vagy ha nem megy, legalább elvenni a kedvét, hogy téged piszkáljon, de korántsem általánosítanék, hogy mindenki ilyen.

2013. szept. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
86%
A magyar történelemben elszenvedett sok kudarc besavanyította az embereket. Nézd meg az amcsikat, két világháborút gyak. miattuk nyertek meg, és lám, irulnak-virulnak. Jól teszik.
2013. szept. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Hát lehet, hogy Budapesten jobb a helyzet. Én sajnos vidéki vagyok és lehet ez az oka. A fővárosban az emberek nem ismerik egymást és így nincs annyi probléma sem szerintem.
2013. szept. 10. 11:18
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

"Érdekes, egyáltalán nem érzem ezt. Pedig Budapesten élek, és nem burokban. "


Én sem érzem ezt. Vannak áskálódó, frusztrált emberek, de azokat rendszerint mások is olyannak látják. Legyél nyitott, és pozitív, talán nem látsz annyi ellenséget.

2013. szept. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem magyar specialitás.

Ilyen mindig is létezett.

Most egyre nehezebb az élet és a számuk nő.

De nem csak nálunk, hanem szerte a világban.

2013. szept. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Pontosítok: a magyar társadalom egy részében. Abban, amelyik uszítható. Elég sokan vannak ilyenek, és a gyűlölet nagyhangú kifejezésére is vevők ők. Ezt ne keverjük azzal az eltorzult versennyel, amely a másik gyengéjének kitapogatásával jellemezhető abból a célból, hogy az illetőből hasznot húzzanak.

Ez emberi tulajdonság, a szintje ott magasabb, ahol nagyobb az uszítás és - a tudatlanság miatt - nagyobb az uszítás "vásárlórétege". És mindkettőt emeli a rossz anyagi helyzet, főleg a kilátástalanság.

Nálunk ez kissé felfokozott, kivédése kellő ismeretekkel lehetséges. Az érzés kellemetlen, oda kell figyelni, kiben bízhatunk, ellenség is akad kéretlenül, de hogy ez az őrületbe kergetne, arról szó sincs. Jó lenne, ha kevesebbet kellene ilyesmivel törődni, de a helyzet kezelhető.

2013. szept. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
11%

Igazi magyar mentalitás. Külföldön mindenki jobban érzi magát - embereket tekintve - csak a honvágy húzza haza és nem a a magyar emberek.


Mit vársz a legtöbb ilyen magyar ember buta, tanulatlan - hiába van egy jobb iskolája - és szinte mind valamilyen pszichológiai problémákkal küzd és így nyomja el magában.

2013. szept. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!