Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért fontosak ennyire a...

Miért fontosak ennyire a nemzeti értékek?

Figyelt kérdés

Én vagyok ennek a kérdés feltevője, vállalom:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__446..

Kérdem én, miért olyan fontos egy olyan nemzeti érték mint a Szent Korona? Vagy, mint az országpalást?

Nem lenne jobb, ha a nép jobban élne egy évig?

Ezek, akkor is csak tárgyak, lehet hogy szimbólumok, de tárgyak.



2013. jún. 15. 16:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Abszurdum a kérdésed. Ezek a tárgyak nem tehetők pénzzé. Azért értékelik felbecsülhetetlennek.
2013. jún. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Tény, hogy nem hiszem, hogy bárki kapkodna utána, hogy megvenné, de most azt tételezem fel, hogy valaki megveszi, és ebből a pénzből egy évig 10%-ra csökkentik az SZJÁ-t.
2013. jún. 15. 16:43
 3/21 anonim ***** válasza:
97%

Már bocsánat, de az a nagy ötleted, hogy eladjuk a Szent Koronát és a pénzt szétosztjuk a nép között?? Pár ember jól lakik párszor, de utána mi lesz?

Arra a kérdésre meg hogy miért fontos nemzeti érték a Szent Korona... (szomorú, hogy ilyen kérdés felmerülhet, de mindegy...) megpróbálok egy hasonlatot mondani, még ha nem is a legtökéletesebb... Gyermekkorod édesapádnak volt egy kedvenc aranyórája. Még a római pápától kapta egy nevezetes alkalommal, mégpedig a TE születésed alkalmával... nagyon szerette, értékes is volt, belevésett mindenféle díszt is, stb... Ez volt az ismertetőjegye, amit jóban-rosszban, mindig magánál hordott... Nos, édesapád elhunyt, de az óra megmaradt, neked meg saját talpadon kell megállni... Akkor az óráját eladjuk, hogy egy egyszer-kétszer jól tudjál lakni, aztán megint ott vagy ahonnan elindultál... Vagy őrizzük meg inkább emlékbe?


Csak hogy értsd ezt a hírtelen jött példázatot: apuka a Magyar Királyság, te a királyság bukása utáni Magyarország, az óra meg a Szent Korona...

2013. jún. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%
*Gyermekkorodban
2013. jún. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 ConnectCare ***** válasza:
96%

Ezek valóban egyszerű tárgyak fizikai szempontból nézve, azonban mégis fontos szerepük van.


Egy olyan sokféle emberből álló közösség, mint amilyen egy ország népessége különbözőségeik okán nehezen tudna egységes csoportba formálódni. Egy ilyen közösség esetében ezért fontos, hogy legyenek olyan közös pontok, közös értékek, amelyek egységet kovácsolnak a közösségből. Az, hogy jelentőséget tulajdonítunk a koronának vagy a palástnak, de akár az, hogy értéknek tartjuk a Balatont köt minket össze (többek közt) egy közösséggé.


Szerintem szépen látszott ez pl. a Malév megszűnésekor, amikor olyanok is szomorkodtak egy nemzeti szimbólum, nemzeti érték elvesztésére hivatkozva, akik egyébként sosem repültek a céggel és a megszűnés sehogyan sem érintette őket. Pusztán a "magyaros" festés a repülőgépeken összekovácsoló erővel, jelentőséggel bírt a társadalom szintjén.


Ezeket a tárgyakat ezért nem lehet értékesíteni, még akkor sem, ha egyébként az anyagi haszonnal járna.

2013. jún. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
3-as, ha nekem van egy olyan tárgyam, amit egy rokontól örököltem, azt nem adom el, de a Szent Koronához, nekem az ég világon semmi közöm nincs, én legalábbis így érzem. Az az állam tulajdonába van, nekem az nem jelent túl sokat, én inkább örülnék annak, ha összetudnék spórólni a megmaradt pénzből pl.: egy kocsira. Ez is rossz hasonlat, de jobbat nem tudok. Gondolj bele, neked mi jelent többet, az hogy a parlamentbe van egy szép tárgy, amelyet csak akkor tudsz megcsodálni ha elmész oda, vagy az, hogy kapsz 100000 FT-ot amiből fel tudod újítani a lakást?
2013. jún. 15. 17:03
 7/21 A kérdező kommentje:
*de nem tudok jobbat
2013. jún. 15. 17:04
 8/21 anonim ***** válasza:
55%

Kedves Kérdező!


Korod?

2013. jún. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
54%

"Nem lenne jobb, ha a nép jobban élne egy évig? "


Ha jobban akarsz élni egy évig, akkor leszel szíves eladni az édesanyádat a szervkereskedőknek. Megtennéd?

2013. jún. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 rémuralom ***** válasza:

Mert az embernek alapvető szükséglete a szocializáció, a társaság. Tartozni kell valahová, mert nem vagyunk magányos farkasok. Ennek a valahová tartozásnak egyik legjellemzőbb formája a nemzet. És mivel bennünk van a materialista hajlam, ezért a megfoghatatlan nemzeteszmét "bálványokkal", ereklyékkel tesszük megfoghatóvá. Az még hagyján, hogy a Szent Koronát a magyar nemzeteszme egyik legfontosabb ereklyéjének tartjuk, és aki kitalálja, hogy el kéne adni, azt a nacionalisták az elképzelhető legkegyetlenebb körülmények között koncolnák fel. Ez minden országban megvan, ahol valaha királyság volt. A koronát nem adjuk el, és kész, akkor sem, ha már nincs királyság, mert akkor lehet múzeumokban mutogatni. A durvább része az, hogy a termőföldet sokan legszívesebben eladhatatlan köztulajdonként látnák, mert a termőföld köré szövik az "ezért haltak meg apáink" című rigmust. Lehet, hogy ebben az is szerepet játszik, hogy a magyar nyelvben nincs külön szó a földre mint területre és mint termőföldre, hanem mindkettő csak föld, ezért akaratlanul is azonosítjuk; nem tudom. Holott, amikor elődeink a magyar földért harcoltak, akkor nyilván nem öthektáros búzatáblákat akartak megmenteni az ellenségtől.


Az pedig, hogy egy évig jobban élnénk a korona árából, vajmi kevés embert vigasztalna, ezt talán akkor is belátod, ha te magad közel sem vagy nacionalista.

2013. jún. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!