Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kaphatok-e árvasági segélyt...

Nem dávid kérdése:

Kaphatok-e árvasági segélyt ha szüleim lemondtak rólam?

Figyelt kérdés
Kérem csak normális választ írjatok. Nappali tagozatra járok iskolába. Szüleim élnek de lemondtak rólam. Nem azért mert rosszat tettem hanem csak úgy szimplám. 18éves vagyok. kaphatok valamilyen támogatást?
2012. márc. 29. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Árvaságit csak akkor kaphatnál, ha a szüleid meghalnak. Szerintem kérdezd meg a suli titkárságán, hogy milyen segítségre számíthatsz a te helyzetedben. Esetleg az önkormányzat szociális osztályán is érdeklődj. Annyiféle támogatás van, biztos neked is jut :D
2012. márc. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Árvaságit semmiképpen az biztos.Ha tanulsz akkor saját jogon jár a családi pótlék.Segély ügyben érdeklődj a helyi Önkormányzatnál.
2012. márc. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2012. márc. 29. 22:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem ezt a lemondást. amíg tanulsz kötelesek eltartani, ha úgy áll tartásdíjat kérhetsz a bíróságon.


google-val találtam ezt pl:


24. §


(1) A nagykorú, munkaképes gyermek az 19.§ (1) bekezdésében foglalt eseten kívül is jogosult a tartásra, ha szükséges tanulmányai ésszerű időn belüli folytatása érdekében arra rászorul. A szülőt a továbbtanulási szándékról megfelelő időben tájékoztatni kell.

(2) Az (1) bekezdés szerinti tanulmánynak minősül az életpályára előkészítő szakképzettség megszerzéséhez szükséges képzés vagy tanfolyam, továbbá az első alapképzésnek minősülő főiskolai és egyetemi tanulmányok folyamatos végzése. Nem érinti a tanulmányok folyamatosságát az a megszakítás, amely a jogosultnak nem róható fel.


(3)A szülő nem köteles nagykorú, továbbtanuló gyermekét eltartani

a/ ha a gyermek a tartásra érdemtelen; érdemtelen a nagykorú gyermek akkor is, ha a tartásra kötelezettel kellő indok nélkül nem tart kapcsolatot,

b/ ha a gyermek tanulmányi- és vizsgakötelezettségének rendszeresen, önhibájából nem tesz eleget, vagy

c/ ha ezáltal a szülő saját szükséges tartását vagy kiskorú gyermekének tartását veszélyeztetné.

(3) A szülő a 25. életévét betöltött gyermekének tartására csak rendkívül indokolt esetben kötelezhető.

2012. márc. 30. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vagy netán arról van szó, hogy így akar a család extra jövedelemhez jutni? Árvasági biztos nem jár, de a gyámügy biztos rászállna a szüleidre.
2012. márc. 30. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy 18 éves 'gyerekről hogy lehet lemondani?Vagy már elötte történt?Mert nem igazán értem én sem.Ha hivatalosan mondtak le a szülők, akkor semmire sem kötelezhetők.Gyerektartás ebben a korban nincs,csak rokontartás.Ezt viszont csak attól követelheted,aki törvényesen a gyámod volt.A gond ezzel csak az,hogy az sem olyan egyszerű,mert ha veszélyeztetné a kötelezett megélhetését,eleve meg sem itélik.
2012. márc. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!