Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobb lenne a lakosság politika...

Jobb lenne a lakosság politikai kultúrája, ha 40 évvel korábban lett volna rendszerváltás? Vagy csupán a mentalitás függvénye?

Figyelt kérdés
2013. máj. 11. 23:05
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Biztos, hogy nem, sőt, szerintem rosszabb lenne.Ez a rendszer kb. többet ront a "politikai kultúránkon", mint a szocializmus.
2013. máj. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egy tanulási folyamat, még ha időnként megütjük a bokánkat akkor is. Szerintem igen, ennek sok idő kell, hogy az emberek mentalitása változzon. Minden ország olyan pártot érdemel, amilyet megszavaz. Ha pedig hibáztunk tudnunk kell azt beismerni és kijavítani.
2013. máj. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, az a baj, hogy sok a betyöpösödött agyú vén kommunista, ill olyan akik már nem is gondolkodnak azon, h kire szavaznak, csak megszokásból pakolják az x-et. Pl nekem is volt olyan 80 éves rokonom aki így szó szerint kimondta, hogy "Één mindig is az MSZP-re szavaztam, most is arra fogok" de ezt úgy, hogy full nem is érdekelte a politika meg 80 évesen át se látta szegényke, csak hát a megszokás.
2013. máj. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!