Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A zsidóknak és a zsidókkal...

A zsidóknak és a zsidókkal szimpatizálónak mire fel van olyan nagy mellényük másokkal szemben, akik esetlegesen néha még jogos bírálatot fogalmaznak meg feléjük jobbító szándékkal?

Figyelt kérdés

2013. szept. 12. 18:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
3%
Soros bácsi megvédi őket...
2013. szept. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Ez internet, itt mindenkinek XXL-es mellénye, rózsadombi villája meg Bugatti Veyronja van.
2013. szept. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
35%
Úgy érted a filoszemitáknak?
2013. szept. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 acelsziv ***** válasza:
78%

A kérdésednek két "érdekes" pontja van. A jogos bírálat nem azonos a mocskolódással és gyűlölködéssel.

A másik a "jobbító szándék" egy röhej.

Mindezt írom úgy, hogy nem vagyok zsidópárti.

2013. szept. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit pontosabban! Kiröl, miröl beszélsz?
2013. szept. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Mondjuk a jobbító szándék lehet, hogy egy kicsit eltúlzott megfogalmazás, legyen inkább javító szándék a helyzetre vonatkozóan, hogy kihozzuk belőle a legjobbat mindenik fél, és mindenki számára.

Jogos bírálat, kritika úgy látom, hogy van, igényesen megfogalmazva kulturált hangvételben ami nem egyenlő a mocskolódással és az oktalan gyűlölséggel.

2013. szept. 12. 18:53
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát az lenne, hogy a holokauszt tudat alatt rózsaszínre festi a zsidókat és hajlamosak vagyunk átsiklani e miatt olyan dolgok felett amit esetleg humánus szempontból célszerű lenne intelligens hangételű kritikával illetni.
2013. szept. 12. 19:09
 8/11 anonim ***** válasza:
95%

Feltehetően a legtöbb ember, akit zsidókedvelőnek nevezel, egyszerűen az embereket kedveli, így idegesíti, amikor valami gyökér egy másik embert vélt vagy valós származása/vallása alapján macerál.


Egy zsidó helyzetébe pedig gondolj már bele... odamész, megfogalmazod neki a "jobbító bírálatot" (elképzelésem sincs, mit értesz ez alatt, de megpróbálom), tehát mondjuk mondod jobbító szándékkal az utcán szembejövő zsidó átlagpolgárnak, hogy "hát azért nem kéne annyi kamatot szedni a bankban"... most erre mi a fenét mondjon? :D Valószínűleg ugyanannyi köze van a bankokhoz, mint Neked.


Szóval ha az embert gyökerek támadják, hajlamos magas lóról beszélni velük, bár nem helyes ez sem, mert mindenkinek meg kellene adni a tiszteletet, de mindenkinek elege lesz egyszer...

2013. szept. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%
Most konkrétan melyik zsidóra gondolsz? Kit szeretnél megjavítani?
2013. szept. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

8-as jól beszél: "Feltehetően a legtöbb ember, akit zsidókedvelőnek nevezel, egyszerűen az embereket kedveli, így idegesíti, amikor valami gyökér egy másik embert vélt vagy valós származása/vallása alapján macerál."


Én teljesen megértem, ha valakinek nem tetszik ez az állandó kategorizálás, hogy "a zsidók" meg "a magyarok". Mi alapján? Talán egy ilyen csoport tagjai mindenben egyetértenek? A közvélekedés összetartónak nevezi a zsidókat, de az egyetértéssel közöttük is van probléma. (Én egy zsidótól hallottam egy mondást: "három zsidó, négy vélemény".)


Arról nem beszélve, hogy mi köze van másoknak egy illető vallásához vagy származásához? A múltbéli események alapján egyáltalán nem csoda, ha valakinek a származás- és vallásalapú népirtások jutnak eszébe erről. Még csak nem is kell a holokausztra gondolni, gondolj a délszláv háborúkra a horvátokkal, szerbekkel, bosnyákokkal. Én erdélyi származású vagyok, de Magyarországon születtem. Ennyi erővel lehet, hogy valaki majd a hozzám hasonló háttérrel rendelkezőkre fog bekattanni...

Akinek ilyen gondolatai vannak, gondoljon arra, hogy mennyire szürreális embereket a vallásuk vagy származásuk miatt üldözni, és hogy tulajdonképpen vele is megtörténhetne ugyanez.

2013. szept. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!