Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szent tehenek a gazdák?

Miért szent tehenek a gazdák?

Figyelt kérdés

Megy a szélsőjobbos érveket, adatokat, forrásokat nélkülöző hőzöngés, hogy kiárusítják az országot az új földtörvénnyel. Kérezném: miért?


Az "új" földtörvény nem más, mint az EU-standardek átvétele, az a jogrendszer, ami alól 2014-ig különleges kibúvót kaptunk a belépéskor, ami engedélyezte pl. a külföldiek földvásárlásának tiltását.


Ez minden nyugati országban lehetséges.


Emlegetik az átlagos nagygazdálkodók földjeinek a méretét a nyugati országokban, azt már persze elfelejtik hozzátenni, hogy Magyarország mindet messze lekörözi. Dobálóznak itt svájci 54 hektárral meg francia 274-gyel, amikor a magyar nagybirtok átlag mérete 3164 hektár, alig 500x akkora, mint a magyar átlagbirtok, ami 7 hektár. (Forrás: [link]


Erre fel festik az ördögöt a falra, hogy majd az 54 hektáros svájci gazdag gazda betör és szegény 3000 hektáros magyar nagygazdákat kiszorítja a termelésből? Ez vicc?


Egyébként is, az a véleményem, hogy a mezőgazdaság sem szabad, hogy más legyen, mint egy tradicionális fajtája a vállalkozásnak. Senki szeme nem rebben, ha csődbe megy egy reklámügynökség, egy pénzügyi szervezet, egy ruhabolt.


Viszont minél "történelmibb" egy vállalkozási forma, annál jobban próbálják védeni. A hülye hipszter-bölcsész reklámszakemberek dögöljenek éhen, viszont a tőlük 50km-re lakó parasztember meg ne. Ebben mi a logika?


Ha a magyar gazda képtelen adaptálni 2013-ban nemhogy a 2013-as mezőgazdasági színvonalat, de 1950-es technikával 1960-ban gyártott gépekkel próbál dolgozni ne lepődjön meg, hogy a holland vetélytársai a pénzügyi előnyüket hatalmas mértékben túlszárnyalva előzik meg őt. Sima matematika: ha az egyik X pénzből tud Y mennyiséget termelni, a másik pedig 2X pénzből tud 10Y mennyiséget termelni, akkor utóbbi 5x olyan jól dolgozik. Akkor miért is védjük az elsőt? Mert ő magyar? Miért?



2013. jún. 21. 15:00
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kimerítő, tényeket, adatokat, észérveket tartalmazó választ.


Magyarország, 2013.

2013. jún. 21. 15:08
 2/31 A kérdező kommentje:

A forrás linkje meg a végén lévő zárójel nélkül fog menni.


[link]

2013. jún. 21. 15:10
 3/31 anonim ***** válasza:
92%

A nagy nyugatiaknak van pénze idejönni. Nekünk nincs pénzünk odamenni. Ez azért elég nagy különbség.


Szerinted az miért jó nekünk, ha egyszerű lehetőséget biztosítunk arra, hogy felvásároljanak itt, amit csak tudnak, és a végeredményből ne mi "együnk", vagy legalábbis véletlen sem úgy, hogy jól is járjunk vele?

2013. jún. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

"A nagy nyugatiaknak van pénze idejönni. Nekünk nincs pénzünk odamenni. Ez azért elég nagy különbség. "


Ez igaz lenne, ha nem a magyar nagybirtokok lennének a harmadik legnagyobbak egész Európában...Mindezt úgy, hogy az első két helyen a hasonlóan kőgazdag Szlovákia és Csehország áll.

2013. jún. 21. 15:13
 5/31 anonim ***** válasza:
93%
A föld maga az ország, a föld védelméért generációk adták az életüket, és nem azért, hogy ezt majd külföldiek felvásárolják. A mezőgazdaság stratégiailag fontos ág, hiszen élelem nélkül ugye nincs lakosság. Itt nem arról van szó, hogy szegény parasztember tönkremegy, hanem ha hagyjuk a mezőgazdaságot lepusztulni akkor azzal vész esetben az országot fosztjuk meg az élelemtől. Arról nem is beszélve, hogy Magyarország adottságai rendkívül jók a mezőgazdaságra, így ez egy kiugrási pont lehet, feltéve ha a haszon nem külföldi tőkésekhez kerül. Persze mindezt úgy mondom, hogy igazából nem értek az agrár világhoz, csak józan paraszti ésszel így gondolom.
2013. jún. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
88%

Magyarázd már el, hogy téged miért zavar, hogy magunknak, a magyaroknak akarjuk megtartani a földjeinket, meg a mezőgazdaságunkat, nem a külföldieknek? Ezzel mi a baj?

Lehet, hogy így működik általában az Eu-ban, de más nagy országok meg másban nem értenek egyet/nem állnak be a sorba. Persze, ha Magyarország csinálja, akkor egyből mit képzelünk magunkról.

2013. jún. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Nem a lényegénél fogod a meg a dolgot. Nem az a lényeg, hogy vehet-e külföldi vagy nem vehet-e külföldi. Ez gumicsont. Ami probléma, hogy egy kulákosítás a törvény. Gyakorlatilag olyan feltételekhez köti a mezőgazdasági termelést, hogy annak ne tudjanak megfelelni a gazdák. Ez egy 50-es évekbeli tsz-esítés.

2013. jún. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
76%

"EU-standardek átvétele"


Húúú de fontos lett most neked ezek az "EU-standardek". Csatlakozási tárgyalások idején, mikor a magyar mg-ot oda dobták az eu-nak hol voltál? Hol voltál az "EU-standardek"el mikor a magyar gazdák fele annyi támogatást kaptak mint a franciák? A magyar minimálbér az eu átlagának 60%. Ilyenkor nem érdekelnek az "EU-standardek"?

2013. jún. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

"Akkor miért is védjük az elsőt? Mert ő magyar? Miért?"


Igen, bammeg azért!!

2013. jún. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

A kérdező igazi libsi, sose volt földje sose lesz csak nyaggatja azokat a magyar embereket akiknek szerintem nincs földjük, de lehet nekik és remélhetőleg lesz.


Egy másik kérdésnél adott válaszomat viszont bemásolom ide:


Az attól függ hogyan élünk a lehetőséggel.

A Jobbikot megértem a tüntetések miatt, első látásra igazuk van, de van ebben a történetben egy dupla csavar.


Először is, csak a magyar embereken múlik, hogy eladják e a földjeiket külföldinek vagy nem! Én bízok a gazdákban, én sem adok el egy darabot sem. Nagyon tőkeerős nagygazdáink lettek az évek során, akik kíméletlenül begyűjtötték a kárpótlások után elaprózódott területeket, az idősektől vagy örököseiktől. Rengeteg településen ahol eladóvá válik egy termőföld a helyi nagygazdák ölre mennek érte. Gondolod ezek közül bármelyik eladna fél hektárt is. Tehát én nem aggódok túlságosan a felvásárlás miatt.

A látszólagos liberalizáció előnye viszont, hogy a magyarok is ezen a jogon vásárolhatnak uniós országban.

Nyugaton felesleges egyenlőre próbálkozni, náluk íratlan szabály, hogy védik a piacukat, területeiket. A történelmi Magyarország területén viszont lehet próbálkozni, és vannak nagyon szép erdő és földvásárlások Romániában, "magyar" tengerpart az Adrián stb.

Úgyhogy lehet nyomni, hajtani a dolgokat, mert ez olyan mint a monopoly.

A másik történet, hogy a rendszerváltás után bérbe adott állami területek nagy része a jó helyen maradt elvtársak szerezték meg. Most van egy kis újraelosztás.

2013. jún. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!