Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki a mi és ők Kornis Mihály...

Ki a mi és ők Kornis Mihály író "Mi sokkal jobban gyűlölünk titeket, mint ti minket. " mondatában?

Figyelt kérdés
Milyen kontextusban született meg, mi a jelentősége, ha van egyáltalán? Én csak mostanában hallottam róla egy TV műsorban, de állítólag már régi történet..

2013. febr. 19. 00:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
2013. febr. 19. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%

A kontextus a következő:

antiszemita székén ülve szippantott egyet az antiszemita levegőből és antiszemita tollával írt csak írt arra az antiszemita papírra. ő egy átlagos zsidó(magát annak vallja) közéleti szereplő

[link]

2013. márc. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az IZSDB ismeri, de miért számít? Miért?

[link]

[link]

2013. márc. 25. 00:13
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Ha a tisztelt bölcsész urak megmaradnak a kaptafánál és nem kezdenek el politizálni, mi gazdagabbak lennénk pár kiváló íróval (jobbról is, balról is) és "szegényebbek" sok fröcsögő dilettánssal (jobbról is, balról is).


Az író az erkölcs talaján kell álljon, ha politizálni kezd, bemocskolódik a lelke és elveszíti a hitelét.

2013. márc. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 mustafa33 ***** válasza:
81%
Ha nem tudnám kicsoda, azt hinném, hogy egy cigány mondta. Mert úgy lenne igaz.
2013. márc. 30. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A túlfűtött érzelmek érzelgősségek ,gátolják a logikus gondolkodást?

Az érzelmekben is vannak miértek.

Ám sokan csak vakon tudnak érezni. Valszeg mert erre tanítják őket a délutáni latin sorozatok.

A problémák meg azért vannak ,hogy oldjuk meg őket.

Most ha nagy érzelgősségekkel fölösleges gyűlölködéssel és megmagyarázhatatlan szenvedélyességekkel terheljük magunkat könnyebb lesz megoldani?

Az én nagyapám arra tanított, hogy aki sokat utálkozik eléri vele ,hogy őt is sokan utálják.


Milyen logikába fér az bele, hogy valakit azért utáljanak mert kék a szeme ,vagy göndör a haja,vagy más a véleménye dolgokról?Milyen logikába fér az bele ,hogy ítélkezzünk bárkiről is addig amíg meg nem győződtünk a milyenségéről.És ha már rég ismerjük milyenségét miért torzíthat rajta maga az info ,hogy melyik vallási felekezet tagja?


Ám vannak népcsoportok akik abban mesterkednek ,hogy csak nekik legyen jó és kicsit sem érdeklik mások.Ezzel elérik azt ,hogy védekezni fogunk ellenük és mi is azon fogunk mesterkedni, hogy csak nekünk legyen jó és kicsit sem fog érdekelni mi van velük.

2013. ápr. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én Kornistól olvastam a "Hol voltam, hol nem voltam" című interjúkötetet. Az jött le belőle, hogy egy megkeseredett, sértődött, frusztrált ember, aki képes például Aczél Györgyöt a zsidóság elárulásával vádolni, vagy akinek még Bős-Nagymarosról is a Dunába lövés jut eszébe.
2013. ápr. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!