Támogatnád-e, hogy a segélyből élők ne szavazhassanak?
Igen támogatnám.
De én már ezt megelőzendő, aki nem fizettet sosem adót, és nem tett semmit a közösbe, annak segélyt sem adnék.
Akkor ezek szerint nagyvonalakban csak pesten és a nagyobb ipari városokban, ill. a dunántúli üdülőövezetekben lakók szavaznának. Az ország nagyobb részében, ahol a munkanélküliség egyre csak nő, ki lenne rekesztve a szavazásból is. Nem elég, hogy nincs munkájuk, munkahelyük, és mivel nincs jövedelmük, egyre többnek már háza, lakása sem, most akkor még a szavazati jogukat is elvennéd tőlük?????
Ki vagy te?
Miből gondolod, hogy te holnapra nem jutsz ugyanerre a sorsra?
Mit gondolsz, csak azok élnek segélyen, akik nem akarnak, nem akartak egész életükben dolgozni????
Elmégy ám a sunyiba kedves kérdező, és hallgass arról mélyen, hogy a te fejedben merült fel ez a kirekesztő gondolat, mert környezeted, rokonaid, stb. könnyen meglincselhetnek.
Aki egész életében segélyen élt az ne szavazhasson , így támogatom.
De , ha valaki elveszti az állását és pont akkor amikor szavazás van és segélyre kényszerül egy rövid időra annak ugyanúgy járjon szavazati jog.
30 ezres kisvárosban kb a fele nyugdíjas és iskolás korú. A másik 15 ezer munkaképes korú, és ebből kb. 5-6 ezer a munkanélküli. Az előbb összeszámoltam a rendszerváltást követő években 5 gyárat zártak be percek alatt, (ruhagyár, vízmű, villamossági cikkeket gyártó vállalatok, stb. stb.) onnét utcára került kb. 4500 ember, a Négy Mancs áldásos tevékenysége révén a még talpon levő, több ezer embert foglalkoztató cég is akkor elküldött közel ezer embert.
Azóta ugyan egyetlen új nagyobb létszámot foglalkoztató cég nem indult, emberek százai, ezrei vannak évek óta munka nélkül.
Szégyelljétek magatokat, ilyen alja néptől mit is várhatunk mi?
Teljesen felesleges ez a szavazhat-nem szavazhat.
Annyira kevesen mennek el szavazni .Egyszerűbb lenne sorshúzással eldönteni , kinél lesz az országháza kulcsa a következő időre.
Abból a szempontból elgondolkodtató a kérdés, hogy előbb volt egy olyan kérdés, hogy a nyugdíjas ne szavazón. Arra érdekes mód sokan mondták azt, hogy ne kapjanak szavazati jogot, 40 év adófizetés után.ű
Szerény véleményem szerint ez az alapvető jog mindenkinek jár, minden mástól függetlenül
Elviekben lehetne támogatni, de a valóságban nem valósítható meg, nehéz lenne szabályozni. Ha valaki önhibáján kívül elveszíti a munkáját, azt zárjuk ki? Több 100 ezren élnek kis településeken, ahol tényleg nagyon nehéz munkát találni. Mi legyen a diákokkal, akik tanulnak, de még nem dolgoztak?
A nyugdíjasok, akik 40 évet ledolgoztak, de idős korban az állami juttatásokból élnek?
Közmunkások, akik dolgoznak ugyan néhány hónapot évente, de mégiscsak más adófizetők pénzéből tartják el őket?
Gyesen lévő anyukák, akik tisztességesen felnevelnek, taníttatnak 3-4 gyermeket, de inkább a családot választják a karrier helyett?
És aki külföldre megy dolgozni, néhány évre, akkor a kinti tartózkodása idejére vegyük el a szavazati jogát?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!