Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit értetek az alatt, hogy...

Mit értetek az alatt, hogy "MAGYAR" vagy "MAGYARNAK LENNI"?

Figyelt kérdés

Komolyan érdekelne, mivel ezt mostanában elég sokat lehet hallani.


Ki számít magyarnak? Aki Magyarországon született? Aki magyar nyelvterületen született?


Meglehet egy-két mondatban fogalmazni, hogy mi a MAGYAR érdek? És ki dönti el, hogy mi a MAGYAR érdek? Mert ami az egyiknek jó, az nem feltétlenül jó a másiknak is.


2009. okt. 23. 18:02
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
Nem mindegy ki milyen nemzetiségű? De.
2009. okt. 24. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

„Ja, te meg egy mindenkinekbeszólokmerezzelkompenzálomakisebbségikomplexusom

at-zombi vagy.”


Szerintem ez egy olyan oldal amin az emberek elmondják a véleményüket a feltett kérdéssel kapcsolatban, és ha a válaszok között találnak olyat amivel egyetértenek vagy épp kiegészítik esetleg másként látják, akkor írnak ha van kedvük. Ha te ezt „beszólásnak” tekinted az csak egyfajta önértékelő kritikai megnyilvánulásnak tekintem, ahogy a komlpexusokról szóló fejtegetéseid.

Persze van akinek furcsa, hogy az ember megvitat valamit egy olyan oldalon aminek ez a lényege!

Egyszerűen kihagysz egy apró részletet. Nevezetesen azt hogy ha valaki választ a mai politikai palettáról az nem azt jelenti hogy mindenben egyetért a választottal, csak annyit hogy a preferált által ígértek, és a hitelessége áll a legközelebb a felfogásához. De miként értelmezem az amikor egy olyan kisebbségi eszme képviseli az egyén igényeit ami nem is létezik hivatalos szervezeti vagy párt szinten?

Közben a másikkal van kifogása, hogy komplexusai vannak, és le akarja szabályozni.

Vedd már észre hogy talán nem én vagyok itt a legkisebb, kisebbség, és próbálj inkább te alkalmaszkodni.

2009. okt. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%

Az a magyar, aki annak tartja magát; aki magyarul beszél, aki a szívében is magyar, nem csak az irataiban. Felőlem egy külföldi is mondhatja magát magyarnak: ismerek egy német pasit, aki itt lakik hosszú évek óta, mert szereti ezt az országot: ahogy őrzi a hagyományainkat, talán magyarabb, mint sokat, akik itt születtek.

Viszont a zászlókat lengető, bakancsos (pirosfekete fűző még oké:D) nagymagyaroktól herótom van, vagy a szájukkal hősködnek vagy az öklükkel, de eszük rendszerint semmi.

2009. okt. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%
Igen mert ők szalonnacionalisták, sajnos sokan keverik őket a hungarizmussal (ahogy a jobbikot is), csak a kettő nagyon távol áll egymástól. Egy valódi hungarista nem balhézik, sőt, meg sem mondanád róla, a valódi hungarizmus nem erről szól.
2009. okt. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 vezerdinka ***** válasza:
az a baj, hogy hivatalosan mindenki magyar, akinek minden okmányában az van az állampolgárságnál, hogy magyar. én azonban nem értek ezzel egyet, ugyanis (igazat adva az előttem szólóknak) van például egy, a népességnek lassan felét képező népcsoport, amely így 750 év után sem tudott beilleszkedni. nem kell szépíteni a dolgokat, ahogy a magyarok sem, így ők sem tökéletesek, mindenütt vannak kivételek. én ezt az arányt leginkább úgy tudnám körbeírni, hogy ahogy a magyarok közt is vannak gyilkosok, tolvajok és egyéb bűnös emberek, úgy a cigányok közt is vannak művelt, a fajtájukból kiemelkedő emberek. azonban a magyarok sem itthon, sem más országokban nem arról híresek, hogy élősködnének másokon. a cigányok sem arról híresek (itthon sem és máshol sem), hogy olcsó és jól megbízható munkaerő lenne. mert az ÁTLAG nem olyan. én például 20 éves nő vagyok, helyzetemből adódóan 17 éves koromban elkezdtem dolgozni (iskola mellett), most is dolgozom. be vagyok jelentve, megvan az érettségim és az angol nyelvvizsgám. én úgy érzem, magyar vagyok, pedig nem járok árpád sávos zászlóval, nem kiabálom a világba. lassan azonban a magyarokat egyként fogják említeni a cigányokkal. nem tehetek róla, de szerintem nem vagyok vele egyedül: szégyellem, hogy itt élek. NEM azt, hogy magyar vagyok, mert erre mindig büszke leszek. inkább azt, hogy egy olyan országban kell élnem, ahol már nem ÉN vagyok az első. az én szó itt értelemszerűen az összes magyar emberre vonatkozik. mert sajnos eljutottunk oda, hogy kimondták "politikusaink": "mindenben támogatni fogjuk a romákat". tudjátok mit? 20 éve élek itt, eddig szerettem itt élni, de most lépek. majd ha a világban (bárhol) megtaláltam a helyem, akkor is büszkén gondolok rá, hogy magyar vagyok, akkor is lesznek magyar barátaim, édesanyám, édesapám, az egész család, akik szintén magyarok.... és majd sírva nézek rájuk, hogy nekik még mindig itt kell élniük. sajnos.
2009. okt. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

"Magyar az, akinek más identitás nem terheli a lelkét."

Nem szó szerint idéztem, és nem is emlékszem, ki mondta, de én ezt tartom igaznak.

2009. okt. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 11:39


kifejtenéd, hogy ez alatt mit értesz?

2009. okt. 29. 15:49
 28/38 anonim ***** válasza:

Aki beszéli a magyar nyelvet, ismeri a történelmünket, és ápolja a hagyományokat.

Szó sincs személyiről!

2009. okt. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
A magyarral az a baj hogy olyan okos!!! A liberális massza ami az egyént megkoronázta és eltakarta a közjót meglátszik sajnos az emberek kommunikációjában. "te hülye vagy komám" és az ehhez hasonlóakban jól kitűnik. Ha ez nem változik, és az emberek belül nem változnak, lehet itt akármilyen változtatás lesznek emberek a kárpátok ölén. S külön külön legelésznek némán.
2009. okt. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
Azt értem alatta, hogy az embernek csak egyetlen valódi nemzeti identitása lehet, nem lehet valaki egyszerre jó magyar és jó zsidó, jó cigány vagy bármi más. Ezért nem magyarok a zsidók például. Ez nem azt jelenti, hogy valakinek tisztán magyar származásúnak kell lennie ahhoz, hogy magyarnak lehessen nevezhető, hanem azt, hogy kizárólag magyarnak kell éreznie magát hozzá. Nekem például vannak szlovákok, lengyelek az őseim között, de semmiféle szlovák identitásom nincs, nem tekintem a szlovák embereket testvéremnek és a családomban sem volt soha ilyen öntudat.
2009. okt. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!