Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem egyenesítik ki a...

Miért nem egyenesítik ki a Szent Koronán a keresztet?

Figyelt kérdés

Az egyetlen középkori rajz szerint, amit az egyik koronaőr csinált, egyenes a kereszt. Minden hasonló koronán is egyenes a kereszt.


Többen írták már, hogy eredetileg is ferde volt, de erre semmi nem utal.



2013. jan. 9. 20:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%

"Minden hasonló koronán is egyenes a kereszt."

Ez pont az egyik oka.Jellegzetessé teszi, miért akarná bárki is, hogy ugyanúgy nézzen ki, mint a többi?

2013. jan. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
Sztem jól szimbolizálja a történelem viharait a meg dőlt kereszt ... tudatos vagy a sors keze van benne,azt nem tudom. Minden esetre jól szimbolizálja a magyarság történelmét. EGy koronázási ékszert nem szokás javítgatni foltozni, ennek ellenére sokan sok félét mondanak róla, hogy ez ki lett rajta cseréve, az hozzá lett rakva, bár az is tény, hogy elég nagy utat járt be a szentkorona az idők folyamán ...
2013. jan. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ez így meg olyan, hogy egy karambol után nem hozatod rendbe a kocsidat, mert így egyedi, inkább jársz horpadt kasznival?
2013. jan. 9. 20:23
 4/19 anonim ***** válasza:
83%
Már azt is ellenzem, hogy a koronát mindenkinek mutogassák az év 365 napján. Mikor az országban szebb idők jártak még a király sem nézegette, tette-vitte minden nap a koronát. Szerintem ha királyainknak nem volt baja a ferde kereszttel, akkor nehogy már egy köztársaságban csak azért kiegyenesítsék, mert úgy jobban tetszik nekik. Abszurd.
2013. jan. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 jackson666 ***** válasza:
93%
azért mert attól félnek hogy letörik és inkább ugy hagyják met a magyarok már ugy szokták meg
2013. jan. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%
Én úgy hallottam még pár éve hogy a koronát ugye ellopták még a történelem folyamán és a közben ferdülhetett el, és nem olyan régen hozták csak vissza Magyarországra, nem tudom már mikor volt ez sajnos meg hogyan de állítólag akkor ferdülhetett el valamikor. És most ugye minek egyenesítsék ki, ettől amúgy tényleg egyedibb meg ugye a történelem rengeteg történelmi műemlék van a világban amit nem újítanak fel mert világörökség, a piramisokat sem újítják fel, csak azokat az épületeket rakják rendbe amiket a mai napig is használnak pl.: Vatikán, az sem tegnap épült amúgy. Tehát a Magyar koronát is hasonlóan kell elképzelni, meg ha már jártatok múzeumba ott is vannak olyan régi kardok pajzsok amiknek csak egy bizonyos darabja van meg, vagy teljesen leroncsolódtak mégsem újították fel mert az már nem ugyan az. Persze vannak olyan páncélok, meg egyéb tárgyak amiket egyben találtak meg vagy készítettek róluk egy pontos másolatot.
2013. jan. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Dick Esmen ***** válasza:
0%
Mert ez nem egy "sima"korona,hanem a Magyar Szent Korona.
2013. jan. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

"Szerintem ha királyainknak nem volt baja a ferde kereszttel, akkor nehogy már egy köztársaságban csak azért kiegyenesítsék, mert úgy jobban tetszik nekik."


A legtöbb királyunkat még egyenes kereszttel lévő koronával koronázták. Ha így visszagondolok, minden királyunkat, akikre büszkék lehetünk...

2013. jan. 9. 21:04
 9/19 Pro Patria ***** válasza:
66%

Amiért a Colosseumot sem építik újjá. Így természetes.

Az autós karambol rossz hasonlat. Az egy használati tárgy, nincs eszmei értéke.

2013. jan. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
70%

Arra nem gondoltatok, hogy a Szent Korona, mint tárgy már nem bírna ki egy ilyen beavatkozást? Hogy a zománcképek megsérülnének? Nekiállni feszegetni, ugyan már. A felső Pantokrátor zománcképnek valószínűleg annyi lenne, szétporladna.

A Szent Korona alapból ezer éves, ráadásul ónpestisben szenved szegény...



Ja, és 1978 január hatodikán hozták haza az USA-ból, azaz három napja, vasárnap volt pontosan 35 éve!

Ez is egy évforduló, mégis mínuszos hír...

2013. jan. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!