Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek rólam?

Mi a véleményetek rólam?

Figyelt kérdés

Régebben 1-2 éve feltettem egy kérdést arról, hogy magyarország rossz hely és nem tudok megélni itt,

azt a választ kaptam, hogy nyomi vagyok mert az életképtelen aki nem tud elhelyezkedni a saját hazájában.

ekkor egyébként 17 éves voltam, diák.

Most érettségiztem le 19 éves vagyok.

Most jutottam el oda, hogy élesben próbálok megélni, találtam magamnak munkát itt magyarországon.

It lettem egy cégnél (telefonon kötöttem üzletet külföldi társakkal)

viszont én ezért úgy nettó 70-80 ezret kaptam, ráadásul 10 Km-re van a házamtól.

én úgy érzem, hogy ebből nem lehet megélni, pedig tök büszke voltam magamra, hogy ilyen jó állást kaptam.

Szerintem felmondok és megpróbálok elköltözni külföldre.

Szerintem ott mosogatófiúként is jobban eléldegélnék, mint itthon egy irodában.

Nem vagyok boldog itt, alig van pénzünk kajára.

Szóval a régi kérdés miatt írom ezt, mert azóta a bögyömben van, hogy nyomorult vagyok mert nem tudtam elhelyezkedni a saját hazámban, szóval most ezután a sztori után, mint ismeretlennek, mi a véleményed rólam?


2013. jún. 18. 12:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Azt nem is irtam hogy TE a szüleiden élsz.De,neked jó lessz ez a helyzet még 2-3 évig? néha akad egy kis meló kapsz egy kis segélyt.2-3 évig jó lessz ez igy neked?Én nem hinném.És ha 2-3év mulva sem fog javulni semmi.Akkor mit teszel?

És nem,nem fogok visszamenni ha jobb lessz a helyzet,mivel biztos vagyok benne hogy ugy mint most élek soha nem tudnék élni m.o-on.Fiatal vagyok én is 23 éves és ugy gondolom jol döntöttem amikor eljöttem onnan és tettem azért hogy szebb legyen az életem.

2013. jún. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

nem akarom magam dicsérni de a volt osztálytársaim közel nem állnak olyan érettségi szinten mint én, mindegyik a szüleivel él, és azt csinálják amit a szüleik mondanak, ugye az az alap dogma, hogy " menj egyetemre osz minden jólesz"

az én szüleim elváltak, az apám utál és feketén dolgozik, tőle nem jön pénz, anyám tart el pillanatnyilag, de én nem akarok vele élni... büszke vagyok magamra mert rögtön találtam munkát, nem is akármilyet, de ez nem elég nekem, ebből nem tudok elköltözni és egyedül megélni... konkrétan azért gürizek hogy ehessek és akármilyen önzőn hangzik, én nem fogok annyiért dolgozni hogy ehessek... nem bírom ki.

a volt osztálytársaimat nem értem, nekik nincs semmi gondjuk az életben, viszont idősebb barátaim akik már ki mentek, azoktól meg csak hallom, hogy milyen jól meglehet élni, mert kb a nettó bérük 100%-ából elmegy max 50-60% kiadás, a többit félreteheti, ráadásul az ő 100% nettó bére jóval magasabb az enyémnél, + az én nettó bérem kb 100%-a el is megy alapvető megélhetésre...

szóval rohadtul irigylem, hogy ő 300-400 eurókat tesz el kajával együtt, én meg 0ft-ot ha enni is akarok...

2013. jún. 18. 14:02
 13/19 A kérdező kommentje:

van egy 15 éves kocsim és egy laptopom, igazából ezek nélkül nem tudom elképzelni az életet, és ha elromlik valamelyik? honnan lesz pénzem megjavíttatni? ha nincs kocsim akkor ugrik a meló is... legalábbis nem tudom, hogy járnék be 10km-re dolgozni, még így sincs nagy életkedvem ezért a "jutalomért" nem, hogy még busszal.

szóval tényleg úgy érzem, hogy csak lentebb süllyedhetek..

arról, hogy keressek más munkát meg az a véleményem, hogy az is hihetetlen hogy ide felvettek, és jobb a bérem mint a minimál, mert ugye most a minimál az nettó 63 ezer azt hiszem.. én meg nettó 80-at kapok.

szóval tényleg itt számomra sehol sem vezet út feljebb a ranglétrán

2013. jún. 18. 14:11
 14/19 anonim ***** válasza:

Elég nehéz a fiatalok helyzete, de a leírtak alapján te nem állsz olyan nagyon rosszul.

Fiatal vagy, ha van kedved próbáld ki magad külföldön is, aztán majd meglátod mihez akarsz kezdeni az életben.

Azért a haza majd visszavár.

2013. jún. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
53%

"de akkor ne is gyertek vissza mikkor fölvirágzik az ország és Európa a lábaink előtt hever..."


Ez nem kellett volna... :DD

2013. jún. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Az a véleményem, hogy kemény gyerek vagy. 19 éves friss érettségizőként már elég sok mindent elmondhatsz magadról. Manapság a legtöbben még évekkel később sem tartanak itt.
2013. jún. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

"Most érettségiztem le 19 éves vagyok."


Ha még csak most szálltál ki a pad mögül, mégis mit vártál? Hogy azonnal 150ezres nettód lesz? Vagy mit?

2013. jún. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom, hogy nyomi vagy.
2013. jún. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Te még ugyan jó helyzetben vagy.

Én 22 vagyok, tavaly végeztem a sulival. Van egy szakmám (IT) ami bár keresett és tudnék is benne dolgozni(dolgoztam is 1 évig, de elfogyott a munka vagy nem tudják megfizetni) ), de nem vidéken. Annyit meg nem kapok kezdőként, hogy fel tudjak menni városba dolgozni. Kocsim sincs, jogsimat meg a laptopomat a munkámból fizettem. És kb száz ismerősöm fel tudnám sorolni akinek ugyanígy nincs semmiféle kilátása. Vannak páran akik kijutottak külföldre meg néhányan egy gyárban dolgoznak (3műszak,60 ezer) de oda sincs felvétel már egy ideje. Mi meg "vagyunk". Te még szerencsés vagy.

2013. jún. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!