Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meglehet ma élni Magyarországo...

Meglehet ma élni Magyarországon legális munkából úgy, hogy közben az embernek maradjon ideje élni is?

Figyelt kérdés
Vagy ezt csak a politikusok és a közszférában való haverjaik tehetik meg?
2013. ápr. 13. 09:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

Most erre mit lehet mondani? Ha valamiben tehetséges vagy, és arra igény is van, akkor meglehet. Elég sokan élnek jól.

Vagy ha van alaptőkéd és megfelelő ismertséged, akkor is lehet boldogulni, okosan.

A probléma azzal van, hogy egyre szűkebb ez a kör, valamint hogy az alsó és középosztály egyre lejjebb csúszik, valamint egyre nagyobb a különbség azok között, akik tudnak boldogulni, és azok között, akik nem. De ez nem tartozik a kérdésedhez, mert az alapjában véve hatalmas baromság.


Semmit nem tudunk a végzettségedről, a képességeidről, hogy milyen területen szeretnél elhelyezkedni. Ha például egy bank közép-felsővezetője vagy, akkor igen, ha közmunkás, akkor nem.

2013. ápr. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 kovpet ***** válasza:
100%
Meg szóköz lehet. Csináljuk néhányan...
2013. ápr. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Igen. Tesznek ugyan ellene rendesen, de még mindig elég sokan így csinálják.
2013. ápr. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

Meg lehet, csak értelmes végzettség kell hozzá vagy egy versenyképes szakma. Pl. egy mérnöki végzettséggel simán, (én még legalábbis nem láttam olyan mérnököt akinek ilyen gondjai lennének, pláne az építészmérnökök)


A fogorvosok és fogtechnikusok is maszekban kifejezetten jól keresnek. Egy maszek autószerelő is egész jól meg tud élni, a könyvelők sem panaszkodhatnak. Most így kapásból ennyi jut az eszembe.


Persze még ott vannak az olyanok ahová rokon szívességből bepakol, általában az ilyenekből is elég jól meg lehet élni.


Hozzátenném hogy ezek magyar viszonylatban viszonylag jól fizetett szakmák.



Igazából nagyon sok helyen az a probléma hogy a gyerek csak megcsinál egy diplomát valamilyen végzettséggel csak azon az alapon hogy legyen diploma, és lesz ami lesz. Nem lesz semmilyen versenyképes végzettsége, aztán megy a rinyálás hogy nem tud megélni.

2013. ápr. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%

Igaz hogy van rá példa, de nagyon kevés.

A jellemző az hogy csak és kizárólag ügyeskedéssel és folyamatos kényszer takarékoskodással lehet csak életben maradni. Egy 4 tagú család egészséges táplálkozása napi 5000Ft amiben semmi extra nincs csak reggeli ebéd vacsora, a szükséges zöldség gyümölcs fehérje bevitellel.

Ez magában 150000/hó, akkor hol a rezsi? Egy 4 tagú család nem fényűző de élhető élettere minimum 80m2, ahol már lehet privát szférája is az embernek. Ez kb 50000 rezsi a gáztól a fűtésig, a nettől a áramig.

Természetesen vannak folyamatosan felmerülő karbantartási és környezet rendezési kiadások, tisztálkodás stb stb.

És el is érkeztünk a 220000 res összeghez. És akkor hol van az iskoláztatás az éves lazuláshoz szükséges 1× i nyaralás, az évközbeni stressz levezetéshez és családtest kialakításához szükséges havi szintű kiadások.

Mivel nyilván 2 felnőtt keresővel számolunk, kell egy autó is, hiszen a gyermekek ellátása 2 dolgozó szülő esetén szinte kötelezővé teszi. Ennek is meg van a rezsije. És már lazán 300000 felett tartunk.

Persze kellene némi megtakarítás is, hiszen a biztonság és a biztos egzisztencia alapja a megtakarítás.

Az az, egy 4 fős család esetén a minimum anyagi elvárás úgy 400000 nél kezdődik. Kb úgy 600000 ig legfeljebb a minőség módosul és apróbb változásokkal számolhatunk.


Most akkor gondolkodj!


Ma szerinted a mintát adó elv alapján a 2,5 millió család hány % képes 4-600000 közötti jövedelemre szert tenni?

Szerintem max a 20-25%.


Jahh.


Építész, energetikus vagyok.

1 évig nem találtam munkát.

Majd mikor egy nettó 120000 res megalázó ajánlatot kaptam, eldöntöttem hogy mehet a diploma a levesbe.

Ma sem élek jól, de nem adósodom el, ami nem semmi.

Nagyon meg kell válogatni hogy mit teszek a kosárba.

És a hócipőm ki van már ezzel az egésszel.

De ez van, és én is lopok csalok hazudok, hogy a munkába fektetett energiámat képes legyek reprodukálni!

"érted! mint a rabszolgák"

2013. ápr. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

És még valami!


Milyen Qrva kis társadalom az ahol az átlag ami ugye azért az mert a legszélesebb réteg, halálra és egy élet nehézségeire van ítélve csak mert nem bank középvezető vagy programozó, és mert nem a legpengébb abban amit csinál.

Nem suttyókáim, ez nem az a buli!

Egy normális társadalomban és korban az átlag "szorgosainak" is vinnie kell valamire, élnie kell egy olyan életet ami nem csak a küzdelemről szól.

Különben m,i értelme az egésznek.

2013. ápr. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
45%
Igen.
2013. ápr. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%

Az átlag szorgosai is viszik valamire. Pl többynire van saját ingatlanjuk, több mint 1 váltás ruhájuk és esznek minden nap. Már jobban is élnek, mint a Föld lakosságának 80%-a.


Persze sírni lehet, meg munka nélkül 80nm-es lakást és luxus élelmiszereket akarni, de szerintem addig kell nyújtózkodni amíg a takaró ér (vagy ha tovább szeretnél akkor tegyél érte).


Kérdésre válaszolva: igen, meg lehet.

Mi családunk (apa + anya + egy kisgyerek) átlagosan 220ezret költünk havonta és jól élünk.

Nincs elmaradásunk, hitelünk, általában megvesszük amit szeretnénk, gyakran rendelünk ételt, költünk ruházkodásra és szórakozásra amikor úgy tartja kedvünk.


Ismétlem: havi 220ezert költünk. Az átlagfizetés MO-on kb 140ezer nettó hivatalosan (két kereső + családi pótlékkal 300 ezer felett egy kétgyermekes családnál), tehát bőven-bőven meg lehet élni az átlag szorgosnak.

2013. ápr. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Van pár olyan végzettség amivel egész jól lehet boldogulni.De valakinek még az is kevés ha nincsen ismeretsége.A jó ismeretség többet számít mint a tudás és a papírok.De a legtöbb embernek akik aprópénzért robotolnak vagy azt is csak szeretnének mert kevés a munkahely.Nem egyszerű az élet,minél kevesebb pénz annál több korlát.
2013. ápr. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Szomorú, hogy a kérdés második felét senki sem vette figyelembe, annál inkább a helyesírási/gépelési hibám.


Pedig pont annyira fontos élni az embernek, mint megélni, mégis a munkakultúrája, a fogyasztói társadalom kényszere természetesé teszi a munka-fogyasztás-munka körforgását, az ember felsőbbrendű szükségleteit figyelmen kívül hagyva.

2013. ápr. 13. 10:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!