Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jövőre fogtok majd szavazni,...

Jövőre fogtok majd szavazni, melyik pártra és miért?

Figyelt kérdés
Szerintem nincs egy normális párt a parlamentbe. Sokáig jobbikos voltam, 2010-ben rájuk szavaztam, de nagyot csalódtam bennük, a mentalitásukkal tönkre tennék az országot. Fideszre nem szavaznék, mert semmit se tudtak tenni, mszp-re felesleges lenne, együtt 2014 meg kb ugyanaz.
2013. szept. 2. 08:39
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
29%
Én nem megyek szavazni, ez is egyfajta véleménynyilvánítás...
2013. szept. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
29%

Nem megyek szavazni, mert egyik sem normális.

A Jobbikra szavaznék, de nekem nem tetszik a gyengeségük. 2010-ben is rájuk szavaztam volna, de már akkor sejtettem, hogy ez lesz és nem mentem el.

2013. szept. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
35%

Kedves 1-es: a mai helyzetben, a mostani választási törvény mellett aki nem megy el szavazni, az akaratlanul is a Fideszt támogatja.


Én elmegyek - alap - és a Jobbikra szavazok. Hogy miért?


1. A többiek már leszerepeltek. Nem hogy nem segítettek az országon, hanem inkább ártottak az országnak, az itt élő embereknek. Főleg a mostani kormány...


2. Ők nem akarják eladni az országot.

3. Egyedül az ők programjuk olyan, hogy nem mézesmadzag, mindenféle hitegetés... hanem amikor az ember olvassa, simán látja, hogy igen, ez lenne a megoldás, és hogy nem rózsaszín álom, hanem reális, megvalósítható.

2013. szept. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
39%

Hát, szerintem mondjuk a Jobbik nem sok mindent tett az ország érdekében, vagy ellene, mivel konkrétan eltűntek a közéletből. Konstans módon csak hőbörögni tudnak, másra nem képesek. Én is a Jobbikra szavaztam.


Most viszont azt mondom, hogy nem kívánok részt venni a következő voksoláson. Hacsak nem üti fel a fejét egy radikálisan más és új párt, akik semmilyen módon nem köthetőek a jelenlegi garnitúrához.

2013. szept. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
A legkevésbbé esélyes pártra fogok szavazni. A Jobbikra semmiképpen, mert a programjuk szépen hangzik ugyan, de semmi esély a megvalósítására.
2013. szept. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
31%
én első szavazó leszek jövőre, az lmp-re fogok, mert szimpatikus, hogy egyik nagy pártnak sem nyalnak be és jóval vállalhatóbbak, mint a fidesz vagy az mszp, jobbikról nem is beszélve.
2013. szept. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:

"Hát, szerintem mondjuk a Jobbik nem sok mindent tett az ország érdekében, vagy ellene, mivel konkrétan eltűntek a közéletből. "


Nem tűntek el, csak a közmédiát beszippantotta a Fidesz, ezért nem hallasz róluk... Nem sok mindent tett? Ez nem igaz, rengeteg törvényjavaslatot nyújtottak be, csak a Fidesz 2/3-a ellen gyakorlatilag tehetetlenek.


Mire gondolok? Pl. a földtörvényre... figyelembe sem vették a módosító javaslatokat, ennek köszönhetően a jövő évtől simán vehetnek a külföldiek termőföldet Magyarországon - a világon egyedülállóan... vagy ott van a vízkészletünk védelme, vagy akár az új oktatási törvény.


"A legkevésbbé esélyes pártra fogok szavazni. A Jobbikra semmiképpen, mert a programjuk szépen hangzik ugyan, de semmi esély a megvalósítására."


Konkrétan mire gondolsz?

Ami nekem legjobban tetszik: visszaállítani a többkulcsos szja rendszert, ez alapja lehetne a mezőgazdaság és az arra épülő ipar visszaállításának.

Ha ez megvan, akkor az iskolázatlan rétegnek is lehetne munkát biztosítani, akiknek ezután nem kellene segélyt adni - tehát a kasszában marad. Ezen felül ők is befizetnék az szja-t, a járulékokat... több pénz a kasszában.


Ezek az emberek a magasabb bevételeikből többet költenének, így több ÁFA is befolyna... ebben mi nem reális?

2013. szept. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
72%

Csak a Jobbik amire szavazhatok.

Miért?


Mert csak a Jobbik az aki a gazdasági elképzeléseiben a komparatív előnyöket veszi figyelembe és két irányba indul.

Az egyik a magasabb hozzáadott értékű termékek, és a kész termékek előállítása. A másik hogy a magyar komparatív előnyöket kihasználó alacsony hozzáadott érték fejlesztése is menjen végbe.


Az az szakít a neoliberális csak a profit számít elvvel és a pozitív externáliákat részesíti előnybe.



El kell dönteni hogy a tőke legyen az isten vagy a foglalkoztatás, mert a kettő a mai gazdaságszerkezetben nagyon nem egy irányt képvisel.

2013. szept. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
68%
A Jobbikra szavazok. Mert szükség van rájuk, szétlopnak már mindent az MSZP-sek, a Fideszesek, az utolsó árva forintot is kiveszik a zsebedből miközben stadionokat építenek, úgy hogy az egészségügy romokban, a cigányokat támogatják, tanítanak róluk, ahelyett hogy rendre nevelnék, maguknak bónuszokat osztogatnak úgy hogy az átlagember éhezik mert több adót fizet már a minimálbéres is, trafikokat osztogatnak maguknak és közben igazságról prédikálnak. NA EBBŐL ELÉG! Ezért szavazok a Jobbikra mint utolsó esélyre.
2013. szept. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
Még mindig nem tudom.. Szívem szerint egyikükre sem szavaznék, de azzal, mint írták előttem csak a Fideszt támogatnám, amit még annyira sem szertenék.. Nem tudom mi lesz.. Az Mszp nálam elbukott, a Fidesz is.. A Jobbik túlzásokba esett, számomra már túlságosan radikálisak (rájuk szavaztam előzőleg)..
2013. szept. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!