Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki 3 4 vagy több gyermeket...

Aki 3 4 vagy több gyermeket nevelnek, hogy álltok anyagilag? Az ismerőseitek nem okoskodtak hogy minek nektek 3 gyerek vagy ilyesmi? Elég durvák tudnak lenni az emberek pláne falun.

Figyelt kérdés
Nekünk eddig kettő van és szeretnék még egyet, de anyagilag nem merünk még egyet bevállalni. Most sem állunk valami fényesen. Úgy értem hogy elég sok pénzbe kerül felnevelni egy két gyereket pláne hármat. Akik mégis megteszik azért mert meg tehetik vagy, mert csak sok gyereket szerettek volna és ez mellett ki is tartanak?
2009. máj. 28. 07:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem két fiam van, és nem állunk jól anyagilag. Eredetileg kettőt akartunk, de egyre jobban a betege vagyok, hogy nem lesz még egy. Pedig nem merem bevállalni, de nagyon -nagyon szeretném :(

2009. máj. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát igen, valahogy én is így érzek.
2009. máj. 28. 07:57
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Harom csemetem van. Az anyukam is mikor meghallotta, hogy jon a harmadik meglepodott, es megkerdezte: Minek? Nem kell az mar! Es ha meg meghallana, hogy meg akarok egyet!!!!!!!

A tobbiek velemenye nem erdekel!Bar tobben inkabb orultek velem egyutt. Anyagilag most minuszban vagyunk, de nagyon.A ferjem kulfoldre megy dolgozni, de sajna csak 2honapra utanna nem tudjuk hogyan tovabb.Egy a lenyeg, az embernek adossaga ne legyen, a tobbi megoldhato.

Ja es en mindig nagycsaladott szerettem volna.

2009. máj. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

egyszer egy utcabeli öregasszony azt mondta mikor Öcsit vártam, hogy jó is a több gyerek, mert ha az egyik meghal, lesz még másik......hát gondolkodtam, hogy megütöm.

ma magyarországon a legrosszabb családmodell a 2 gyerekes család. ennél gazdaságosabb az 1 gyerek, vagy a 3. nekünk most született meg a 2., úgyhogy korai még a 3.-ra gondolni, de én is szeretnék. egyenlőre 2 szobás tömblakásban lakunk, így négyen is elég szűkösen. ha tudnánk egy nagyobbat, jobb esetben kertes házat venni, akkor bevállalnánk egy harmadik babát is. de egyenlőre nem tűnik úgy, hogy javulni fog az anyagi helyzetünk, sőt, inkább azt mondhatom, hogy jobban keresünk, mint 5 éve, mégis rosszabbul élünk.

2009. máj. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát,magamról nem tudok(még)nyilatkozni,csak egy babánk van egyenlőre.De azt tudom,hogy anyukámnak sokan sokszor nagyon durva megjegyzéseket tettek,amiért 6-an lettünk testvérek.Nem élünk nagylábon,sőt,inkább nagyon is kicsit,főleg mióta apum meghalt :( De mindent meg lehet oldani valahogy.Ha többet szeretnél,szerintem ki lehet tartani. Többet ér +1-2gyerek a "jólétnél"...
2009. máj. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az mit jelenthet, hogy a 2 gyermekes családmodell a legrosszabb? Ha tudja valaki, kifejtené?

Én most a másodikat várom, és nagyon szeretnék egy harmadikat, de egyre inkább úgy gondolom, hogy nem lesz sajnos... Félek az anyagi nehézségektől, azt sem tudom, hogy fogom elhelyezni a 2 gyereket a gyerekszobában, nemhogy hármat, lakáscsere teljesen esélytelen, ráadásul nagyon nehezen viselem a terhességet (az elsővel is így volt), nem pszichésen, hanem egészségileg sajnos. Szóval ezek mind összejátszanak, de persze lehet hogy pár év múlva mégis győznek az ösztönök, és bevállaljuk a harmadikat...

2009. máj. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
azt, hogy anyagilag nehezebb a 2, mint eltartani 3-at. ugye 3 gyerek után jár a kedvezmény óvodai, iskolai étkezésnél, tankönyveknél stb., míg 2-re semmi. bár aztán amennyit faragnak ezekből a kedvezményekből, ki tudja hogy lesz eztán.
2009. máj. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm válaszát, örültem volna egy két olyan anyuka véleményére, tapasztalatára aki már 3 vagy több gyermeket nevel.
2009. máj. 28. 14:24
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor engem kérdezel :-)

3 gyereket nevelek. Jól állunk anyagilag. Bőven átlag fölött.

Igazuk van azoknak, akik azt mondják, hogy anyagilag akkor már jobb a 3, mint a 2 :-)

Nagycsaládos vagyok, kedvezményeket kapunk (óvoda féláron, stb.). A 3. gyerek öltözése se kerül már túl sokba. Nem a pénz a minden, ha szereted és van türelmed hozzá, akkor mehet a több baba!

2009. máj. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagycsaládosoknak pontosan milyen kedvezmények járnak kedves utolsó? Leírnád?
2009. máj. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!