Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszes társaim! Titeket nem...

Fideszes társaim! Titeket nem zavar, hogy a Fidesz milyen pénzszórást művel?

Figyelt kérdés

Már 3x szavaztam a Fideszre, de egyre jobban távodolok el a párttól, mert idétlen dolgokra szórja a pénzünket pl. felcsúti stadion, Kossuth téri építés stb.


Őszintén szólva jobboldali vagyok, ezért másik opció a Jobbik, de őket annyira nem ismerem még.


2013. jún. 19. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:
31%

Való igaz nehéz helyzet.

Azonban a múltra való tekintettel csak egy biztosat tudok mondani, a vörösökre SOHA.

2013. jún. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ebben egyet értünk, az biztos.
2013. jún. 19. 18:00
 3/9 anonim ***** válasza:
44%

Valóban egy csomó felesleges dologra költenek, ahelyett, hogy termelő beruházások jönnének létre.

De erről az EU is tehet, ők is inkább infrastruktúra látványberuházásokat támogatnak, az nem teremt konkurenciát a nyugati vállalatoknak, viszont elmondható az embereknek, hogy eu-s pénzekből épülnek, szépülnek a főterek, épületek.

Cukorgyárat, buszgyártást, mezőgazdasági gépgyártást nem támogatnak.

2013. jún. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%

Én már nagyon régóta nem bízok a bal oldalban. A fideszre sem szavaztam, mert hiába mondtak jó dolgokat és ígértek egyszerűen nem bíztam bennük.

Nos a fideszbe csak reménykedtem hogy végre normálisat csináljanak de csalódtam bennük és egyáltalán nem lepődtem meg ezen.

A stadion meg a Kossuth tér az csak egy dolog, de ezenkívül még rengeteg mindenre szórják a pénzünket, náv változtatások, új alkotmány, azoknak a módosítása. Közbe ha észrevesszük sok olyan város meg település van ahová ez a pénz jobban kellene, sokkal jobban.

Már mindent elvesznek tőlünk átlagemberektől. Itt van a trafikügy például. Jó oké hogy ezzel azt akarják hogy kevés helyen lehessen dohányt kapni meg hogy gyerekek ne vehessenek minden kisboltban, ez így érthető is, csak a baj ezzel az hogy nem adnak esélyt azoknak akik már évek óta trafikot üzemeltetnek és abból élnek meg hanem a nemzeti trafik jogok nagyon nagy részét fideszesek kapják akiknek szinte ez plusz pénz és a normálisak elől már ezt a kicsi lehetőséget is elveszik, plusz nem is beszélve arról hogy rájuk nem gondolnak hogy mi legyen velük.

Akkor ugye a felsőoktatási balhé is hogy megszüntették az ingyenest, pár éve úgy volt hogy több ingyenest csinálnak most meg megszüntetik akkor hogy is van ez?

Most nem akarok regényt ide írni, csak pár apróságot említettem meg, remélem többet nem is kell. De ez az árvizes dolog is egy vicc mert oké hogy jól kezelték ezeket de hogy már jótékonykodást is nemzethez kötik államosították pontosabban így egyre nagyobb kételyeim vannak abba hogy a károsultak nem kapnak annyi pénzt amennyit valóban kellene hogy kapjanak.

Itt ha még azt vesszük nem csak szórják a pénzt hanem zsebre is vágják azt maguknak.

Oké hogy a másik párt sem volt szent ez tény de Gyurcsány legalább bevallotta hogy ezt elszúrták hogy szebben fogalmazzak. Persze ők is jól csináltak dolgokat bizonyos ideig, de már abba a pártba is annyira bízom meg mint egy idegenbe hogy a kezébe nyomjam a pénztárcámat hogy tartsa nekem ameddig bekötöm a cipőmet....

Ez is kb ilyen.

A jobbiknak vannak jó elképzeléseik, de nagyon ők sem tudnának mit csinálni, meg ők minden áron a balkánnal akarnak társulni ami nem éppen a legjobb nekünk, plusz elszigetelést akarnak mindentől, ami szintén nem lenne egy túl jó ötlet.

Másrészt még annyira gyerekcipőben járnak hogy még nincsenek igazán felkészülve egy ország irányítására.

Ide az kellene ezekből a sok pénzekből hogy talpra kéne állítani a mezőgazdaságot, újra indítani a hozzájuk kapcsolódó gyárakat, hogy több mindent megtudjunk termelni magunknak és legyen több bevétele az országnak, utána meg már lehet gondolkodni további munkahely teremtésben is.

Most itt van Bajnai Gordon aki az MSZP-nél volt egy kis ideig ameddig meg nem választották a fideszt, ő jól kezelte a válságot sokan elsimerték, de még így is elnyomták őt mindenben sajnos ami elég nagy baj volt, így nem tudott abba a kis időben sem jó dolgokat elérni.

Most oké hogy nagy megszorítások vannak, de ha látnánk hogy mire megy az a pénz és tényleg jó helyre megy hogy rendbe raknák azt amit elszúrtak akkor sokan meg is értenék őket hogy kell ez és ha hasznosabb dolgokra menne el a pénz akkor mindenkinek lenne hazsna belőle, munkahelyek, és így tovább. Több pénze lenne az embereknek több mindent tudnának venni, ami további munkahelyeket jelenthetne, és akkor évek alatt azért helyreállna a rend szépen lassan.

Nem tudom még én sem hogy kire szavazzak konkrétan de az biztos hogy a fidesz meg az MSZP tőlem nem fog szavazatot kapni.

2013. jún. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%
Magatoknak csináltátok.
2013. jún. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

"Azonban a múltra való tekintettel csak egy biztosat tudok mondani, a vörösökre SOHA."


Íme egy magyar jobboldali őszinte és teljes ars poeticája. Sokkal több is férne bele, de nektek csak ennyi jut :)

2013. jún. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
10%

Egyik kutya, másik eb... A parlamentben ülő 400 ember mindegyik-e opportunista. Olyanok, mint a rossz k...ák, abba a f...ba ülnek, amelyikbe az érdekük tartja. Ezeket semmi más nem érdekli, csakhogy a saját zsebük teljen, teljesen mindegy, hogy ez a Fidesz, az MSZP, a Jobbik, az LMP vagy a Kengyelfutó gyalogkakukk... A vörösökről annyit, hogy a Fideszbe több az MSZMP tag, mint az összes többi pártba összesen... szinte valamennyi vezetőpozíciót betöltő embere már a komcsi rendszerben is aktívan tevékenykedett...

Jobb, ha azzal mindenki tisztában van, hogy amikor 4 évente elmegy szavazni, akkor nem a jobb életre szavaz, és a szebb hazára és bla bla bla... pusztán arra szavaz, hogy azok közül akik jól élnek, ki éljen még jobban... választhatsz konzervatív pártot, hatalommániás szociopatát, antiszemitát, egyéb frankó kis nevek mögé csomagolt pártokat, embereket, de mindegyik, egytől egyig a saját zsebét fogja tömdösni és ha pénz kell a tiédben turkál majd... nem azért lesznek politikusok, mert ők változtatni akarnak... nem... azért lesznek, mert öltönyben és nyakkendőben lehet a legtöbbet szerezni. Régen ha valaki lopni akart, akkor vett egy fegyvert a boltba, ma meg rendel egy öltönyt a Mark&Spencernél és politikusnak áll vagy könyvelői diplomát szerez...

2013. jún. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért lássuk be hogy nem is hagyhatunk mindent ugy rohadni ahogy van. Budapest épül végre, (csak én itt élek ezt látom) nézzük meg mire mennyi uniós támogatás kaptunk. Figyelembe kell venni hogy a támogatásokat nem fogjuk örökké kapni, ha még állni fog az eu egyszer mi is rendes befizetői leszünk amikor már nem tudunk lehivni ennyi támogatást.


Komolyan néha megáll az eszem. Itt semmi se jó, ha nem épül semmi mert nincs pénz akkor az a baj most hogy szinte minden uniós támogatásból épül az a baj, hogy miért nem költik a 10-20-30% os önrészt másra.


Sok problémám van a kormánnyal de az biztos nem hogy végre van pénz épitkezni és nem homokba vájt autópályára!

2013. jún. 20. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy mire gondolsz. Szerintem az a kormány, ami lefaragta a költségvetési hiányt 3% alá, nem mondható költekezőnek.

De szerintem se a stadion, se a Kossuth tér nem mondható idétlen dolognak. Van ugyanis az országimázs nevezetű dolog. Ha jön egy német/osztrák/francia/anyámtyúkja bárhova Magyarországra, lát egy csomó romhalmazt, ronda teret, de a klasszikusokon (Parlament, Vár, templomok, győri Városháza és társai) nem lát semmi szépet. Fideszék tudják, hogy a külföldiekre (sőt, talán ránk is) az van hatással, ha mindig épül valami szép. Egy ilyen építkezés inkább rövid távú (még jövő májusig elkészül), míg mondjuk egy szerinted sem idétlen életszínvonal-növelő program olyan hosszú, hogy abból ez a kormány már nem lát viszont semmit, csak a következő vagy azutáni.

És igen, az EU: az EU-t több pályázati pénzről nem lehet úgy meggyőzni, hogy tessék, itt egy iskola, a gyerekekre rászakad a mennyezet, kérünk szépen felújításra pénzt. Meg itt egy város, ahol nincs munkahely, folyamatos az elvándorlás, kérünk a vállalkozó kedvűeknek kedvezményes hitelt vagy bármi hasonlót. Azzal viszont igen, ha prezentálnak egy negyvendiás PowerPoint-prezentációt, hogy itt van most a magyar futball, aztán ha ez a stadion megépül, majd meglátják, legyőzi a nemzeti tizenegy a spanyol válogatottat is. Márpedig, ha a magyar fejlesztések 97%-a EU pénzből készül, akkor igenis az épül, amire az EU pénzt ad, és semmi más! (zárójeles megjegyzés: lehet, hogy az EU-finanszírozott fejlesztések a "mi pénzünkből" nem sokat vesznek igénybe.)


Én pedig óva intelek a Jobbiktól. Biztos nagyon szép a Kiskátéjuk, meg az összes ígéret (mondjuk, ígéreteket láttunk már az MSZP-től, a Fidesztől, meg sok helyről), na de kérem szépen, szerintem itt a Gyakorin se adnák sokan a nevüket ahhoz, hogy "lépjünk ki az EU-ból, hurrá!", meg "vezessük be a halálbüntetést, hurrá!".

2013. okt. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!