Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Dolgoznál-e, ha ha a segélyből...

Dolgoznál-e, ha ha a segélyből el lehetne vegetálni?

Figyelt kérdés

Sokat kell dolgoznia az embernek egész életében napi 8-10 órákat, hogy megéljen, de ha nem kellene táplálékot bevinni az életbenmaradáshoz, dolgoznál ?


A segélyből futja a rezsire és a netre. Ételre pedig nem kell kőlteni, akkor dolgoznál-e.


Úgy értem, hogy vállalnál-e munkát, mert sokan valóban nem dolgoznak munkaidőban, míg mások halálragályázzák magukat.


A rezsi kijön a segélyből. 1 ember 35 nm-es lakásban a 28.500 Ft segélyből telik a rezsire és digitv+netre. Telefon ingyen van :)

Nagyobb lakásban többen vannak így additíve a rezsire futja a segélyekből.


Igaz, hogy luxuscikkekre, mint benzin meg jó ruha nem telík, de végülis egy kevés idénymunkával vagy ideiglenes munkavállalással megkereshető az apénz is.


Végülis most is netezel, egyáltalán nem rossz virtuális életet élni és itt ismizni is lehet és akkor nem kéne kaja szünetet sem tartani !


2013. jún. 5. 23:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Természetesen dolgoznék, hogy előbbre jussak az életben.
2013. jún. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Másnak nem.

Csak magamnak.

2013. jún. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

" végülis egy kevés idénymunkával vagy ideiglenes munkavállalással megkereshető az apénz is. "

Most akkor dolgozzunk, vagy ne dolgozzunk?

:-)


Van egy unokatesóm, aki gyakorlatilag ezt csinálja. Sőt még rezsit sem fizet, mert hol az anyjánál, hol a haveroknál húzza meg magát. Viszont tudtommal segélyt sem vesz fel. (Talán már nem is járna neki.) Lassan 30 éves. Családja nincs, él mint "az ég madarai". Illetve alkalmi és idénymunkákat ő is vállal, aztán elszórakozza.

Egyszer megkérdeztem tőle van-e valami álma az életben?

Szeretne egy saját házat...

2013. jún. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én biztos, hogy dolgoznék, már csak azért is, mert semmirekellőnek érezném magam, ha nem dolgoznék semmit, de amúgy is, mert nem szeretek csak "vegetálni".
2013. jún. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Szoc. segélyből kétféleképpen lehet megélni:

1. Ha a rokonaidon, ismerőseiden élősködsz

2. Mint a putris cigányok

Nekem valahogy egyik sem szimpatikus.

2013. jún. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Dolgoznék. Jövőre meglesz a mérnöki diplomám, érdekel a szakterület, szeretném hasznosítani a tudást.

Ha nem találnék munkát és lenne egy magas segély, valószínű akkor is keresnék valamilyen közösségi munkát, hogy ne unatkozzak.

2013. jún. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én eleinte nem dolgoznék. Eleinte ellennék az én kis világomban. Elolvasnék rengeteg könyvet, megnéznék rengeteg filmet, sokat sportolnék, több helyre mennék el és próbálnám magam fejleszteni, és megtalálni teljes önmagam. Utána persze, ha ez mind megvan, tudnám, hogy pontosan mit akarok. És akkor azért, dolgoznék. Viszont közben olyan munkákat elvállalnék, amiért nem konkrét pénzt kapnék, hanem tapasztalati szinten valamit. Tehát árvízvédelem, öregekkel kapcsolatos önkéntesség, hasonlók.

Ha sok pénzem lenne, és nem kéne dolgoznom, akkor pedig próbálnám hasznos dolgokra fordítani a pénzt, és nem dolgoznék a klasszikus értelemben, hanem azt csinálnám, amit élvezek, és közben pénzt kapnék érte.

2013. jún. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Igen, mivel tényleg csak vegetálni lehet (de már azt sem, mert pl. ha nem fizetsz az orvosnak, akkor hamar meghalhatsz).


Viszont ha úgy kérdezed, ami szerintem már sokkal jogosabb, értelmesebb és aktuálisabb, hogy a fizetésed mértékének megfelelően dolgozol-e, hajlandó vagy-e éhbérért megszakadni? Akkor a válaszom az, hogy NEM.


Jelenleg nagyon keveset keresek (nettó 90 ezret diplomás közalkalmazottként), nem is vagyok hajlandó megerőltetni magam. Pedig képes lennék sokkal többet és jobban dolgozni, ha jobban megfizetnének. Amíg nem teszik én sem teszek többet, mint a minimum és lelkiismeret furdalás nélkül töltök akár heteket is táppénzen.


Korábban dolgoztam jó fizetésért is, akkor panasz nélkül dolgoztam halálra magam akár betegen is.


Puskás jut eszembe: Uraim kis pénz kis foci, nagy pénz nagy foci.

2013. jún. 6. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
De, ha nagy pénzt akarsz keresni akkor a kis pénznél is kell nyomatni, különben nem mászod meg azt a bizonyos ranglétrát. Szóval hiába várod a sült galambot nem fog berepülni a szádba, ha nem teszel érte. pl. Hiába akarsz sokat keresni, ha pilipócs f@szán laksz és semmit nem teszel azért, hogy onnan kikerülj.
2013. jún. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9-es

Nyilván igaz ez a magánszférában.


De az államiban nem. Ugyanazt a sz@rt keresem Pilipócson, ha a napi 8 órában csak 2-t dolgozom, 6-ot pihenek, mint ha a II. kerületben vért izzadva megszakadok a 8 óra mellett még pár óra ki nem fizetett túlórát vállalva.


Az előrelépés meg? A főnököm az államosítás óta ugyanannyit keres, mint én. A vezetői pótlékot ugyanis simán elfelejtik fizetni...


Persze ha nagyon gazdag akarnék lenni, akkor az egészet itt hagytam volna már régen ez tény.

2013. jún. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!