Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem legális a fű?

Miért nem legális a fű?

Figyelt kérdés
Ha valaki mond egy ellenérvet, (ami értelmes, nem csak szavak egymás után rakása) az hatalmas előrelépés lenne. Végre megérteném, miért fének "tőle" az emberek.
2013. aug. 15. 00:19
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
60%

"Mert károsítja az idegrendszert, és könnyű rászokni, onnantól pedig már egyenes út vezet a kemény drogok felé."


Na ez az az általános közvélekedés, amit nyomatnak belénk, de semmi valóságalapja nincs. Én külföldi tanulmányutam során találkoztam először a vicces cigivel. Eredetileg én is úgy viszonyultam hozzá, mint az ide kommentelő kőkonzervatívok.

Aztán mégiscsak kipróbáltam, mert nem láttam benne semmi kockázatot.


Károsítja az idegrendszert: francokat. Ha valaki nap mint nap ezt inhalálja, valószínűleg elveszti a normális kapcsolatot a külvilággal, de nem ez igaz az alkoholra is? Mérsékelt fogyasztás mellett semmi rossz hatása nincs. Tömjük a fejfájás csillapítókat, meg minden szintetikus szrt, de egy földből kinőtt természetes és biztonságos nyugtatót megtagadunk. (Gyógyszerlobbi érdekek?)


Könnyű rászokni: nem. Külföldön szinte minden héten előkerült a cigi, aztán jött a vizsgaidőszak, nem volt több buli, a cigivel se foglalkozott senki. Hazajöttem, itt nincs nagyon. Mígnem egy társasági rendezvényen megint előkerült, akkor elvoltunk vele, aztán azóta se téptem. Egyáltalán nem lehet jobban kívánni, mint egy hideg sört.


Kemény drogokhoz út: Haláli ez az érv. Se tablettát nem nyeltem, se kokót, se semmit, és nem is akarok, ott már komoly esélyek vannak a lejtőre kerüléssel. Sör és jagermaister teszi ki leginkább a tudatmódosító szereim 95%át.


Kéretik lepontozni engem is, habár megjegyzem, én nem vagyok az általános értelembe vett füves hülyegyerek. Mióta hazajöttem, jó ha félévente találkozok cigivel.

2013. aug. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
Mondani: minden kemény drogos piával és cigivel kezdte, az mégsem tilos, másrészt meg amíg dílernél lehet kapni, ahol van más is, addig reális veszély, hogy a
2013. aug. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, ha valaki parkokban tépő tömegektől retteg, azoknak üzenem, hogy elvileg inni se lehet közterületen, mégis ott fetreng a sok alkesz a Blahán.
2013. aug. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
0%
#11 Te nem lettél függő, de attól még van, aki az lesz, és sokkal nagyobb arányban, mint az alkohol esetében.
2013. aug. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:

(Bocs vélelnül elküldi a telefonom)

Szóval dílernél reális veszély, hogy a fogyasztó hozzányúl máshoz, szabályozott környezetben nem lenne erre esély.

2013. aug. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy taglalható kérdés, és szembeállítható a legalizált drogok miértjével?


Aki ellenzi azoktól azt kérdezem, miért ne tiltsuk be az alkoholt?


Igen a fűnek is léteznek káros hatásai.

Van némi idegrendszerrel kapcsolatos ami főleg abban merül ki hogy a rövidtávú memóriát megzavarhatja a nagyon nagyon rendszeres fogyasztása. De ez olyan mintha napi 7-8dl vodkát fogyasztanál. És vajon napi 7-8dl vodka mit károsít. Persze itt szóba kerülhet a lelki függőség okozta trauma ha le áll valaki. De ehez is mennyiség kell hogy kialakulhasson.


Én úgy fogalmaznék, hogy ha szembe állítom az alkohollal akkor semmivel nem rosszabb a fű sőt hatását tekintve sokkal kreatívabb és békésebb állapotot idéz elő, ami még mellette is szól. A lényeg a mértékletesség. Hiszen teljesen mindegy hogy alkoholt fogyasztasz vagy füvezel ha azt nem napi rendszerességgel és mennyiségben teszed.


Akkor miért is nem lehet legális?

Mert a földből nő és ha van magod csak víz kell hozzá.

Nem kell lepárló stb stb ami ugye nem minden háztartásban van. Az az, nem adóztatható közel sem olyan mértékben a használata mint az alkoholnak.


Kb ennyi.


Persze arról elfelejtkeznek a "hatalmasok" hogy Hollandiában komplett turisztikai iparágat fűztek a fűre ami sokkal több hasznot hoz és az alkohol sem tűnt el a polcokról. Egyszerűen állami monopóliummá kell tenni a termelést és az értékesítést amire megfelelőek lennének pont a nemzeti dohányboltok.

2013. aug. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
48%

"#11 Te nem lettél függő, de attól még van, aki az lesz, és sokkal nagyobb arányban, mint az alkohol esetében."


Ismerőseim, akik már korábban téptek rendszeresebben, ők se fekszenek mocskosan otthon, és reszketnek a következő adagért.

Statisztika kimutatta, hogy a fű esetében a függőség valószínűsége 10-20%, ami szerintem jónak mondható.

A piára is rá lehet szokni, meg lehet fogyasztani. Aki minden nap rumot löttyint a kávéjába, hogy könnyebben induljon az élet, végül egy sötét verembe találja majd magát.


Ha problémáid vannak, és azt hamis örömforrással helyettesíted(alkohol, zabálás, csoki, egyéjszakázás, szerencsejáték, stb...), ne sok jót remélj. Ugyanakkor ez a kis rászokási ráta nem ok a teljes betiltásra.


Egy növényt nem lehet illegálissá tenni, csak azért, mert neked nem tetszik. A természet mindenkié.

2013. aug. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:

"#11 Te nem lettél függő, de attól még van, aki az lesz, és sokkal nagyobb arányban, mint az alkohol esetében.



Ez egyszerűen nem igaz.

Nincs rá semmi kutatott vagy bizonyított adat.

Ezt egyszerűen belehazudják az agyakba hogy elrettentsenek csak azért a nevetséges indítékért hogy az alkohol maradhasson a preferencia élén.

Az USA ban számos tanulmány készült a cáfolja ezt az állítást de ezeket soha nem hallani a konzervatívabb Eu ban, sőt ha valaki ellenérvként használja, rásütik hogy nem Európai vagy egyszerűen hallgatnak és nem veszik figyelembe.


Sajnos túl erős az alkohol lobbi!

2013. aug. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:

"Statisztika kimutatta, hogy a fű esetében a függőség valószínűsége 10-20%, ami szerintem jónak mondható."

Szerintem meg egyáltalán nem.

2013. aug. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:

[link]

Nézd meg a forrásokat is!

Az is kérdés egyébként amikor örömforrásokat hasonlítunk egymáshoz, hogy melyiknél mi a tartós alkalmazás következménye, illetve mik az esetleges megvonási tünetek.

Marijuana eseteben a tartós használat motiváció vesztéssel, begubózással, szélsőséges esetben depresszióval jár. Én ilyet olyanoknál láttam, akik évek óta napi szinten, akár nappal is szívnak.

Megvonási tünetek közül tipikus az álmatlanság, ézvágytalanság, idegesség.

2013. aug. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!