Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ún. jobboldaliak miért...

Az ún. jobboldaliak miért utálják a bankokat és a piacokat?

Figyelt kérdés

Jobboldali vagyok, de szerintem nem a bankok és az ilyen-olyan titkos társaságok (szabadkőművesek, zsidók) tehetnek a rossz hazai helyzetről, hanem sajnos a magyar emberek hozzáállása a dolgokhoz, ami megmutatkozik a járulékelkerülésben, illetve általában (felső és alsó szinten is) a korrupcióra való hajlamban. Ez nálunk olyan kurucos dolog, hogy nem fizetünk adót, bliccelünk a BKV-n, hasonló. Az a "menő", aki megszegi a törvényt.

Viszont ez a tőke- és bankellenesség olyan baloldali, kommunista dolog. Komolyan, az egész Jobbik - a nacionalizmust leszámítva - egy keményen baloldali párt!


2013. jún. 26. 14:29
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
14:55-ös válaszoló: ez a 100 %-os igazság!
2013. jún. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
79%

"Miért nem mondjuk Svájcot"


A bankok most bírták rá Svájcot, hogy szabaduljon meg óriási aranykészletétől.

Svájc engedelmesen bólintott és szép fokozatosan értékesíti a frank alapját képező aranytartalékot.


Soros György folyamatosan arról beszél, hogy az aranyat hiába jegyzik magasan, az csak egy lufi és óva inti az embereket a befektetési aranytól.

Eme kijelentése után derült ki, hogy a cége 13 tonna aranyat vásárolt fel...


Sorosék minden eszközzel megpróbálják leszorítani a válság miatt töretlenül növekvő aranyárat, közben ráveszik az országokat, hogy alacsony áron adják el az aranykészletük jelentős részét, amit majd Sorosék felvásárolnak és újra az egekben lesz az ár.

2013. jún. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
46%
16:32: ezt hol olvastad, az idők jelein vagy az alfahiren? :DDDD
2013. jún. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 ConnectCare ***** válasza:
52%

Nah, látom eljutottunk megint oda, hogy mindenről a liberalizmus meg a kapitalizmus tehet. Essünk neki akkor a két "főellenségnek"!


Mi a lényege a liberalizmusnak?


Az alap kérdés, hogy van-e joga valakinek megszabni, hogy nekem, mint szabad embernek mit szabad vagy mit nem szabad tennem. Ha azt válaszoljuk, hogy senkinek nincs, akkor az azt jelenti, hogy valaki jöhet és szabadon megölhet, nem jó. Ha azt válaszoljuk, hogy igen van, a királynak/főpapnak/rendőrnek/Janinak a harmadikról, akkor megint nem jó, mert akkor azt is előírhatják nekem, hogy holnaptól 16 órát vagyok köteles melózni egy tál rizsért, 16 évesen feleségül venni egy ronda nőt stb. és ha megszegem az utasításokat, a királynak/főpapnak/rendőrnek/Józsinak a harmadikról joga lesz engem eltenni láb alól. Nem jó. Akkor mi legyen? Arra jutottak ezek az elvetemült libsik, hogy legyen az, hogy mindenki azt csinál, amit akar, de csak addig, amíg ezzel nem sérti azt a jogát másnak, hogy azt csináljon, amit akar. Megölhetnek így? nem. OK! Köteles leszek egy tál rizsért melózni? Nem. OK! Megvalósíthatom az életem, úgy, ahogy én akarom? Igen. OK!


Na ez lenne a liberalizmus. Milyen gazdaság illik ehhez?


Jó-e az, ha minden korlátozás nélkül árulhatok bármit? Áruljak mondjuk mérgező szendvicseket. Neeem, ez nem OK, igencsak bekavar az emberek élethez való jogába a halálos szenya, ezt inkább lehessen tiltani. Akkor legyen az, hogy semmit ne lehessen? Na de nekem az az álmom, azzal lesz teljes az életem, ha csavarokat árulok. Miért ne árulhatnék, nem ártok senkinek! Csavart lehessen árulni.


Mi legyen akkor? Megintcsak ezek a libsik azt találták ki, hogy csak olyat ne lehessen termelni és árulni, ami veszélyes, egyébként lehessen mindent. Ez lett a kapitalizmus.


És itt jönnek a kegyetlen tények. (Ennek a válasznak a megírását kifejezetten élveztem :))


Engem, mint kapitalistát, mivel nem vagyok kommunista és nem a társadalom jólétéért kelek fel reggel, túlzottan nem érdekel, itt, az én kis miskolci szobámban, hogy Jenő Győrben jól él avagy nem. Pont annyira érdekel, ameddig befolyásolja, hogy az a magyar gazdaság, amiben mindketten részt veszünk jól megy-e vagy nem, de egyébként nem emiatt nem tudok aludni éjjel. Mikor egyetemre megyek vagy bemegyek melózni, az motivál, hogy nekem legyen jó kocsim, nagy házam és rám tapadjon a nagymellű csaj a szembe lépcsőházból.


Ehhez nekem kell a fent kifejtett szabadság, kell a liberalizmus és kell a kapitalizmus. És nem csak nekem, az ilyen jövőbeli terveitek minél teljesebb megvalósításához nektek is kell.


Természetesen ez nem jelenti azt, hogy egy befelé forduló, önző valaki lennék, aki otthon számolgatja a pénzét (nincs is mit még). Bárkivel szívesen együttműködök, akivel közösen hasznosak vagyunk egymásnak. Ezt hívják üzletelésnek. Ezáltal rajtam keresztül (az én pénzemet kivarázsolva a zsebemből) bárki mászhat feljebb a jólét képzeletbeli létráján.


Ha valaki meggyőz arról, hogy ezzel helyesen cselekszem, még jótékonykodok is.


Akik piacellenesek, azok szabadságellenesek és igazából nem tudom, vagy félnek attól, hogy saját erőből elérjenek valamit vagy úgy gondolják, hogy alanyi jogon járna a jólét, ehhez nem kell egymással üzletelni, nem kell bank, ahonnan kölcsön lehet kérni, mert alanyi jogon kellene hogy járjon más pénze kamatmentesen, minden kellene, lehetőleg verejtékmentesen.


Egyébként pedig a pénz is megromlik, csak nem penészedik, hanem inflálódik.

2013. jún. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

"16:32: ezt hol olvastad, az idők jelein vagy az alfahiren? :DDDD"


13-as kommentelőnek és engem lepontozóknak üzenem, mielőtt megnyilvánulnak, nézzenek utána.

Befektetéssel foglalkozó külföldi szaklapokról van szó, gondolom ezeket mind rendszeresen olvassa a 13-as kommentelő, hogy ilyen sommás véleményt fogalmazott meg.

2013. jún. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
59%

Na, úgylátom jöttek a pénzvilág nyaloncai lepontozni :DDD Hát igen, érvelni luxus, a lepontozástól biztos zöld lesz majd az ég & kék a fű, nekik lesz igazuk :D hogynemár, whehehehehehee :D

A piacellenesség nem egyenlő vadkapitalizmus-ellenességgel. SZVSZ a gazdaság úgy is képes lenne működni, hogy nem adósítjuk el seggig az embereket, de valakiknek nyilvánvalóan ez az érdekük, hogy a pénz segítségével függésbe kényszerítsék a népet.

Hogy a vadkapitalizmus és a neoliberalizmus mennyire jó dolog, kérdezzünk meg talán olyat aki nem a felső tízezerből jártatja a pofáját, és pl. nem azért vett fel hitelt, hogy egy plazmatévével több legyen odahaza, hanem hogy ne dögöljön éhen. És ilyenből egyre több van, mutatja, milyen fantasztikus, csodálatos eszme a vadkapitalizmus.

Lehet lepontozni nyugodtan :D vau-vau, okos kutya, harapd meg! :DDDDDDDDD

2013. jún. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 ConnectCare ***** válasza:
35%

Próbálom megérteni az ellenálláspontot, de eddig nem sikerült, így ha van kedvetek, válaszoljatok legyetek szívesek!


Az került leírásra, hogy szándékosan eladósítják az embereket, hogy gyakorlatilag rabszolgaságba taszítsák őket.


De ha pl. én már ezt most tudom és ezért ha fejbe vágnak sem vagyok hajlandó még hitelszerződés közelébe sem menni, akkor engem hogyan fognak meg? Vagy ehhez kell az "áldozat" aláírása is?


Azt sem értem, hogy miért a kapitalizmus a felelős az emberek állítólagos tömeges elszegényedéséért? Ebben a rendszerben van az embereknek a legnagyobb szabadsága, azt árulhatnak, amit akarnak, ott dolgozhatnak, ahol akarnak, miért szegényednek akkor el? Mi magyarok nem vagyunk elég vállalkozószelleműek vagy mi a baj? Esetleg túl sok a felesleges korlátozó jogszabály, ami miatt hátrányba kerülünk a normálisabb jogrendszerű államokhoz képest? És ha itt azt az összeget, amit a munkájukkal keresnek, kevésnek tartunk a más rendszerek által megszerezhető jövedelmekhez képest, akkor azokban a rendszerekben, ahol úgy gondoljuk, hogy több lenne a jövedelem a többlet honnan van? Elveszi az állam a gazdagabbaktól? És ha ők ezt nem akarják? Akkor fegyverrel veszi el? De akkor az nem rablás?


És én eddig azt hallottam, hogy Afrikában pl. azóta emelkedik a jólét, mióta egyre inkább kapitalizmus van. Most akkor ez sem így van?


És milyen olyan alternatíva van, amiben azért ugyanígy felnőtt, szabad embernek érezhetem magam a kapitalizmuson kívül?

2013. jún. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
48%

ma 16:55



Sok sok lozung!


Ok haver, csak hogy a világ nem olyan mint amit te hiszel.

Vállalkozz, de kinek.

Versenyezz, Kínával Argentínával.

Hidd el hogy mindenki egyenlő, persze néhányan egyenlőbbek.

Ismerd fel hogy az egyén lehetőségeinek a keretét maga a társadalom szabja meg. Az az aki itt egy biztos közép az nyugaton max egy átlag melós színvonal.

Vajon hol húzzuk meg a szabályok vonalát?

Ok ölni nem szabad, de a pénzvilágba végbement deregulációk gyilkos megnyilvánulásai rendben vannak?

A nagytőke lehetőségeinek a elburjánzása a munkával szemben nem okoz végzetes egyensúlytalanságot.

A vegytiszta liberalizmus hová vezet? Valós vagy semmi köze a valósághoz. Pld Ha a homoszexuálisok házassága kapcsolata ok, akkor a többnejűség a pedofília is az?

Hol vannak azok a határok amelyek az egyensúlyt jelentik, és amiket hol morális hol ideológiai hol anyagi okok miatt a liberálisok feszegetnek?

2013. jún. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Pro Patria ***** válasza:

Többször megfogalmaztam már a véleményemet. Amennyiben érdekel, megtalálod a multicégekről itt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__316..

Illetve a bankokról itt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__451..

2013. jún. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

"Azt sem értem, hogy miért a kapitalizmus a felelős az emberek állítólagos tömeges elszegényedéséért?"


Én is ugyanezt kérdezem magamtól, csak pindurkát más hangsúllyal...

Érdekesmód a vadkapitalizmus megszületése előtt is életképes volt az emberi civilizáció. Fű a mindenit, hát ezt hogy csinálták...


A liberálisok meg...nos, cseppet érdekesnek találom, hogy prédikálnak itt véleményszabadságról, toleranciáról, meg kiskutyafäszáról karikára vágva, de ha valaki ellent merészel mondani nekik, akkor fújnáci, büdösnáci, nemszabad... :DDD kicsikét nagyon ellentmondanak saját maguknak...

2013. jún. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!