Miért volt az, hogy 2010-ben a lakosság 2/3-a a Fideszre szavazott, még azok is, akik annak idején a szocikat támogadták? Van arra esély, hogy 2014-ben fordítva megtörténjen ez (vagyis hogy a fideszesek közül többen fognak szavazni a baloldalra)?
A Fidesz nagyon ért az emberek befolyásolásához!
Amikor 2002-ben elvesztette a választást, állandón a kormány ellen kampányolt. Az esetleges jó intézkedéseket is meghiúsította.
Azután Gyurcsány tavasszal elmondta az öszödi beszédét.
Az Önkormányzati választásokig "pihentették" a felvételt. Előtte néhány héttel hozta nyilvánosságra a Hír Tv-n keresztül a Fidesz a felvételt. De nem az egészet, csak azt, hogy "hazudtunk". Ez sokakat felháborított és a Fideszre szavaztak. Utána jött a 2006-os zavargás. Orbán a figyelmeztetések ellenére a nagygyűlést az Astoriánál tartotta meg. De nem biztosította a híveinek a biztonságos távozást. Ezután állandóan a rendőrség brutalitásáról beszélt. Pár hét múlva szervezett egy felvonulást, de azt már nem csak a rendőrök, de a Fidesz saját emberei is biztosították.
Sorozatban szervezte a sztrájkokat, folytatta az uszítást.
Megvádolta Hagyót és a BKV-sokat korrupcióval. A Hagyó- ügy azóta sem ért véget, a BKV-ról pedig nem is lehet hallani.
Közben állandóan azt ígérte, hogy majd Ő Kánaánt teremt.
A sok birka pedig hitt nekik.
Meg lett a 2/3-a. Ennek birtokában úgy változtatta meg a törvényeket, ahogy neki kedvező. Minden felelős posztra a saját embereit rakta 9 évre, hogy csak a Fidesz legyen hatalmon. Nem csak most, de a következő kormány idején is.
A választási törvényeket is úgy változtatta meg, hogy az ellenzéknek ne legyen sok esélye. De addig még bármit megváltoztathat, ha veszélyben érzi az uralmát.
Az MSZP-től nem nagyon kell tartania, de Bajnaitól inkább. Ezért terjeszt róla valótlan állításokat.
Aki járja az országot, és elbeszélget az egyszerű emberekkel, az tudja, hogy a Fidesz népszerűsége a béka feneke alatt van.
De az, hogy a választásokra elmennek-e szavazni, erősen kétséges. Az emberek kiábrándultak a politikából.
Onnan kezdem hogy a mutyi politizálást meg kell szüntetni. Nyilván teljesen nem lehet megszüntetni de a lehető legnagyobb mértékben visszakel szorítani,ez alapvető érdeke a társadalomnak. Ez érvényes minden pártra legyen az baloldali vagy jobboldali. Az MSZP vezetése elkúrta ezt az alaptételt nemtudta a befurakodott mutyizókat megfékezni, ez okozta a vesztüket, az emberek azt látták hogy megy a mutyizás szinte minden beruházás a duplájába kerül, veszik fel a kölcsönöket és kezd az ország eladósodni, jöttek a választások és sokan a fent leírtak miatt úgy gondolták hogy arra kell szavazzanak aki azt ígéri nekik hogy megszünteti a mutyizást, rendbe teszi az ország gazdaságát ezzel elindítja a felemelkedés útján, csökkenti az adókat és az államadósságot, tiszta átlátható politikát folytat, és az írmagját is kiírtja a korrupciónak.
Nos azt minden épeszű ember tudta hogy az ígéretek minden pontját nemfogják betartani, de hogy a 99%-át nem tartják be az azért túlzás. Sajnos azt lehet mondani hogy szinte semmit sem tudott a fideszkormány (orbán) megvalósítani az ígéreteiből. Azt láthatjuk hogy ugyan úgy megy a mutyizás mint ezelőtt (ha nem jobban)csak a nevek változtak. A gazdaság és a pénzügyi rendszer romokban hever, évről évre romlanak a gazdasági és pénzügyi mutatók, már az UNIO-ból kizárás réme fenyegeti az Országot stb-stb. Úgyhogy összességében még rosszabb helyzetbe hozta az orbánkormány Magyarországot mint amilyen helyzetben volt az ország a kormányra kerülésük előtt.
Erre 2014-ben egy széleskörű összefogás és Bajnai a megoldás. Ha ez nemjön létre sajnos tovább fojtatódik az eszetlen kontárkodás osaztogatás, és csak idő kérdése hogy mikor omlik össze ez a légvár amit orbánék felépítettek itt.
Magyarországot kizárhatják az Unióból
2011. április 20. szerda 17:35 | AN
Bécs – A Der Standard egy állandó blogírója szerint Magyarország tartósan és tendenciózusan szembemegy az Európai Unió alapelveivel, és ebben az esetben felvetődhet a kizárás lehetősége. Legújabban az új alkotmány költségvetési szabályai nem egyeztethetők össze az EU-s alapelvekkel, de ilyen volt a médiatörvény is, a visszamenő hatályú törvénykezés, a különadó, és az új alkotmány egész szellemisége. Mivel eddig nem volt erre példa, nem tisztázott, hogy mi az eljárás a kizárás esetén, és kinek kell megtennie az első lépéseket. Magyarország uniós kizárása nemcsak erkölcsileg jelentene tragédiát, de visszavetné az országot a harmadik világ szintjére.
Az új alkotmány költségvetési szabályai nem egyeztethetők össze az EU-s alapelvekkel – írja a Der Standard blogszerzője. Nem tisztázott, hogy az érvényben levő Lisszaboni Szerződés alapján egy tagállam kizárható-e az EU-ból, de ha igen, akkor csakis az Unió alapelveinek és szerződéseinek súlyos megsértése esetén, ha az adott ország már hosszú távon szembe megy az EU-val. Magyarország esetében már ilyen fejleményekről beszélhetünk – állítja a bécsi lap. Orbán miniszterelnök és pártja által keresztülhajszolt új alkotmány demokratikus szellemiségét tekintve kétséges. Azonban a bécsi lap szerint ez idő tájt ezzel a problémával még csak a magyaroknak kell szembenézniük.
Az új alkotmány az elkövetkezendő kormányokat megfosztja az önálló költségvetési politika lehetőségétől. Ez nagymértékben érinti az EU-t is. Az alkotmányban ugyanis szerepel egy költségvetési tanács, amely minden állami költségvetést elutasíthat, ezt a tanácsot pedig ciklusokon átívelően a Fidesz nevezi ki. Ezen kívül a köztársasági elnök feloszlathatja a parlamentet, ha az határidőre nem fogadja el a költségvetést. A költségvetési tanácsot kilenc évre nevezik ki. Ez azt jelenti, hogy egy 2014-ben bekövetkező esetleges választási vereség esetén a Fidesz pártkatonái a jövőbeni kormány működését képesek lesznek megbénítani annak teljes hivatali ideje alatt. Ha pedig nem lesz időben költségvetés, a Fidesz által kinevezett köztársasági elnök feloszlathatja a parlamentet. Ez mehet mindaddig, amíg nem a Fideszt választják meg újra.
És mivel az alkotmány gyakorlatilag többé már nem módosítható, mert ez a magyar választási törvények szerint csak meghatározott körülmények között lehetséges – ehhez egy alkotmányozó kétharmados többséget kell elérni –, ezért ez a blokkoló struktúra az elkövetkező évtizedekre fennmarad.
Ezzel Magyarország költségvetésileg és ez által gazdaságpolitikailag is megbénítja önmagát. Ilyen feltételek között Magyarország soha nem csatlakozhat az euró zónához, mert soha nem lehetne olyan helyzetben, hogy megfelelően reagálhatna olyan pénzügyi válsághelyzetre, mint a jelenlegi. Magyarország azonban nem rendelkezik semmiféle kilépési-záradékkal, és ezért elméletileg kötelezve van arra,hogy a közösségi valuta átvételének valamennyi feltételét teljesítse. Önmagában már ez is olyan európai jogalap lehetne, amely megkérdőjelezheti az alkotmányt.
Azonban azoknak az országoknak is teljesíteniük kell a gazdasági és pénzügyi unió költségvetési szabályait, amelyek még nem vették át az eurót. Az európai pénzügyi összefonódásra tekintettel a jövőben valamennyi tagállamnak össze kell hangolnia költségvetési politikáját. Egy, az euró zónához nem csatlakozott ország csődje éppen annyira veszélyes a többi tagállamra, mintha egy eurózónához tartozó állam menne csődbe.
Pontosan ezért egyetlen ország sem lehet az EU tagja, amelynek alkotmánya kizárja azt a lehetőséget, hogy az állam megtehesse a költségvetés konszolidálásához szükséges lépéseket. Magyarország olyan mérhetetlenül eladósodott, és olyan súlyos szerkezeti problémái vannak, hogy ezek következtében a jövőben nagyon könnyedén akut válságban levő országgá válhat. Olyan országgá, amely képtelen lesz kiverekedni magát a válságból, mert egy gátlástalan, populista kormány 2011-ben olyan alkotmányt fogadtatott el, amely kormányozhatatlanná teszi az országot.
Még most kell cselekedni, hogy ez a szcenárió megakadályozható legyen – írja a Der Standard blogírója. Az EU-partnereknek egyértelmű ultimátumot kell adniuk az EU soros elnökségét ellátó Magyarországnak: vagy ez az alkotmány vagy az Eu-tagság. Ettől talán még észhez térne Orbán.
A magyarok, akik ismerik őt, már ebben se bíznak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!