Miért csináltak szándékosan tudat alatt megosztó személyiséget Szent Istvánból az utóbbi időkben, például az "István a király" című rock operában?
És miért képzelik azt, hogy a külföldi megfelelési kényszer miatt lettünk volna kereszténnyé.
És miből gondolják, hogy külföldi segítséggel került volna trónra és a hazai "pogányság" nagy része nem őt támogatta?
Ha a hazai lakosság túlnyomó része 99%-a nem lett volna egységes keresztény már a megkoronázása előtt jóval úgy gondolom, hogy még külföldi segítséggel sem tudta volna megtartani az uralkodói címét sőt azt is megmerem kockáztatni, hogy meg sem tudták volna koronázni.
Ezzel arra akarok utalni, hogy a magyarságban nem volt nagy pogányság meg jóval a Szent István előtti időkben sem. Aki azt állítja, hogy a kereszténységtől eltérő más vallásunk volt az szerintem téved.
Az István a királyt Kádár János és Aczél György rendelte meg Szörényiéktől, valójában nem Istvánról szól, hanem az 56-os forradalom allegóriája az egész. István = Kádár, Koppány = Nagy Imre, a német lovagok = szovjet katonák stb.
Szóval az egész egy kádárista propagandamű, amit persze ma már a mai értékrendünk szerint értelmezünk, ezért megosztó.
"Miből gondolják, hogy Szent István a trónra lépésével eltörölt volna valamit is a magyarság múltjából mikor saját maga is abból a múltból építkezett az által lett ember az által vált azzá aki lett. "
Jártál te általános iskolába?
"a magyarságban nem volt nagy pogányság meg jóval a Szent István előtti időkben sem."
Akkor a Vata-féle pogánylázadás, a Vata fia János-féle pogánylázadás honnan jött?
"Ha a hazai lakosság túlnyomó része 99%-a nem lett volna egységes keresztény már a megkoronázása előtt jóval úgy gondolom, hogy még külföldi segítséggel sem tudta volna megtartani az uralkodói címét"
Ne viccelj már, egy százaléknyi pogány mit tudott volna tenni? Amúgy meg bőven voltak a középkorban felülről jövő térítések, olvass utána: frankok, lengyelek, litvánok, skandinávok stb. ők mind hasonló módon vették fel a kereszténységet.
Egyébként Magyarországon Géza előtt nem tudunk arról, hogy bárki térített volna, viszont a leigázott szláv és germán népek keresztények voltak. Ha őket is beleszámolod, akkor valószínűleg keresztény többség volt, viszont a keresztények rabszolgák voltak, nem volt politikai befolyásuk.
"miből gondoljátok, hogy Szent István a trónra lépésével eltörölt volna valamit is a magyarság múltjából mikor saját maga is abból a múltból építkezett"
Kisebbik István-legenda:
"Bárdolatlan nemzet volta magyar, megátalkodottan tévelygett sokáig Hitetlenségéhen. Szentségtelen pogány módra hitvány babonákat követett. Tetszett ekkor Isten üdvözítő bölcsességének, hogy véget vessenek bűneiknek, hogy megszüntesse az ördög játékait, s legalább a nemzet maradékai eljussanak az üdvösségre.
Támasztotta nekik Szent István királyt, ki világosság lett a sötétségben. A keresztényi hit igazságában nevelkedett így tette alkalmassá az úr, hogy népét is megnyerje neki. "
"Jártál te általános iskolába?"
Igen jártam általános Iskolába. A nagyváradi 11-es számú általános iskolába jártam, és nekem 1993-tól, szóval -1ső osztálytól 8-ig volt hittan(római katolikus hittan magyar nyelven, nem pedig júdeó-krisztián hittan) órám is, Romániában államilag kötelezően belefoglalva az alap tantervebe.
Gimnáziumba pedig a nagyváradi Szent László Római-Katolikus gimnáziumba jártam ahol a négy év alatt végig volt hittan órám.
"Jártál te általános iskolába?"
Valószínűleg te azért tetted fel ezt a kérdést mert te más szellemiségű iskolába járhattál éppenséggel Magyarországon.
"Bárdolatlan nemzet volt a magyar, megátalkodottan tévelygett sokáig Hitetlenségében. Szentségtelen pogány módra hitvány babonákat követett."
Ez a szöveg ma is aktuális, manapság is felüti a fejét a bárdolatlanság és a pogányság, ráadásul olyanok között is akik történetesen még meg is voltak keresztelve, tehát szenteltvíz alá volt tartva a fejecskéjük, pont mint Szent István idejében.
Eh, bírom amikor valaki félinformációk alapján akar történészt játszani.
1 000-ben a pápa nem MÁR nem volt az elsődleges hatalom Európában, hanem MÉG. Nagy különbség. A Kárpát-medence területén a magyarokon kívül sok egyéb nép is élt, jórészt a magyarok alatt, szolgasorban, politikai hatalom nélkül. A Kárpát-medencében soha, a történelem semelyik pontján nem éltek kizárólagosan magyarok. Az egyén népek között voltak katolikus keresztények, bizánci keresztények és sámánisztikus vallásúak. Nem volt egy kialakult egyházszerkezet, ami idegen elemmé tette a magyarságot a korabeli Európában. Ehhez jött az, hogy a magyar nép beékelődött a kor két legnagyobb hatalama közé, Bizánc és a Német-Római Császárság közé. A vallás felvétele ilyen körülmények között politikai kérdés, szövetséges-választás volt. Ha minden maradt volna a régiben, csak idő kérdése lett volna, hogy mikor érkezett volna meg mindkét hatalom részéről egy jelentős haderő "téríteni". Nem egy keletről érkezett, nomád, félnomád nép vesztette el a autonómiáját, illetve az identitását egy idő után így. Eleinte ment a dolog, hiszen a harcmodorunk ismeretlen volt a korabeli Európában így sikert sikerre halmoztak a rablóhadjáratok (amiket mi szeretünk "kalandozásnak" szépíteni). Azonban a németek által felállított, fegyelmezett nehézlovasság ellen a magyar harcmodor gyakorlatilag tehetetlen volt. Innentől maradt a beilleszkedés vagy a megsemmisülés.
Géza és István jó politikusok voltak és látták ezt. Így állami szinten felvették a katolicizmust és a két tábor közül a nyugatihoz csatlakoztak ezzel. Persze egy keresztény állammá szerveződés teljesen felrúgta az addigi hatalmi struktúrát és ennek főleg a többi, Istvánnal nem szövetséges törzsfő látta kárát, innen a belháború és a sorozatos "pogánylázadások". István pedig a korabeli szokásokhoz híven nem finomkodott, kemény kézzel végigvitte a változásokat és brutálisan eltaposott minden ellenállást.
Bizánc és Róma között pedig sosem volt barátságos a viszony. A két állam közötti hatalmi verseny és konfliktus több száz évvel korábbra, a Római Birodalom kettészakadásáig nyúlt vissza.
A németek elleni harc pedig egy volt a sok ütközéspont közül a Német-római Birodalom császára és a pápa között. A németek többször felajánlották a koronát még a pápai korona 1 000-s megérkezése előtt. Ez azonban vazallussi függést jelentett volna a császártól és mi is beépültünk volna a birodalomba. A pápának nem volt érdeke hogy a legnagyobb politikai vetélytársa, a német császár újabb területre tegyen szert, pláne úgy, hogy ez a terület stratégiailag kiemelten fontos ütközőállam volt a bizánci és a római befolyásoltsági tér között. Ezért igyekezett Magyarországot önálló, a császártól független államként elismerni. A német császár eleinte rendben volt ezzel, hiszen Géza is István is két vasat tartott a tűzben: a pápával való kedvező viszony mellé a németektől kértek lovagokat és térítőket, politikai befolyást ígérve ezzel, illetve ellehetetlenítve a térítő-hadjárat megindítását az ország ellen. Aztán amikor a császárnak később leesett, hogy ebből így nem lesz vazallus állam soha, indított hadjáratot és veszített is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!