Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolja itt bárki,...

Miért gondolja itt bárki, hogy nem a fidesz lesz jövőre hatalmon?

Figyelt kérdés
2010ben 52% támogatottság elég volt a 2/3 képviselethez (egyéni listán fidesz győzelem miatt)... most ez a 46% (május) (április pedig 49% volt) .... Egy kis szerencsével újra 2/3-dot tudnak szerezni, de a kormány többség jelenlegi állapotban is biztosnak látszik ...

#FIDESZ #MSZP #Együtt2014 #Bajnai Bokros
2013. júl. 6. 20:31
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:

Nyilván ugyanazok a támogatók, akik eddig liberálisok voltak, nem fognak más elvű pártra szavazni csak azért, mert az SZDSZ megszűnt. Egy volt SZDSZ-es és elkötelezett liberális nem fog egy Jobbikra szavazni, azért ez érthető.

Maga a párt viszont gyökeresen eltér az SZDSZ-től. Az SZDSZ vérbeli politikusokból állt (hogy milyenekből, azt most hagyjuk), az LMP nem, és ez kőkeményen meglátszik rajtuk. Értem ez alatt, hogy minimális populizmust, vagy politikai trükköket sem képesek bevetni, próbálkoznak egy alternatív úttal, de ennek nincs jövője Magyarországon, ma meg pláne, sőt, Európában sincs és nem is lesz, a plafon egy koalíciós kormányzás. Írtam is, hogy a tagjaik különböző civil szervezetekből verbuválódtak, na pontosan az a baj, hogy a politikához való hozzáállás megrekedt ezen a szinten. Ami hatékony, és egyedüli megoldás lehet egy csoporttalálkozón, egy Greenpeace összejövetelen, vagy bármilyen más civil szervezet berkei között, az nem játszik a politikai színtéren. Mondok példát: A legtöbb civil szervezet alulról építkezik, odamegy hozzád az utcán, elhív egy beszélgetésre, megvitatjátok az élet ügyes-bajos dolgait, és ha tetszik, akkor te magad is elkötelezed magad az ügy érdekében, és te is csinálod ugyanezt. Mi a baj ezzel? Eleve ez a metódus arra jó, hogy aktív szereplőket toborozz, és egy piramisszerű láncolatot kialakítva vidd az igét. Magyarországon cirka 8 millió választópolgár van, nem lehet mindenkihez odamenni, elbeszélgeti vele, építeni a helyi közösséget stb., ennek megvan a maga határa. Pont ebből adódóan azonban a tagok jó része nem érintkezett a politikával, és képtelen kezelni ezt a helyzetet. Van egy politikailag edzett réteg, de ez kevés.

A programjukban van átfedés, de számos ponton erősen eltér pl: zöldpolitika.

Én azon a teórián szoktam kiakadni, hogy az SZDSZ quasi LMP néven újjászerveződött, de ez méretes nagy hülyeség. Ez bizonyos politikai csoportoknak érdekében áll híresztelni, de ennyi, s nem több. Ha te azt tekinted utódpártnak, ahol a támogatók megegyeznek, akkor igen, az LMP az SZDSZ utódpártja, csak szerintem ez nem szerencsés megközelítés, mert akkor minden párt minden pártnak az utódpártja, holott lehet, hogy teljesen kicserélődött a garnitúra.

2013. júl. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!