Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország villanyáramának...

Magyarország villanyáramának egyharmadát adja a Paksi Atomerőmű? Miért nem építünk még kettőt, hogy legalább ebben önellátóak legyünk?

Figyelt kérdés

2013. júl. 29. 18:01
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Az atomenergia a legtisztább és legolcsóbb az itteni adottságokat figyelembe véve. A szél és naperőmű nem elég hatékony lassan térül meg és az elemek akksik előállítássa baromi környezetszennyező.
2013. júl. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Tőlünk Nyugatra már a jelen is a nap-és a szélenergia.

Franciaország, Kanada és az USA pedig keletre vannak...


Magyarország számára az egyetlen reális irány az atom, figyelembe véve minden természeti és egyéb tényezőt.

2013. júl. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 szántóvető ***** válasza:

4.es: szidalmazni akartalak de ehelyett inkább idézek egy cikkből ami a 2 évvel ezelőtti francia atombaleset kapcsán jelent meg:

Mindez komoly gondolkozásra kell, hogy késztesse végre a magyar kormányt is a paksi atomerőmű jövőjét illetően. Pakson a hetvenes-nyolcvanas évek technológiai színvonalán épült, az elkövetkező években az eredetileg tervezett élettartam végére érő erőmű üzemel.

2013. júl. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Magyarországon az uniós átlagnál több áramot fejlesztenek megújuló energiaforrásból. Volt az EU-nak erre kitűzött célja is, hogy mekkora részét kéne ilyen erőművekből fedezni, ezt is jó pár százalékkal túllőttük, de a napenergia és a szélenergia baromira lassan térül meg, kevés áramot lehet vele fejleszteni.
2013. júl. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 szántóvető ***** válasza:

17-es linkelni is tudsz?

[link]

[link]

"A jelenlegi krízis azonban nem marad következmények nélkül. Ehhez hozzátartozik, hogy az idegenkedés eleve erős: a már említett Olaszországban a – még Fukusimát megelőző - közvélemény-kutatások szerint a válaszadók 40%-a felismerte az atomenergia alkalmazásának fontosságát, de csak 10% készült fel arra, hogy nukleáris létesítmény legyen a környezetében. Egy 2007-es magyarországi közvélemény-kutatás adatai szerint esetleges második hazai nukleáris erőmű építését az összes megkérdezett 10%-a támogatná. Az atomenergia felhasználásának erősítését szorgalmazó tervek a történtek után biztos nem lesznek népszerűek. A The Guardian térképének megjelenése napján itthon vezető hír volt, hogy a K&H Alapkezelő befektetési igazgatója szerint a Japánt sújtó természeti katasztrófa egyik legfontosabb, hosszú távú hatása az lehet, hogy a sérült atomerőmű okozta nukleáris fenyegetettség hatására a gazdasági nagyhatalmak újragondolják energiatermelési tevékenységüket."

2013. júl. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Akárhány atomerőművet épít(te)ünk (a külföldi nagyvállalatokkal, mert nekünk nincs meg a know-how), nem leszünk önellátóak áramból, mert a ruszkik segítsége nélkül még Paksot sem tudjuk ellátni a megfelelő arányban felsúsított uránnal. Még ha a Mecsekben bányásznánk az uránt, akkor is el kellene küldenünk Oroszországba, hogy dúsításk fel nekünk.
2013. júl. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 Salamon Bálint ***** válasza:

A napkollektor, szélerőmű csak akkor, ha helyi felhasználású (nincs hálózatra kötve). Különben az alternatív energia kiszámíthatatlanságából fakadó kapacitáskülönbségek annyira megterhelnék a hálózatot, hogy az leállna.

Elég elképzelni, mi van télen, amikor nem süt a nap, a fogyasztás meg ugyanannyi mint verőfényes nyári nappalon.

2013. júl. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 Salamon Bálint ***** válasza:

#11: "Olyan helyre kell szélerőműveket rakni, ahol az idő nagy részében fúj a szél, mint a Kis-Alföldön. Napenergia pedig egész nap a rendelkezésre áll."


Például este 10-től reggel 5-ig?

2013. júl. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
szántóvető! A greenfóról linkelni atomenergiai (sőt, egyáltalán energetikai) kérdést, annyira hiteles, mint a kurucinfóról adatokat gyűjteni a zsidó nép történetéről és kultúrájáról.
2013. júl. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!