Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatjátok a külföldön élők...

Támogatjátok a külföldön élők szavazását?

Figyelt kérdés

A külképviseleteken a szavazást nagyon nehéz, szinte lehetetlen lenne megoldani ennyi embernek, így marad a levélben szavazás. Egyes modern országokban úgy hallottam már interneten is lehet szavazni.

A levélben, interneten szavazás viszont sokak szerint visszaélésekre ad lehetőséget. Sérülhet a szavazat titkossága, illetve akár választási csalás is könnyebben előfordulhat.



2013. aug. 6. 10:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
71%
Biztos nem támogatom, mert a külföldön élők nincsenek tisztában az itthoni viszonyokkal, nem nagyon tudják, hogy milyen itt az élet.
2013. aug. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
76%
Szavazzunk a maguk országárol, csak Orbán nagyon nyalja a külföldi magyarok seggêt és reméli hogy ez neki hoz szavazatot. Mert Bajnai meg nem foglalkozott velük (vagyis nem látogatta meg öket) és ezért most erdélyben volt hiszti hogy most meg meglàtogatta öket bezzeg amikor elnök volt szart rájuk. Nem is értem ezt mert volt 1 évig elnök és gondolom nem az volt a legnagyobb gondj hogy hogy vannak az erdélyiek. Szóval ezt is csak azért hozta be Orbán hogy igy szerezzen plisz szavazatot mert ott nem látják hogy mekkora nagy barom, csak azt hogy kedves és meglátogatja öket.
2013. aug. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
42%
Nem, és ezt értem azokra is akik kimentek külföldre.
2013. aug. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Shai-Hulud ***** válasza:
77%

<"Nem, mert nem látnak rá reálisan az országot irányítani akaró pártok programjára"

Ez a magyar szavazók nagy részére is igaz.>

A magyar szavazók nagy része ezt a saját bőrén tapasztalja, nap mint nap.


<"Nem, mert fogalmuk sincs, hogyan élünk itthon."

Ez szintén igaz a magyar szavazók nagy részére. >

Szerinted a magyar szavazók nagy részének nincs fogalma arról, hogy hogyan él? Hát lehet, hogy te így vagy vele...


<"Én sem akarok a romániai, vagy a szlovákiai választásokon szavazni. "

Tehát ők Szlovákiában/Romániában magyarok, Magyarországon meg szlovákok/románok. Ez aztán az emberi gondolkodás!>

Nem értelek. Én itt Magyarországon magyar állampolgár vagyok, ők pedig Szlovákiában, Romániában szlovák vagy román állampolgárok.


<'920-ban kicsit odébb húzzák a határt, és most lehet, hogy te is kintre esnél. Biztos fantasztikusan éreznéd magad... Reméld, hogy sose kell megtapasztalnod, hogy milyen kisebbségben élni.>

Jónak mondod... Német (sváb) származású vagyok, de mégsem akarok a Németországi választásokon szavazni.


Mint ahogy Somogy megyeiként nem akarok a Veszprém megyei választásokon szavazni, mert nem akarok beleszólni, hogy a Veszprém megyeiek hogyan oldják meg a SAJÁT problémáikat, jó lenne, ha mások (külföldről, minden felelősség nélkül) nem szólnának bele, hogy itt Magyarországon belül hogyan oldjuk meg a saját problémáinkat.


Az ellen ugye nagyon fel vagy háborodva, hogy az EU be akarja tartatni velünk az európai normákat, és "beleszól" a belügyeinkbe???


Mindenki szavazzon ott ahol lakik, és VISELJE A KÖVETKEZMÉNYEIT a saját szavazatának. Bármilyen felelősség, következmény nélkül, más ország sorsáról szavazni nem korrekt dolog.


Nekem legalábbis ez a határozott véleményem.

2013. aug. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
47%

A 14-es véleményét teljes mértékben osztom, különösen ami a következmények vállalását jelenti.


13: "Nem, és ezt értem azokra is akik kimentek külföldre."


Azért nagyon sok család van, akiknél apuka ideiglenesen dolgozik kint, rendszeresen hazajár, az asszony otthon van a gyerek(ek)kel. Az sem feltétlenül igaz, hogy aki kiköltözött annak fogalma sincs arról mi van otthon. Én is megkaptam, hogy nem tudom mi folyik otthon, nem lakok ott... 40 évig éltem Magyarországon, 4 hónap külföldi lét után kaptam ezt otthonról...


Én ezt azért kettéválasztanám. Aki évekkel ezelőtt kiköltözött, bár magyar állampolgár de a másik országban letelepedett, az ne szavazzon, mivel a következményeket nem fogja viselni. Én sem fogok szavazni, egyrészt mert macerás lesz, másrészt nem tervezek hazamenni.

Viszont akik ideiglenesen vannak kint munkavállalás céljából, felsőfokú tanulmányaikat végzik külföldön, azok miért ne szavazhatnának?

2013. aug. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"Nem értelek. Én itt Magyarországon magyar állampolgár vagyok, ők pedig Szlovákiában, Romániában szlovák vagy román állampolgárok. "


Tényleg nem érted... Őket Szlovákiában/Romániában a szlovákok/románok nem tekintik szlováknak/románnak. Mintha itthon téged itthon nem tekintenének magyarnak csak azért, mert a sváb kisebbséghez tartozol. Tényleg azt kívánom, hogy sose kelljen ezt megtapasztalnod. Kétlem, hogy korlátozták volna valaha is a német nyelvhasználatodat.


"Az ellen ugye nagyon fel vagy háborodva, hogy az EU be akarja tartatni velünk az európai normákat, és "beleszól" a belügyeinkbe??? "


Nem vagyok felháborodva. Csatlakoztunk egy szövetséghez, ahol vannak bizonyos szabályok. Ha szeretnénk hozzájuk tartozni - és erről nyilatkoztunk - akkor annak hátrányait is viselni kell.


"Mindenki szavazzon ott ahol lakik, és VISELJE A KÖVETKEZMÉNYEIT a saját szavazatának."


Ezt elmondhatnád a szlovák/román kormánynak is. Ahol van 10-15%-nyi kitaszított kisebbség. Mint például nálunk a cigányok, csak nekik nincs saját országuk.


"Bármilyen felelősség, következmény nélkül, más ország sorsáról szavazni nem korrekt dolog. "


Az, hogy nincs felelősség a döntésükön, az erős túlzás. Minden kormány másképp támogatja a határon túli magyarokat, az ottani érdekképviseleti szervezeteiket, a kultúra fennmaradását. A túlzásoktól a semmiig akárhogyan. Persze szembe lehet köpni a határon túliakat, hogy nekik semmi közük hozzánk, felőlünk akár fel is fordulhatnak.


"<"Nem, mert nem látnak rá reálisan az országot irányítani akaró pártok programjára"

Ez a magyar szavazók nagy részére is igaz.>

A magyar szavazók nagy része ezt a saját bőrén tapasztalja, nap mint nap. "


A magyar szavazók arra szavaznak, aki többet ígér. Az, hogy mit éreznek, mit éreztek korábban a bőrükön, az a fülkében nagy ívben van leszarva. Mert hogy bármelyik párt programjából a legtöbb szavazó annyit ért meg, hogy mit fog ingyen kapni, abban biztos vagyok. Csak aztán koppannak.


Mellesleg a kérdés továbbra is nyitott: mennyi határon túli fog szavazni? Van rá két forintom, hogy még 1 mandátum sorsa sem fog rajtuk múlni. Persze ismét sikerült egymásnak ugrasztani magyart és magyart. Ismét sikerült bebizonyítani, hogy a magyarok nagy része a saját fajtáját is gyűlöli. És ez ráragadt a korábban idetelepített kisebbségekre is.

2013. aug. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Komplikato ***** válasza:

Nehéz kérdés. Jelenlegi formájában biztosan nem támogatnám.

Az más kérdés lehetne e bármi értelmes módon?


16-os azt hiszem tegnap volt egy elemzés, ott 2 mandátumra tippeltek, de szvsz túlbecsülték a külhoniak szavazó készségét, ezért simán lehet igazad lesz.

Anno én szlovákiai magyar kollégáim mindegyike azt mondta, hogy ő biztos nem szavazna és pont azzal indokolták amivel itt az "ellen oldalról" is.

2013. aug. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

" Azért nagyon sok család van, akiknél apuka

ideiglenesen dolgozik kint, rendszeresen

hazajár, az asszony otthon van a gyerek

(ek)kel. Az sem feltétlenül igaz, hogy aki

kiköltözött annak fogalma sincs arról mi van

otthon. Én is megkaptam, hogy nem tudom mi

folyik otthon, nem lakok ott... "


Én is azokra értettem elsõsorban akik ùgy mentek ki, hogy eszük ágában sincs visszajönni!

2013. aug. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Én is azokra értettem elsõsorban akik ùgy mentek ki, hogy eszük ágában sincs visszajönni!"


Nyugi, aki magában ennyire leszámolt Magyarországgal, annak szavazni sem lesz esze ágában sem elmenni.

2013. aug. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Kemikália válasza:
Igen, mert szeretném, ha végre felelös vezetök irányítanák az országot, és lenne értelme hazaköltözni. De ha a többségnek ez nem igénye, ám legyen, nem a már külföldön dolgozókkal / határon túli magyarokkal szúrnak ki. Majd jönnek ök is, ha újra lezárták a határokat.
2013. aug. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!