Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg sok a Fideszes fiatal?

Tényleg sok a Fideszes fiatal?

Figyelt kérdés

[link]


A cikk szerint , a jó anyagi körülmények között élők , jó környékről származók illetve a vallásosabbak Fideszesek.


Én is egyetemre járok ,de itt kevés a Fideszes ,meg nem sűrűn téma a pártszimpátia.



2013. júl. 4. 20:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem baromság az egész cikk.
2013. júl. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Fideszre főleg (mivel az ország legnagyobb pártja ezért nem lehet általánosítani, de a tősgyökeres fideszesek) a 40-50-esetleg 60 éves korosztály és ezeknek a gyerekei, akik jobb környékről származnak... Én Budapesten élek, itt a tehetősebb budai kerületek közt van jópár ősfideszes (pl. I, II, XII.)... de a pesti oldalon a szegényebb kerületek közt a nagy fideszes többség ellenére is pl. Angyalföldnek baloldali polgármestere van...


De a kérdésedre válaszolva nincs sok fideszes fiatal, többségüket nem érdekli a politika, jobbikos, vagy lmp-s...

2013. júl. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Tényleg nem.
2013. júl. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én szülei törzsgyökeres fideszesek ha van ilyen, én is rájuk szavaztam ezelőtt de, hogy 2014 inkább tö..ön szúrom magam, mint hogy rájuk szavazzak az biztos.

Egy fiatal.

2013. júl. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
4%
Én sem úgy vettem észre, hogy sok fideszes lenne. Szerencsére sok a Jobbikos. Akit nem nagyon érdekel a politika és nem is tudnak semmit róla, meg nem foglalkoztatják az ország problémái, azok sajnos inkább e2014-esek.
2013. júl. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 MolotovPunk ***** válasza:

Én úgy veszem észre,hogy fidesz szavazó tábora lassan hozzá öregedett az MSZP táborához.

Bár egyedül fidesznél figyelhető mai napig az meg,hogy rendszerváltás óta semmiféle felső vezetés cserék nem történtek meg.(ergo régiek ülnek ott.)(Más pártoknál már megtörtént.Még az MSZPnél is.)

Megjósolom,ha 2014ben ismét győznek szerintem az lesz később majd a vesztük.A nép harag fogja őket elsöpörni.


Egyébként a fid tényleg szemmel láthatólag inkább a gazdag rétegeket szolgálja.

2013. júl. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én tősgyökeres Fidesz-es családból származom, de erősen tendálok már a Jobbik felé. Amúgy azt veszem észre, hogy a kortársaim vagy mind a Jobbikot támogatják, vagy nem érdekli őket a politika (esetleg nem merik bevallani, hogy a lejáratott Fideszhez vagy MSZP-hez vonzódnak). Az LMP egyáltalán nem tényező, kb sosem kerül elő a neve.

20/F

2013. júl. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én is úgy tapasztalom az egyetemen, hogy a Jobbik a legerősebb, ők a Fidesztől pártolnak át, például sokan mondják, hogy a szüleik Fideszesek, ők viszont már inkább a Jobbikra szavaznának.

Az Együtt és az LMP a fővárosi balliberális helyeken népszerű, például Corvinus, BKF.

Az MSZP támogatottsága valóban szinte 0 a fiatalok körében, de maga a párt tagjai is öregek, ha nem tudnak megújulni, hosszabb távon meg fognak szűnni, átveszi a helyüket egy új párt (lásd pl. Bajnai kezdeményezése).

2013. júl. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Igen én is tapasztaltam,hogy vannak sok jobbikos ,de ahogy elnézem, ők nagyon csendesek.


Pedig szívesen meghallgatnék, politikai vitákat.Olyan Jobbik vs új baloldalt.

2013. júl. 4. 23:31
 10/15 A kérdező kommentje:
van*
2013. júl. 4. 23:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!