Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek miért nevelnek...

Az emberek miért nevelnek inkább kutyát/macskát gyermek helyett?

Figyelt kérdés

Ez főleg az európai, japán, dél-koreai városokra jellemző.

Sokan a házikedvencre annyit költenek, amiből egy gyerek is felnevelhető.

Mondjuk egy városi magyar 10-15 ezret rákölt az állatra havonta.

A családi pótlék 12 ezer, adókedvezmény 10 ezer. Így havi 32-37 ezer összejöhet és ebből lenne egy gyermeke, ami hosszabb távra szól, mint mondjuk egy kutya. De ha havi 42 ezret veszünk, akkor is csak plusz 5-10 ezret kellene rászánni.


2013. jún. 12. 20:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pont a hosszabb távval van a baj. Meg egy kutyát eyedül lehet hagyni egész nap, viszont egy gyereket nem. A kutyaház olcsóbb, mint egy lakás, az egyetem drágább, mint egy kutyaiskola.
2013. jún. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A kutya meg a macska nem pofázik vissza!
2013. jún. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

Igen, de az álláskereséskor nem hátrány, ha kutyád vagy macskád van, a kutyádat macskádat egyedül hagyhatod a gyerekedet meg 10 évig nem, gyakrabban beteg, az oktatása drágább.


A családi pótlék nagyon szép.... aha, csak a gyerek tisztességes nevelése többe kerül.

2013. jún. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Mert sokan rájöttek hogy a gyerekvállalás felelősség és pénzbe kerül. Aki nem tudja eltartani az inkább ne vállaljon.
2013. jún. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert a társadalom kb. ugyanolyan hobbinak tekinti a gyereknevelést, mint a kisállattartást (ezt láthatjuk főleg a munkaadók hozzáállásán), viszont ha valamit elk#rsz, akkor sokkal nagyobbak a büntetési tételei.
2013. jún. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%

Akárhány ilyen európai, japán, dél-koreai városi embert megkérdezel erről, nagy eséllyel ezt a választ fogod kapni "Az emberekben már nagyon sokat csalódtam, a kutyámban még soha."

Korábban én ebben nem hittem, de sajnos -- vagy nem sajnos -- tényleg a kutyáktól, meg más állatoktól (még vadállatoktól is!) több emberséget tanultam, mint az emberektől valaha is; feltétel nélküli, őszinte elfogadást pedig kizárólag csak tőlük kaptam meg, emberektől soha, soha... Ez nem fellengzős idézet akar lenni, hanem a kőkemény gyakorlati élettapasztalatom, és sajnos már sok esztendőé...


De van a dolognak egy másik oldala is. Én ugyanis mindezekkel együtt az állatokat a helyükön kezelem: a kutyám kutyaházban lakik, egyszerű, olcsó kutyaeledelt kap, sokat sétálunk és nem utolsósorban dolgozik is (munkakutya). De azok, akik tényleg gyerek helyett tartják -- és főleg Japánban van ennek nagy divatja, a gazdag, egyedülálló nők körében! --, olyan extrém dolgokat művelnek szerencsétlenekkel, hogy nem győzöm kapkodni a fejem: wellnessközpontok ölebeknek, szaunával, ásványfürdővel stb., swarowsky-köves kutyaruhák meg ékszerek, kutyaesküvő, jelmezbál stb... Természetesen máshol is divatosak már ezek a vadhajtások, nálunk is, de az erre elköltött összegek talán Japánban a leghorribilisabbak. Egyszerű emberek számára fel se foghatóak.

2013. jún. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%

Én mondjuk nem vagoyk nagy állatbarát, mondhatni az állatokat csak tányéron szeretem :) (jó persze nem a kutyára meg macskára gondoltam, csak vicces akartam lenni :) )

Szóval én majd akarok gyereket pár év múlva (most csak 17 vagyok)... Mégiscsak szeretem őt, és a ő visszaszeret... (jójó a kutya is, de csak azért néz rád olyan "cukin" mert te adsz neki enni, az nem emberi érzelem)... aztán gyerekként én segítem őt, idős koromban meg én szorulok majd segítségre...

2013. jún. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%
vannak sokan akik vállalnak 5-10 gyereket mert szeretik és példás neveltetésben részesítik őket ők a mi jövőnk és ez jó
2013. jún. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%

"A családi pótlék nagyon szép.... aha, csak a gyerek tisztességes nevelése többe kerül"


Mi kerül sokba? Az ,hogy jó példát mutatsz neki és értelmes, szorgalmas ,önzetlen és művelt magyar embert nevelj belőle?

Ehhez csak jóindulat , türelem és emberség kell.


Ja hogy az emberség kiveszőben van és mindenki garasoskodva próbál urizálni?


Na ez az ami nevetséges és siralmas egyszerre!


Ez szerintem a túlzott liberalizmus betegsége.Néhány generációba elfelejtették belenevelni az emberi lét örömforrásainak alapfeltételeit:az emberséget,a tiszteletet,az áldozatkészséget, a tudásvágyat és a szorgalmat.


Azt hiszitek, hogy azok akik kutyával(kisállattal) érik be gyerek helyett boldogok?

Vagy akik tárgyakkal ,ingóságokkal ,hedonitsa élményhajhászással próbálják helyettesíteni a gyerekekkel és csakis gyerekekkel EGÉSZ család adta örömöket, azok normálisak?


Szerintem azok igénytelen ,beteg, kisiklott értékközpontú szánalomra méltó emberszámba már nem mindig vehető ,humanoidok .

2013. jún. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
39%
A macskásokat én se értem, de a kutyásakat igen, az aranyosabb mint egy kölök :D
2013. jún. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!