Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország villanyáramának...

Magyarország villanyáramának egyharmadát adja a Paksi Atomerőmű? Miért nem építünk még kettőt, hogy legalább ebben önellátóak legyünk?

Figyelt kérdés

2013. júl. 29. 18:01
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

szántóvető

17-es vagyok, 1 éve volt egy olyan szabvál tárgyam egyetemen, hogy környezetpolitika, ott tanultam. Most meg nem keresek neked hozzá forrásokat, de nem hinném, hogy az egyetemi oktatóm átvert volna.

2013. júl. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 huncutcicus válasza:
Nem régen voltam a csapatommal egy disputa versenyen ahol szintén hasonlókérdés merült fel. Lényegében mindenki inkább a bio masszára ugymond szavazott
2013. aug. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Mindenki mondja itt a biomasszát, amivel semmi bajom nem is lenne, ha nem párosulna a magyar hülyeséggel. Biomassza címszóval ugyanúgy irtják ki az erdőket; csak annyi a különbség, hogy nem a kályhába megy a fa, hanem összeszecskázzák és az megy az erőműbe. (Nem, ez alatt nem az energiaerdőkre gondolok, hanem konkrétan a nagyon értékes tölgyre, bükkre, ami, ha már jó minőségű fákat vágunk ki, igazán mehetne a bútoriparba inkább)


Ha tényleg az lenne, hogy a lehullott gallyakat gyűjtenék össze, meg az egyéb növényi hulladékot, semmi bajom nem lenne vele. De így elég problémásnak tartom ezt.


Igaz, hogy a szél és napenergia kiszámíthatatlan, de egy szóval sem mondtam, hogy csak azokra kell támaszkodni. Az pedig, hogy télen mi van a nappal, amikor nem süt? A modern napelemek már akkor is tudnak valamennyi energiát termelni, ha nincs közvetlen napsütés. Éjjel pedig.... szerintem az emberek nagy része alig fogyaszt éjjel. Úgyhogy arra maradhat a szélenergia, vagy bármilyen más konvencionális forrás.

2013. aug. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 szántóvető ***** válasza:
az a baj hogy nincs már mit kiírtani,lásd Alföld,Duna-Tisza köze.utóbbi el fog sivatagosodni az évek óta tartó csapadékhiánytól.persze ezt sem hiszi el senki,mindjárt jön a cáfolat.
2013. aug. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:

#23 éjszaka alig fogyasztunk áramot, az a 4000 MW az csak standby a nappali 6000 MW-os csúcsoz képest... vagy nem?


Szántóvető! Én egyetemen tanultam villamos energetika szakon és mást mondtak. Szerinted kinek lehet igaza?

2013. aug. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 szántóvető ***** válasza:

25-ös nem látom a korábbi válaszaidat(59%)

kétségtelen hogy a nap-és a szélerőmű teljesítményét befolyásolja az időjárás.

2013. aug. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:

#25 vagyok. Bocsánat a második sort #21-nek akartam címezni.

Szántóvetőnek a #2 válaszára pedig csak annyit, hogy folyamatosan újítva van, pl pár éve villamos teljesíménynövelést is csináltak.

2013. aug. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!