Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek rólam?

Mi a véleményetek rólam?

Figyelt kérdés

Régebben 1-2 éve feltettem egy kérdést arról, hogy magyarország rossz hely és nem tudok megélni itt,

azt a választ kaptam, hogy nyomi vagyok mert az életképtelen aki nem tud elhelyezkedni a saját hazájában.

ekkor egyébként 17 éves voltam, diák.

Most érettségiztem le 19 éves vagyok.

Most jutottam el oda, hogy élesben próbálok megélni, találtam magamnak munkát itt magyarországon.

It lettem egy cégnél (telefonon kötöttem üzletet külföldi társakkal)

viszont én ezért úgy nettó 70-80 ezret kaptam, ráadásul 10 Km-re van a házamtól.

én úgy érzem, hogy ebből nem lehet megélni, pedig tök büszke voltam magamra, hogy ilyen jó állást kaptam.

Szerintem felmondok és megpróbálok elköltözni külföldre.

Szerintem ott mosogatófiúként is jobban eléldegélnék, mint itthon egy irodában.

Nem vagyok boldog itt, alig van pénzünk kajára.

Szóval a régi kérdés miatt írom ezt, mert azóta a bögyömben van, hogy nyomorult vagyok mert nem tudtam elhelyezkedni a saját hazámban, szóval most ezután a sztori után, mint ismeretlennek, mi a véleményed rólam?


2013. jún. 18. 12:57
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

IT lettem* ez a munka neve

és a 10km-t azért írtam, mert az naponta oda-vissza 20km és drága a benzin is.

2013. jún. 18. 12:59
 2/19 anonim ***** válasza:
Tény, hogy nem egyszerű itt boldogulni manapság és annyi pénzből amit keresel nem nagyon lehet jövőt építeni. Viszont ha kitanulnál valami jó szakmát/szereznél valami jó diplomát, akkor azért ennek a többszörösét megkereshetnéd!
2013. jún. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

nekem itthon az sem ment, a fizetős egyetemeknek szinte már ugyan annyi a ponthatáruk, és szerintem irracionálisan magas már. nekem kb nyelvvizsgával van 300 körül a pontom, és már szinte mindenhova kell 400+ még a fizetősekre is, de ha ajánlasz valamit vagy tévedek akkor vevő vagyok a tanácsra.

(egyébként van egy kicsit bénább szakmám amit a gimi mellett végeztem el, töltőállomás kezelő)

2013. jún. 18. 13:14
 4/19 anonim ***** válasza:

Vannak kiszipolyozó, és kiszipolyozott országok. Nem feltétlenül a saját belső termelése miatt olyan annak az országnak életszínvonala sem (amit úgy áhítasz), és könnyen lehet, hogy pont az az ország tevékenysége is közrejátszik, hogy itthon ilyen a helyzet. Végül is ha mindenki elmegy máshová, akkor sem lesz nagy gond, mert még mindig ott van india, meg egy jó ideig kína (amíg hagyja magát) és a többi, akiken lehet élősködni, a hátramaradó üres országok területét pedig beszántják, és felhintik sóval - vagy betelepül majd egy másik nemzet, amelyik pont erre bazíroz.

Én nem gondolom rólad, hogy rossz ember lennél, amiért elhagyod az országot, mert csupán meg szeretnél élni, csak ezzel akaratlanul is részese -és így elősegítője- vagy egy tisztességtelen folyamatnak.

2013. jún. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Hirtelen túl jó ötletem nincs számodra, ha újraérettségizel 1-2 tárgyból akkor még gyűjthetsz pontokat és főleg a mérnöki jellegű diplomák érnek sokat...
2013. jún. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

Ez hülyeség.

Ismerek olyat akinek 2 diplomája van és takarít az Auchanban,mert nincs munka.A szakma nem rossz ötlet.

Én is elvégzek 1-2 szakmát majd.De normális szakmát végezz el.(kőműves,burkoló,villany szerelő,ács,géplakatos stb...)



Tisztelt Kérdező!

Ne az legyen a célod,hogy elmenekülhess hanem,hogy szebb országot teremthess.(Szavazz a Jobbikra)Miért kell egyből elhagyni az országot?Itt vagyok én.Én is 19 éves vagyok.Nekem még munkám sincs és nem akarok külföldre menekülni.Szerintem várj 2-3 évet.Jövőre választás.A Jobbik fog nyerni.Utána befog indulni az élet.Ismét lesznek gyárak ahol lesz munka.Addig is próbálj meg valahogy takarékoskodni.Én a szüleimmel lakom így nem kell lakást fizetnem.A szüleim is jól járnak és én is.Én fizetem a Villanyt,TV-t és a netet.Így sokkal több pénzem marad és a szüleimnek is.Egyébként tényleg gáz a fizetésed.Keress egy másik melót és utána mondj fel a jelenleginél.

2013. jún. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Hát igen,ez van.

Nem te vagy nyomi,csak bele kell törödni a helyzetbe ami m.o-on megy.Vagy lelépsz vagy kezdessz magaddal valamit(valami jó szakma)


Vegyük ausztriát(pl bécs) itt ingyenes az egyetem. pedig négyszerr annyit keresel mint otthon.

Én mosogatással kezdtem itt nem tagadom nem szégyenlem.de az alap bérem 980 euro volt.plussz a tulorák.szóval el kell gondolkodni hogy vagy otthon nyomorog az ember vagy elmegy egy másik országba.

2013. jún. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
47%

.Szerintem várj 2-3 évet.Jövőre választás.A Jobbik fog nyerni.Utána befog indulni az élet.Ismét lesznek gyárak ahol lesz munka.Addig is próbálj meg valahogy takarékoskodni.



Hehe és 2-3 év alatt haljon éhen vagy vegyék el a házát vagy éljen az annyáékon?Ugye ezt a Jobbikos dolgot meg ezt az egészet te sem gondolod komolyan?Mindenki csak igérget!De hol vannak a tettek??Ugyan ugy a Jobbik se csinálna semmit.Lopna csalna hazudna.....

2013. jún. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

# 8/8


Ebben igazad van.Minden politikus lop csal és hazudik.De azt is figyelembe kell venni,hogy mennyit lop és mennyit ad a népnek.Nem mondom,hogy a Jobbik a világ legjobb pártja,de nincs más lehetőség. Egyébként nem anyámékon élek csak velük.Amíg volt állandó munkám addig több mindenben segítettem.Én fizettem a vásárlást és az állatok kajáját.


Am ha annyira menni akar akkor felőlem mehet.Sőt mindenki hagyja el az országot aki nem hisz már a szebb jövőben,de akkor ne is gyertek vissza mikkor fölvirágzik az ország és Európa a lábaink előtt hever...

2013. jún. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Antimod ***** válasza:
Ha a Jobbik nyerne, a nyugati országok (élén Németországgal) annyi hazugsággal támadnának az országra, hogy előbb-utóbb elérnének valami gazdasági szankciót, esetleg kormányváltást. Már így is sok az alaptalan rasszistázásuk, akkor viszont nem tűrnék, hogy nyíltan szembeforduljunk velük.
2013. jún. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!