Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hova vezet ez a falurombolás?

Hova vezet ez a falurombolás?

Figyelt kérdés
Hova vezet az, hogy vidékről a fiatalok a városokba, illetve ha ott nem találnak munkát külföldre utaznak? A vidéken meg maradnak az öregek és cigányok. Ami az jelenti, hogy a földek többnyire műveletlenek lesznek. Így a paraszti magyar földművelés is kihaló félben van, de akkor ki viszi tovább a hagyományokat, tapasztalatokat? Mert akár hogy is nézzük országunk háromnegyede földművelésre alkalmas föld és ha nem lesz olyan magyar, aki képes lenne művelni a termőföldet, akkor nyugodtan kijelenthetjük, hogy a jövőben meg fog szűnni Magyarország. Egyébként ezt nem falurombolásnak hívják. Nektek mi a véleményetek?

2013. jún. 30. 21:14
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

#30

Neked most tényleg csak ennyi jutott el a tudatodig, vagy write only módba kapcsoltál az első szúrópróbaszerűen kiszúrt félmondat után? Nem képes az agyad tárolni és feldolgozni egy bekezdésnyinél több adatot?


Linkeltem már működő technológiákat, amik töredékére csökkentik a mezőgazdaság munkaerő igényét, linkeltem már működő technológiákat, amik töredékére csökkentik a termőföld (és öntözővíz, növényvédő szer) igényt, emellett lehetővé teszik mezőgazdasági központok létrehozását városokban, amikből már szintén van működő.


Emellett az egész írásom azzal kezdődött, hogy a mezőgazdaság számára bőven elég ma már nem állandó lakosságú tanyákat vagy telephelyeket fenntartani. Persze korszerű technológiák mellett. Az, hogy te mit látsz, ezen a ponton mindegy, a magyar mezőgazdaság, legalábbis bizonyos ágazataiban az életképesség határán billeg, épp az elavult technológiák és termelési módszerek alkalmazása miatt.

2017. júl. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:

#31 oké, teljesen érthető, már csak olyan jelentéktelen, kukacoskodó kérdéseim volnának, hogy ehhez a tömérdek géphez honnét vesszük majd az energiát, mibe fog ez kerülni, honnét lesz pénze erre a gazdáknak, és már meg is győztél.


1: A technológiának is vannak költségei. A gépnek benzin kell, villamos áram, karbantartás, szerviz, cserealkatrész, kismillió vizsgáztatás. Ha ezek többe kerülnek, mint az emberi munkaerő bére, akkor kapott a szar egy jó nagy pofont.

2: Csipkebokor vessző

3: Gépekkel nem lehet mindent kiváltani. Igen, sok termény van, amit lehet automatizálással begyűjteni, de mondjuk a bogyós gyümölcsöket, vagy a fán termő gyümölcsöket hogy a francba akarod gépekkel leszedetni? Vagy ott van a megporzás kérdése. Feltalálunk egy megporzógépet, és kiirtjuk a méheket, vagy mi? Ezt remélem te se gondoltad komolyan.

4: Bármennyi géped is legyen, ember akkor is kelleni fog, aki irányítja őket. Minél több a gép, annál több ilyen ember kell. Ráadásul ezeknek jóval többet is kell fizetni majd, mint egy 8 általánost el se végzett napszámosnak.

5: A hidroponika meg a többi ilyen szájenszfiksön műből szalajtott termelési módszer maradjon a szájenszfiksön témájű műveken belül, ugyanis a valódi termőföldből kikerült növényekhez képest ezek brutálisan egészségtelenek, és haszontalanok. Szintetikus vackok, műanyag, ha úgy tetszik. Ha valaki huzamosabb ideig ilyen mesterséges szarokon élne, igen hamar komoly következményei lennének.

6: A mezőgazdaság magyar módszere egyáltalán nem hungarikum. Jártál esetleg USA-ban vagy Oroszországban? Én speciel igen. És sehol nem láttam volna, hogy mindenki a nyakát törve rohanna a városba lakni, a termőföldekre meg szarnának egy jókorát. De olyat se igen, hogy automatikus robotizált masinériák intéznék a komplett nemzet mezőgazdaságügyeit.

7: Honnan a 3,14csából akarsz energiát szerezni ennyi tömérdek gépezethez?

2017. júl. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

Mert most esővízzel és napfénnyel mennek a mezőgazdasági gépek? A paraszt is a becsülettel végzett munkája után érzett büszkeséggel lakik jól és abból fizeti a számláit? Itt a kezelőszemélyzet csökkenéséről van szó, nem a géppark növekedéséről.


Az automatizálás pedig nyilván azért fejlődik és terjed az ipar és mára már a szolgáltatás szinte minden területén is, mert drágább, mint az emberi munka. A cégek meg olyan hülyék, hogy lecserélik az emberi munkaerőt gépire, mert imádják, ha csökken a haszonkulcsuk.


A bogyós és fán termő gyümölcsök gépi szüretelésére is vannak már megoldások.

https://www.youtube.com/watch?v=bt73GOk4JRY

https://www.youtube.com/watch?v=Av17eM1Ruyo

Kapaszkodsz itt bele mindenbe anélkül, hogy magad utána néznél, milyen technológiák elérhetőek vagy állnak fejlesztés alatt. Mert amire jelenleg még nincs technológia, arra is fejlesztik. Semmit nem bírsz felhozni, csak személyes kételyt, meg a földtúrás iránti romantikus érzelmeidet.


És persze, hogy kelleni fog kezelő vagy felügyelő személyzet. Aki egy irodából felügyeli a gépek működését, néha kocsiba pattan és kimegy egy ellenőrző körútra. Esetleg főszezonban a telephelyen éjszakázik egy-két hétig. Az meg, hogy többet kell nekik fizetni. Nem 20 ember kap 90 ezret és a felügyelőjük 160-at, hanem 4 ember 350 ezret.


Persze, a hidroponika is maradjon sci-fi, mert... te azt mondtad. Meg mert egészségtelen, amit arra alapozol, hogy... azt mondod.

2017. júl. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

Látom, nem érted a problémát. Már most rengeteg pénzébe kerül nagyon sok gazdának a termelés, mert nem tuti, hogy visszahozza az árát, szívességből meg senki nem fog termelni semmit. Volt ugyan "rezsicsökkentés", azonban a villamos energia és az üzemanyag nagyüzemileg még így is rengetegbe kerül. És akkor mi lesz majd 20-25 év múlva, amikor kifogynak a kőolaj-készletek?

Az energiáról pedig annyit, hogy a világ népességének az energiaigénye minden évben 5%-kal nő. Húsz éven belül tehát kétszer annyi energiát fogunk fogyasztani, mint ma. Negyven éven belül pedig négyszer annyit. Elárulnád kérlek, hogy ezt a tömérdek energiát honnan szándékozod előteremteni?


A kezelőszemélyzet csökkenése pedig magával vonja a géppark növekedését. Amit eddig ember végzett el, azt gépnek kell. A Föld népessége pedig folyamatosan nő, tehát ugyanannyi géppel nem fogsz tudni egyre nagyobb és nagyobb termést betakarítani, már csak azért sem, mert közben elmúlik a nyár. A növekvő géppark meg növekvő költségekkel jár.


Az ipart és a szolgáltatást egy kalap alá venni a mezőgazdasággal meg egyszerű csúsztatás. Olyan mintha az almát akarnád a rinocérosszal összhangba hozni. Ha még nem tűnt volna fel, a növényeket és az állatokat NEM lehet termelni. Idő kell ahhoz, hogy megérjen a gyűmölcs, hogy hízzon a disznó, hogy fejlődjön a búza, satöbbi. Meséld már el kérlek, miféle géppel akarod te azonnal megérlelni a cseresznyét vagy felnöveszteni a csirkéket mondjuk :DDD


A videóban szereplő félmegoldások pedig 1: drágák 2: lassúak 3: semmi módon nem támasztják alá azt az orbitális baromságot, hogy a falvaknak el kell tűnniük a térképről.

Ezek a technológiák nem fogják kiváltani a rendes, földművelés alapú mezőgazdaságot, mert egyszerűen képtelenek rá. Ja, és én speciel vidéken élek, a világon itt egyetlen mezőgazdász se alkalmazta ezeket a vackokat, és remekül megvannak, köszönik szépen. Személyes tapasztalatnak is jó lesz az, nemcsak személyes kételynek. De ahogy írtam, USA-ban, meg Oroszországban se láttam semmi hasonlót. Lehet mégse annyira hiperszuper technológia ez? Biztos mindannyian romantikus érzelmeket táplálunk a "földtúrás" iránt...fura egy világot élünk...


Mielőtt még kaszás terminátorokat akarnál kivezényelni a földekre, jobb, ha az alábbiakat tudod:

- Ahogy már írtam, a növekvő energiaigény. Tudom, "ha nem ugrálunk, adnak az oroszok", csak aztán szemét módon megemelik az árát, mert extraprofitot akarnak ugye...

- A gép csak annyira hatékony, amennyire a beletáplált utasítások azzá teszik. Lehetetlen őket minden helyzetre felkészíteni.

- Egy nagyobb áramszünet hazavágja az egész termelést.

- A szervizköltség úgy a tízszeresére növekedne.

- A kiberbűnőzés, kiberterrorizmus brutális módon megugrana. Hogy védekezne két-három felügyelő az ellen, ha egy vicces kedvű hacker átprogramozza mondjuk a méregkiszórókat vagy az aratókat, és azok elkezdenék ölni az embereket?

- Ha intelligens, gondolkodó gépek lennének, mi lenne a garancia rá, hogy nem kezdik el unni az emberek uralmát és szabotálják a munkát, adott esetben az emberek ellen fordulnának?


Utópiának csodálatos, tényleg, mozivászonra kívánkozik, de maradjon is meg ott.

A hidroponika meg nem csak szerintem idiótaság, hanem bárki szerint, aki élt vele hosszabb-rövidebb ideig. De hozhatok pár forrást erre vonatkozóan, ha annyira odavagy a vegyszeres, szó szerint gyárban készült műanyag vackokért.

Most komolyan, ha azt képzeled, hogy egy ilyen tápoldatban nevelt, hozamfokozós selejt tápértéke megegyezik a valódi földben nevelkedett, vízzel locsolt, trágyázott terményével, akkor nagyon háttal ülsz a lovon...

2017. júl. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

a 34. válaszadó jól leírta a lényeget, ez a robotizálás maximum a terminátor meg star trek filmekben kivitelezhető, de a valóságban bőven lenne gond belőle: szabotázs, energia igény, kiberbiztonsági problémák stb. szóval ezzel a hülye felfogással, hogy a napszámost kirúgjuk és önműködő masinával helyettesítjük, sikerült 1 problémából másik 4-et csinálni, és bónusz ajándékként lesz úgy 1-2 millió munkanélküli is.

már az is komoly problémát okozna ha majd 20 év múlva elfogy az olaj és nem lesz benya, a gépparkot ki lehet dobni a kukába mert egyik se fog működni.

azért tegyünk már különbséget a farmerama és a való élet között!

meg kell állítani a falurombolást mindenféleképpen!

a kaszás terminátorokon jót röhögtem amúgy :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

2018. jan. 18. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
Aki szerint nincs szükség a falvakra az vagy szörnyen ostoba, vagy csak szimpla tősgyökeres városi aki onnét a betondzsungelből azt hiszi, a tarhonya a földeken terem. A véleményük annyit is ér.
2018. aug. 28. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Szépen éltetik itt a falvakat meg prédikálnak itt a mezőgazdaságról olyanok, akok kapát még csak a barkácsáruház kirakatában láttak.
2018. aug. 28. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

#37 én vidéken lakok, és már hosszú ideje foglalkozom ezzel. De úgy látom, nem én vagyok az egyetlen. A falu hosszútávon is élhető közösség, a város rövidtávon se az. A várost a falu tartja életben.

Ja, és nem kapás rabszolgák dolgoznak a "fődeken", ez már nem a 16. század.

2018. aug. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

Oda fog vezetni, hogy a városok még élhetetlenebbek lesznek

Még nagyobb lesz a bűnözés, a zsúfoltság, a légszennyezés

Még több lesz a hajléktalan, és még drágábbak lesznek a pesti ingatlanok


Nagyon is szükség van a falvakra, ugyanis ezek látják el a városokat, és úgy kb. az egész országot nyersanyaggal, élelmiszerrel, a városban csak feldolgozzák

Amelyik fogyatékos idióta falukat rombolna, az ne nagyon akarjon TESZKÓba meg élelmiszerboltokba járkálni utána, zabáljon műanyagot meg gumit, kíváncsi vagyok meddig fogja húzni

Úgyse lesz kár az ilyen ostoba surmókért ha feldobják

2019. szept. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!