Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit értetek az alatt, hogy...

Mit értetek az alatt, hogy "MAGYAR" vagy "MAGYARNAK LENNI"?

Figyelt kérdés

Komolyan érdekelne, mivel ezt mostanában elég sokat lehet hallani.


Ki számít magyarnak? Aki Magyarországon született? Aki magyar nyelvterületen született?


Meglehet egy-két mondatban fogalmazni, hogy mi a MAGYAR érdek? És ki dönti el, hogy mi a MAGYAR érdek? Mert ami az egyiknek jó, az nem feltétlenül jó a másiknak is.


2009. okt. 23. 18:02
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
84%

Ki a magyar:akinek az van az irataiban,vagy/és a magyar állam és állampolgároknak nem okoz sem anyagi sem eszmei kárt.

Azt hiszem az érdeket is leírtam.Mert egy magyarnak nem lehet érdeke,hogy az emberek éhenhaljanak,legyilkolják őket,a bank elvegye a házat a fejük fölül,uzsorások használják ki őket,bezárjanak a munkahelyeik.

Ha jó az országnak,jó az embereknek is ,akik ott laknak.

2009. okt. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
73%

Olvass Radnótit,akkor választ kapsz a kérdésedre.

Akik erről beszélnek,azok csak hangoztatják a magyarságukat.Azt pedig,hogy mi a magyar érdek,nem tudja senki.Nem biztos,hogy ami jó az egyiknek,a másik is azt akarja.

2009. okt. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
96%
Aki magyarnak érzi magát, ismeri nyelvünket és történelmünket. Ápolja és tiszteli hagyományainkat az magyar.
2009. okt. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
89%

Aki magyarnak vallja magát, még ha nem beszél is, vagy nem jól, az magyar.

Akinek fontos a magyarsága, nyelve, nemzete, hazája, az jó magyar.

Aztán mi magyarok, szeretünk elvitatkozni, hogy ki a NAGYOBB magyar. (hát én)

2009. okt. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
77%
Eladni a gyárainkat, Magyarországról, az a magyarországi de más magyarnak sem érdeke. Ami az egész népet rossz helyzetbe hozza, az egyik magyarnak sem érdeke. Ami rombolja a nyelvünket, kultúránkat, az egyikünknek sem érdeke. Ami épít, gyarapít az mindannyiunk érdeke.
2009. okt. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

Sváb őseim vannak, de soha nem akartam sváb párt választani emiatt, és kedvezni a sváboknak suttyomban. "Nyelvében él a nemzet"...szóval magyar vagyok, ez az anyanyelvem!

Magyar érdek az ami nem csak nekem jó, hanem az országnak és annak lakosainak. Hazaszeretet nélkül ez nem megy...ez most aktuális téma...:)

2009. okt. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
59%

18.10:

Nekem nem kell Radnótit olvasnom,sem senki mást,hogy tudjam,hogyan tudok helyesen élni.

Akkor meséld már el hol írta Randnóti,hogy az a jó,ha a szomszédodat kírúgják a munkahelyéről,elárverezik a házát,leszúrják egy doboz cigiért.

Na úgye,hogy ez neked se jó,meg másnak se.Persze ,ha te ilyenekre vágysz,akkor igazad van,akkor neked nem jó,ami másnak igen.

2009. okt. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim válasza:
89%

"Addig vagyunk magyarok, amig magyarul tancolunk es enekelunk"


"Addig vagyunk mi magyarok, amíg

magyarul beszélünk, magyarul gondolkodunk."

2009. okt. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
72%

Nyelv, kultúra, genetika....ezt ebben a 3 szóban egyszerűen ki lehet fejezni, a többi felesleges.

A genetika amúgy nincs kőbe vésve, az aradi 13 közül is sok volt nem magyar, de mégis magyarok voltak, mert elfogadták ezt a kultúrát és harcoltak is érte. Most persze sokan megköveztek, de ha egy maláj idejön, az sosem lesz magyar. Nem minden a genetika, de azért létezik, nem kell osztályozni az embereket alá-fölérendeltségben valóban, de azért azt nem tagadhatjuk le, hogy igenis embertípusok lehetnek nagyon különbözőek is.

2009. okt. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 19:18


mit jelent az, hogy "magyarul gondolkodni"?


mit jelent az, hogy "magyarul táncolni és énekelni"? népzene? néptánc?

2009. okt. 23. 19:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!