Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit értetek az alatt, hogy...

Mit értetek az alatt, hogy "MAGYAR" vagy "MAGYARNAK LENNI"?

Figyelt kérdés

Komolyan érdekelne, mivel ezt mostanában elég sokat lehet hallani.


Ki számít magyarnak? Aki Magyarországon született? Aki magyar nyelvterületen született?


Meglehet egy-két mondatban fogalmazni, hogy mi a MAGYAR érdek? És ki dönti el, hogy mi a MAGYAR érdek? Mert ami az egyiknek jó, az nem feltétlenül jó a másiknak is.


2009. okt. 23. 18:02
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

"Mit értetek az alatt, hogy "MAGYAR" vagy "MAGYARNAK LENNI"?"


Magyarnak lenni büszke gyönyörűség.

2009. okt. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: tegnap 20:31


mit értesz az alatt, hogy "jó magyar"?


mit értesz az alatt, hogy "kizárólag magyarnak kell éreznie magát"


honnan tudod, hogy mit érez egy magyar? honnan tudod, hogy mit érez egy magyarországon született és itt élő zsidó vagy cigány?

2009. okt. 30. 00:26
 33/38 anonim ***** válasza:
Jó magyar az, aki a magyar nemzetet szolgálja, ha szükséges, más népekkel szemben is akár. Többszörös identitása pedig aligha lehet valakinek, ezért érezheti magát csak magyarnak/zsidónak/cigánynak stb. (vagy, ha igen, akkor az kissé tudathasadásos állapot :D).
2009. okt. 30. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

Ja,az röhejes is lenne ha valaki mondjuk egyszerre lenne svéd is meg kongói is :D


Ilyen 2ős identitás nincs.Mert akkor lehet 5ös identitás,10es identitás,100as identitás,1000es identitás és akkor már tényleg nem jelent semmit a hazaszeretet vagy a nemzethez tartozás.


Identitás csak 1 van mert csak 1 nemzethez lehet tartozni érzelmileg(vérségi származástól függetlenül).

Például nekem voltak német felmenőim is.Mégis azok magyar identitásúak voltak és én is az vagyok.Például egyátalán semmi érzelem nem fűz a németekhez.És ha a német és magyar érdekek ütköznének akkor nem lenne kétséges hogy én kinek a pártjára állnék.Ezt jelenti magyarnak lenni.

2009. okt. 30. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 02:00



ha ezt tovább gondolom, akkor mi van azzal az emberrel, aki pl. Debrecenben született, 12 éves korában budapestre került, most 30 éves. ez az ember milyen identitású, debreceni vagy budapesti?

2009. okt. 30. 12:31
 36/38 anonim ***** válasza:

Sík Sándor: Mit jelent „magyarnak lenni"?


Magyarnak lenni Szent István tanítása szerint erkölcsi fogalom. Még senkit sem

tesz magyarrá az, hogy magyarul beszél. Ez még nagyon kevés.

Senkit sem tesz magyarrá az, hogy a vére magyar, sôt még az sem, hogy magyar-

nak vallja magát: a magyarságot erkölcsi küzdelemmel, Isten sürgette cselekvéssel

úgy kell kiküzdeni. Magyarnak lenni erkölcsi lendület.

Magyarnak lenni: hit. Hit a magyarság hivatásában. Hit abban, hogy az Isten

akar velünk valamit, és hogy a magyarság képes megvalósítani ezt az isteni fel-

adatot.

Magyarnak lenni: szeretet, együttérzés, átfogása, átölelése mindannak, ami ma-

gyar: a magyar földnek, utolsó talpalatnyi rögének, a magyar történelem minden

mozzanatával a magyar embernek, s koldusnak és az emberhez nem méltó életet

élônek is.

És cselekvés, levonni a konzekvenciáját ennek a hitnek és ennek a szeretetnek:

tenni tunyaság, kényelem, önérdek ellenére is, amit erkölcs, amit lelkiismeret,

amit Isten megkíván – ezt jelenti magyarnak lenni Szent István szerint.

2009. dec. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi a jó büdös francért misztifikáljátok annyira túl a helyzetet?

Mégis mit jelenthet magyarnak lenni,hm?

Nem kell itt a sok okoskodás...ugyanazt jelenti mint németnek, franciának, angolnak, kazahnak lenni. Magyar az, aki ebben a kultúrkörben nőtt fel, ezt vallja magáénak és magyar a vére, genetikája (vagy egyik ősének), tehát van benne magyar vér.

Aki meg most elkezd leoltani hogy "dehogy vér meg faj" nem létezik az szégyellje össze magát, és voniljon klinikára. Akkor tagadni lehetne ennyi erővel a genetika létezését is, a rasszok létezését, valamint tudományos disszertációt lehetne írni néger vikingekről.

2009. dec. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim válasza:

Üdv. Szerintem is az a magyar aki annak vallja magát, érdekli az ország sorsa, ismeri a történelmet és akár életét is feláldozná ha kell a haza érdekében.

Dédnagyapám Leventeként harcolt a háborúban, és erre nagyon büszke vagyok.

Nekem vannak Szlovák és Magyar származású felmenőim nevem alapján német vagyok de ez kit érdekel? Mégsem sírok segélyárt hogy kisebbség vagyok vállalom a magyarságot dolgozok,tanulok NEM lopok csalok...

Nagyon szeretem eszt az országot és bármit meg tennék érte!

2010. jan. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!