Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolja itt bárki,...

Miért gondolja itt bárki, hogy nem a fidesz lesz jövőre hatalmon?

Figyelt kérdés
2010ben 52% támogatottság elég volt a 2/3 képviselethez (egyéni listán fidesz győzelem miatt)... most ez a 46% (május) (április pedig 49% volt) .... Egy kis szerencsével újra 2/3-dot tudnak szerezni, de a kormány többség jelenlegi állapotban is biztosnak látszik ...

#FIDESZ #MSZP #Együtt2014 #Bajnai Bokros
2013. júl. 6. 20:31
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
2002ben még hittek az emberek ... ma már nem lehet szédíteni már az unió se tud oylat mondani, amit el hihetnénk neki ....
2013. júl. 6. 21:03
 12/41 anonim ***** válasza:
100%
Reménykedni már csak szabad... Hátha történik valami csoda, és elüldözzük végre ezt a rablóbandát a fenébe!
2013. júl. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
A statisztikákkal szerintem semmi baj nincs, ugyanis azok szerint is az ország kétharmadának eszében sincs a Fideszre szavazni. Ezt azért lehet érzékelni az ismerettségi körökben is. Csakhogy amíg egy rendes alternatíva nem jelenik meg, addig ez a választáson csak az alacsony részvéleti arányban fog megmutatkozni, és végülis marad minden így.
2013. júl. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 rémuralom ***** válasza:
100%
A közvélemény-kutatások szerepe nem abban rejlik, hogy százalékra pontosan megmondják, hogy mi lenne egy most vasárnapi választás kimenetele. Igen, a kvk cégek kérdése úgy szól, hogy kire szavazna most vasárnap, ugyanakkor a hibalehetőségek miatt alkalmatlan arra, hogy ezt megmondja. A kvk cégek jellemzően 3%-os hibahatárral dolgoznak, ami azt jelenti, hogy ha a kvk 40%-ot mér az A pártnak és 43%-at a B pártnak, az a hibahatárt figyelembe véve kb. teljes egyensúlyt jelent. A választások végeredménye viszont azon az egy-két százalékon is múlhat. Arra tehát nem alkalmas egyetlen statisztika, hogy meg lehessen belőle mondani a tutit. Másra viszont alkalmas: mivel az összes kvk cég rendszeresen (havonta) elvégzi a kvk-ait, ezért lehet rajta figyelni az egyes pártok támogatottságának alakulását az idővel. Ha normális képet akartok kapni, akkor ne csak a legfrissebb kvk-t nézzétek meg, hanem hasonlítsátok össze mondjuk a két hónappal, fél, egy, két, három évvel ezelőttivel.
2013. júl. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyre többen nem fognak elmenni szavazni. Mert igaz, hogy sokan csalódtak a Fidesz-ben, de ez nem jelenti azt, hogy akkor most már mondjuk az Mszp-re szavaznak. Tehát ha sok szavazót veszít is a Fidesz, sokan közülük inkább nem szavaznak, mert nincs alternatíva.
2013. júl. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
100%
AZ első válaszoló helyettem is írt.
2013. júl. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
24%

Csak a legelborultabb turulcsirkék hiszik azt, hogy nekik van esélyük. Nyilvánvaló, hogy a Fidesz nyer, csak abban tudok reménykedni, hogy ne 2/3-dal. Ez szerintem reális, ha nem szúrják el NAGYON a kampányt a demokraták.


Másik realitás, hogy mérhető, a Jobbiknál jóval nagyobb frakciója legyen összesítve a bal oldalnak, 30 körüli %-kal és némi összefogással el lehetne érni valamit.

2013. júl. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
Amíg a választásra jogosultak fele nem válaszol én addig nem lennék biztos semmiben. Ezeknek még a 10-20%-a fel fog menni szavazni. Na melyik párthoz adod hozzá ezt a számot és milyen arányban? Plusz 10%-kal a baloldali is nyerhetne. Ezért nincs tuti biztos válasz és statisztika 1 évvel a választás előtt. A csontvázak majd ezután jönnek elő. A pártok tartalékolják az infókat a kampány időszakára.
2013. júl. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
39%
Én bízom a Jobbikban, bár teljesen liberális vagyok, de az ország jólétéhez a Jobbik kell.
2013. júl. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
100%
OV-ét sem kívánom, de ha a Jobbik győz, akkor én másnap távozom innen.
2013. júl. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!