Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit fognak még nemzetiesíteni?

Mit fognak még nemzetiesíteni?

Figyelt kérdés

A "nemzeti" trafik után -ahogy én már vártam- most egy kiszivárgott elképzelés szerint a szeszesital-kereskedelmet is a haverok részére monopolizálná az állam. Az én következő tippem ez után a nemzeti benzinkút lenne...


[link]



2013. máj. 30. 12:26
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
2013. máj. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

"És arra nem gondolsz, hogy ezek a nemzetinek csúfolt monopóliumok neked fogyasztóként mennyit ártanak? Sokkal kevesebb helyen, drágábban, rosszabb feltételekkel árulnak, mert nincs verseny, és az állam meg indokolatlanul támogatja őket a magas árrésekkel és egyebekkel."



Kit érdekel?

Nem kell dohányozni!

Aki bagózik, szokjon le!

Nem hat meg a bagósok önsajnálata, ahelyett, hogy szégyellenék magukat.

Ez a trafik-botrány rávilágított, mennyi büdös bagós van az országban és mekkora hatalma van a dohánymaffiának.


Csak emeljék jó magasra a cigi árát.


Nem alkoholizálok, szóval alig várom, hogy államosítsák az alkohol árusítását!



Nem kell inni és dohányozni!

Szokjatok le!


Piás, bagós népség, ezért tart itt az ország!

2013. máj. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Kit érdekel? Hát téged fog érdekelni, amikor a kisboltos megemeli az árait, hogy pótolja a bevételkiesést.

Amúgy irgalmatlan pénzeket fizet a piás-bagós népség az államkasszába, csak megjegyzem. Téged fog érdekelni az is amikor a monopolhelyzetben lévő cég vagy bármi olyan árat szab meg amilyet akar, mert nincs verseny ami leszorítsa.

Jah és én mint dohányos úgy érzem csak jogom van eldönteni, hogy dohányzom e vagy sem, miért szégyellném magam? Megdolgozom a pénzemért és jogom van eldönteni mire költöm...ha ez neked nem tetszik, a hiba benned van...

2013. máj. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Bár a nemzetieskedés megoldásával nem értek egyet, a dohány- és italboltok állami kontrollja egyáltalán nem ördögtől való ötlet és a világ legfejlettebb államaiban mind a mienknél sokkal szigorúbb rendszerben zajlik.


A dohányosoknak azon kellene elgondolkozniuk, hogy nem csak a saját testüket teszik tönkre, hanem ártatlanokat ölnek a füsttel (évi 35e magyar haláleset a dohányzás miatt, ebből 2500 passzív dohányos), és megszámlálhatatlan számú évvel rövidítik le a saját és közeli hozzátartozóik életét.


A jelenlegi járulék csak első blikkre magas, ugyanis a dohánybevételek meg sem közelítik a dohányzáshoz köthető, főleg egészségügyi kiadások összegét.


Mert ha a fél ország cigizik és a fél ország 10-15 évvel előbb hal meg, mint amúgy halna, akkor sok millió évnyi munka veszik el olyan alapon, hogy "az én döntésem, az én testem". Hát nem.


Vagy csináljunk egy pénzügyi kompenzációt, ami a dohányzás/alkoholfogyasztás kárát téríti meg a "haszonélvezőivel" pénzügyi formában, és azt csak nekik kelljen fizetni vagy ha a nagy egyenlőségre vágynak, akkor fogadják el, hogy az államnak igenis joga és kötelessége az egészséges, maximális hosszúságú élet propagálása.

2013. máj. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Jól mondja az előző, a dohányosok jönnek azzal a dumával, hogy az ő testük, ő döntésük és bezzeg mennyi adót fizetnek. DE! egy dohányos gyógyítási költsége meghaladja a 10 millió forintot!

Az egészségügyet leterhelik, az államkasszát megcsapolják, a környezetük egészségét károsítják.

2013. máj. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 rémuralom ***** válasza:
Az egészségügyi kérdésre nem az a megoldás, hogy monopolizálunk - pláne így, ahogy a kormány tette -, hanem az, hogy megszüntetjük a társadalombiztosítást, és egyéni egészségbiztosításra állunk át. Akkor aztán nem panaszkodhatunk mi, nemdohányzók, hogy a dohányosok kezelését a mi pénzünkből állják, mert nem.
2013. jún. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

A passzív dohányosokkal mi lenne? Őket is kezelni kell.

Ők fizessenek a bagósok miatt?

2013. jún. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Ausztriában működik, jól működik. Ráadásul a profit jelentős része az országban marad... akkor mi a probléma? kivitelezést lehet támadni, sőt ... de az kétségtelen, hogy még így is jobb, ha azt egy magyar polgártársunk viszi haza, mintha egy német vagy egy angol ... a német, angol multi fogja itthon elkötleni a profitját vagy egy magyar család? ( még akkor is igaz ez, ha 5000 ezer pályázatból van 2-300 kérdéses pályázat)
2013. jún. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Én a balos sajtóhírek alapján úgy látom, hogy fordítva van: 5 ezer pályázatból esetleg 2-3 száz lehet elfogadható.
2013. jún. 1. 23:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!