Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem legális a fű?

Miért nem legális a fű?

Figyelt kérdés
Ha valaki mond egy ellenérvet, (ami értelmes, nem csak szavak egymás után rakása) az hatalmas előrelépés lenne. Végre megérteném, miért fének "tőle" az emberek.
2013. aug. 15. 00:19
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
49%
Öngyilkosságot az kísérel meg, aki meg akar halni, a füvet viszont nem ilyen szándékkal próbálja ki az ember. Az emberek nem tudják, mi nekik a jó, ezért is hibás a demokrácia intézménye, de ez már más kérdés. Ha akár csak egy ember a tiltás miatt nem szokik rá, nem próbál ki később kemény drogokat és nem hal meg túladagolásban, akkor már megéri.
2013. aug. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
90%

#31

Ilyen alapon viszont sokminden mást is betilthatnának, például az autót, amint egyéni közlekedési eszközt. Ha az emberek nem vezetnek, balesetet sem szenvednek közben és nem irtanak ki családokata felelőtlen/tapasztalatlan sofőrök. Ráadásul ezt még egyszerűbb is lenne betartatni.

2013. aug. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%

Alapból a fűvel semmi probléma nem lenne, inkább az emberekben keresendő a probléma.


Nálunk még egy normális italozási kultúra sem alakult ki. Szerintem nem túlzok azzal az állítással hogy akik itt magyarországon alkoholt fogyasztanak azoknak több mint a fele nem fog megállni egy pohár sör/pezsgő/bornál hanem seggrészegre issza magát. Nem arról van szó hogy ne csúszna be párszor egy-egy görbe éjszaka. De ezt minden hétvégén eljátszani azért már kicsit túlzás.


Ugyanez lenne a fűnél is. Alapból nem, vagy csak nagyon ritka esetben alakul ki akármilyen függőség, de a mértéktelen fogyasztásnál ennek az esélye durván megnő.


Nekem is van sok ismerősöm akik elvannak vele, hétvégente elszívnak 1-2 cigit, és kulturáltan elszórakoznak, a hétköznapokban is normálisan viselkednek.


Viszont vannak olyanok is akik naponta szívnak (akár napi többet is) és olyanok mint valami lecsúszott függők. Ha kimarad pár rakéta akkor szó szerint nem lehet hozzájuk szólni olyan idegesek. Sokszor a szüleiktől lopnak pénzt, néhányat már kitagadtak otthonról, folyamatosan veszekednek a szüleikkel, rendszeresen balhékba kerülnek a dílerekkel, mert csúszóba hozták el a cuccot de nem tudják kifizetni, stb. Ezek közül már nem kevés áttért a keményebb cuccokra. De sokszor pénz híján csak ezekre a divatporokra jut ami még rosszabb.


Tehát a mértéktelen fogyasztásnak két problémája van: Egyrészt függőséget okoz, ez tény. Lehet azon vitatkozni (hogy klasszikust idézzek) hogy kék e az ég, zöld e a fű, milyen nap jön a hétfő után, de a fű mértéktelen fogyasztása függőséget okoz. Kész. A másik pedig az hogy a mértéktelen fogyasztók egy részénél valóban kapudrog szokott lenni a fű. Ezeket nem azért mondom mert ezt mondták az iskolában/előadáson, vagy valami hibbant konzervatív vagyok (és mielőtt idekeverik a politikát, nem, liberális sem vagyok). Ezeknek személyes szemtanúja voltam az ismerősi körömben. Még egyszer kiemelném hogy ez a dolog általában csak a mértéktelen fogyasztókra jellemző.


Tehát itt a kulcsszó a MÉRTÉK, ami nálunk sajnos sok ember számára ismeretlen fogalom. Nagyjából 800.000 olyan ember van az országban akiknek alkoholproblémáik vannak. Amíg az országunk az alkohollal sem képes megbirkózni ami már pár 100 éve jelen van addig nem kellene erre még egyet ráduplázni a fűvel.

2013. aug. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

Néznék a helyedben pár statisztikát arról, hogy hány öngyilkos akar meghalni. De elvi szinten nem értem, hogy hogyan leszek büntethető olyasmiért, amivel senkinek nem ártok. Nem büntetnek azért, mert megint két fánkon reggeliztem, pedig van rajtam 15 kiló felesleg, és tök szarul bírják az izületeim. Nem büntetnek azért, mert bár az orvos felírta az antibiotikumot, én nem vagyok hajlandó beszedni.

De a jelenlegi szabályozás szerint bármikor megtörténhet velem, hogy kettőtől 8 évig terjedő szabadságvesztésre ítélnek. Ez egyúttala zt jelenti, hogy elveszítem a magas bejelentett fizetéssel járó középvezetői állásom, és ahelyett, hogy adóznék, fogyasztanék, másoknak munkát adnék, ne adj isten gyereket szülnék, ahogy normálisan, inkább bezárnak egy helyre, ahol a társadalom tart el, és emiatt soha többet nem lehet normális állásom, mert büntetett előéletű leszek, és mindenzt azért, mert van nálam néha egy fél gramm növény.

Ez komolyan megéri azt, hogy lehet, hogy néhányan emiatt mégsem próbálják ki? Kicsit nagyobb társadalmi kár dolgozó, termelő embereket kivonni a rendszerből és eltartani szerintem, mint az, hogy néhányan időnként fogyasztják egy olyan növény füstjét, ami történetesen nem a dohány.

2013. aug. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:
33-as: Köszönöm a válaszodat, jó volt olvasni (és mindenki másnak is :))
2013. aug. 15. 11:30
 36/40 anonim ***** válasza:

33-asnak. Ez az ország az alkohollal se tud megbirkózni??? Hát én nagyon régen nem ittam le magam a sárga földig, pedig heti egy iszogatás mindig adott. Ennek az általánosításnak nem látom értelmét, és felháborít, hogy pár országhatárt át kell utaznom azért, hogy törvényesen pöfékelhessek.


USA-ban sok államban most lett legális a fű. Itthon úgy hallottam már Csehország is fontolgatja. Egyszer csak el fog indulni egy hullám, és sorba lesz elérhető mindenhol. Egyedül itt nem, ez az ország majd ebben a témában is le lesz maradva 40 évvel.

2013. aug. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

"Ez az ország az alkohollal se tud megbirkózni??? Hát én nagyon régen nem ittam le magam a sárga földig, pedig heti egy iszogatás mindig adott. Ennek az általánosításnak nem látom értelmét, és felháborít, hogy pár országhatárt át kell utaznom azért, hogy törvényesen pöfékelhessek."


Te régen ittad le magad, én is régen ittam le magam, valószínűleg a 33-as is régen itta le magát, a tények viszont ezek:

[link]

[link]

[link]


A probléma az, hogy nem hármunkból áll ez az ország, hanem 10 millióból. Ez a ne általánosítsunk, mert TE nem vagy alkoholista érve ezért hülyeség. Ha legalizálnák például a füvet, nem NEKED legalizálnák, hanem 10 millió embernek.

2013. aug. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

33-as vagyok

36-osnak


TE nem szoktad leinni magadat a sárgaföldig. Én sem szoktam magamat leinni a sárgaföldig. Sőt, sokan vannak még akik nem isszák le magukat a sárgaföldig.


De viszont! Sokan vannak akik leisszák magukat a sárgaföldig. (már mint arányaiban nézve) Akik nem tudnak mértéket tartani.


Egy szóval sem mondtam konkrétan senkire (sem Rád sem másra) hogy nem tudják megállni, csak annyit mondtam hogy sokan vannak. De azért az országunk lakosságához kicsit sok az a kb. 800.000 alkoholproblémával küzdő ember.

2013. aug. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
54%

Az alkoholt nem lehet betiltani, az emberek azt csinálják, amit akarnak. Mégis mit akarunk ezekkel a számokkal? Ha elmész egy fesztiválra, mindenféle anyaghoz hozzájutsz, de akár egy szórakozóhelyen is. Teljesen céltalan az emberek nevelése, mérgekről való leszoktatása.


Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de engem személy szerint nem izgat hány alkesz létezik, amíg a környezetemet nem érinti a probléma.


Nagyon belekeveredtünk a mérgekbe, de ne felejtsük el a fűnek sokrétű gyógyhatású alkalmazása van.


Vannak állandó tények: füvezni fog, aki akar, és ezen semmiféle álszentcél nem változtat. Legalizáció nélkül pedig egy nagyon jelentős bevételforrást hagy ki az ország.

2013. aug. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Mi olyan ország vagyunk ahol iszik az orvos,a rendőr,a tanár, az olimpiai bajnok nekem ez amúgy tökre tetszik. A fű hát nem tudom kipróbálnám esetleg, de én max úgy lennék vele mint a szivarra 2-3 hónaponta egy szál, de ha nem kívánom, lehet 4 hónap is ahogy jön, de nem gyakran.
2013. aug. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!