Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem unalmas már ez az árviz téma?

Nem unalmas már ez az árviz téma?

Figyelt kérdés
Csak engem irritál már ez az árvizes téma vagy mást is? mit kel ezt mutogatni feszt abba a kib*szott tv-be? kijön a duna? oszt akkor mivan kijön és kész. 2000ben is volt kint a tisza mégse mutogatték a tv-be. ennyire be vannak tojva a városiak? nem lenne elég ezt egynap 1x beletenni a tv-be és kész?
2013. jún. 8. 23:06
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Mármint az itt beszólóktól hasonlóktól.
2013. jún. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

21-es.

Nem. Ha jön egy váratlan katasztrófa (mondjuk becsapódik egy meteor, vagy nemtudom), akkor természetesen erről nem tehetsz, hiszen az egy váratlan katasztrófa.

DE! Ha odaköltözöl pl.: egy vulkán közelébe, akkor ne csodálkozz, hogy kitör, mert erre számítani lehetett. Még ha valami csoda folytán egy olyan tör ki, ami több ezer éve szunnyad.

Kedves 19-es!

Nem akarok én senkinek sem rosszat. Nem kívánom, hogy bármi bántódásod essen, átérzem a helyzeted. De az álláspontomat tovább is fent tartom. Nem az első dolog, ami eszembe jut az igaz. De ezért nem is terveztem, hogy vízközelbe költözök. Ha nem akarsz ilyen izgalmakat, neked sem ajánlottam volna, hogy költözz oda. Ha törzsgyökeres ottlakó vagy (pl.: szüleidé volt a ház, amit örököltél), akkor kevesebb választási lehetőséged volt természetesen.

2013. jún. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Pont szülők után maradtam itt egyébként igen, de nem ez a lényeg szerintem. :)

Az a lényeg, hogy az ekkora víz, az közel sem az a jelenség, ami megjósolható volt, hiszen kiépített töltés rendszer van felénk, így elvileg nem lesz most sem bajunk. Én 30 éve lakok itt, de nem láttam még olyat, hogy a városba betört volna a víz, a szüleim sem hál'istennek. Azt mondom folyó ide vagy oda, mivel itt a töltésrendszer megépítése óta SOSEM volt víz, ezért gondolkodik ilyeneken a fene.

Ha máshova költöznék sem ezen járna az agyam. Nyilván hullámtérbe nem fogok költözni, mert hülye nem vagyok, hiányzik ez a frásznak, de ha pl. megnézed Felsőzsolcát, hogy abból a "csepp kis pisilő patakból" mi lett, akkor elgondolkozik az ember, hogy már lassan olyan környékre sem szabad költözni, ahol a akárcsak egy pocsolya is van 1 km-s körzetben.

Részben egyetértek veled, hiszen épeszű ember nem véletlenül nem vesz házat ár és hullámtérben csak akkor ha kifejezetten élvezi a szitut... :D Viszont ahol eddig tényleg nem járt víz (remélhetőleg most sem fog), ott nem törvényszerű, hogy az embernek rögtön megszólal a szirénája, hogy ide ugyan nem költözök, mert mivan ha megdől az évezred rekordja és a töltés is kevés lesz. :)

Mondjuk én vízbarátként nőttem fel alapból, szeretem a víz közelségét, de azért a házunkban nem szeretném belelógatni a lábamat, éppen ezért lakunk itt és nem a töltés túloldalán.

2013. jún. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
De unalmas,viszont sajnálom azokat az embereket akik elhagyták a házukat az árvíz miatt.
2013. jún. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

23.

Amúgy szerintem ez még lesz magasabb is. Lehet nem idén, de a közeljövőben biztos. Meg van hülyülve az időjárás. 30-60 évvel ezelőtt ilyenre tényleg nem lehetett számítani. Nem volt még akkora környezetkárosítás, mint mostanában, az éghajlat is teljesen más volt. Szerintem ilyet, hogy nyáron 40 fok, vagy télen 15 fok, ilyeneket el sem lehetett képzelni. Mostmár egyre magasabbak a vízálások. Kiszámíthatóbb lenne az egész, ha nem lett volna szabályozva a folyó. Szűkítgették, duzzasztották, elvezették, meg még nem tudom mit csináltak vele. Ha beleavatkozunk a természetbe, ne várjunk természetes jelenségeket. Mondjuk azt sem értem, akkor már miért nem csináltak semmilyen megelőzést. Külföldön ott vannak a mobilgátak, már is kevesebb területet önt el a víz. Itt is kéne pár métert emelni, és már kevesebb a kár. Csak hát ugye megint a pénz. Ebből látszik, hogy senki nem törődik az emberekkel.

2013. jún. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Van a közelemben vulkán. Sok ezer éve alszik ugyan de ezekszerint felelőtlen vagyok hogy ide költöztem......
2013. jún. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Nem a vízzel (időjárással) van a baj, hanem a mederrel amiben elfolyhatna! Évtizedek óta minden évben milliárdokat emészt fel az árvíz elleni védekezés! A töredékéből lehet építeni mederkotró gépet! El tudsz számolni tízig? Nos ennyin múlik minden évben,centiben, hogy kiönt e vagy nem! Tán a medret kéne mélyíteni, és nem kéne görcsölni azon a tíz centin!

No de ha ez is politika... az más!

Kisiskolás voltam, sokat ijesztgettek az évszázad árvizével, ami Budapestet öntötte el. Filmet is láttunk róla a moziban,TV-ben. az évszámra már nem emlékszem, de brutális volt. Az egész ország egyként sajnálta a pestieket. Nos a medret azóta sem mélyítette senki. De még csak meg sem fordult a diplomások fejében a gondolat.

Mert nekik ez a jó!

Messze élek az árvízsulytotta területektől, nem lenne dolgom! De aki ezt olvasod te is tehetsz valamit! Eljuttathatod minél többen olvassák! Talán majd egyszer... valaki... átgondolja ezt is...

2013. jún. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
4 ev valasztasi.ciklus.keves a mederkotrasra
2013. jún. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:

Én egy szántóföld közepén lakom,a közelben csak egy csatorna van ami általában 1m körül van.Egy 5-6m magas gáttal.A ház egy kisebb dombon van az alföld közepén.A házat ugyan nem önti el a víz,de minket a külvilágtól napokra el tud zárni a belvíz.Egy nagyobb esőzés meg sártengerré varázsol mindent.

Most akkor én se költöztem jó helyre?Az alföld közepén?Itt nincs folyó!

2013. jún. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Ha.meg hegyre koltozunk ott meg vulkán van. Ezeknek semmi.se.jó.
2013. jún. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!