Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A 4-es metrót a 2014-es...

A 4-es metrót a 2014-es választások előtt adják át?

Figyelt kérdés

2013. máj. 9. 19:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
utolsó. csak úgy mondom hogy én fizikusnak tanulok, szóval nem kell kioktassál semmiből, köszi. jobban benne vagyok a tudományos életben mint te úgy gyanítom, és azt meg hagyjuk, hogy én hogyan viszonyulok a mérnökökhöz.
2013. máj. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

ja csak most olvastam el amugy a teljes kommentedet, mert nem nagyon érdekelt. Szóval hiába vered a melledet hogy te bme-s mérnökhallgató vagy, én meg szembe tanulok fizikusnak, szóval ebben igencsak alulmaradtál :) nem néztem le senkit egyébként, az egész szókiforgatásod amiatt volt, hogy a végén odaírhassad hogy te mérnöknek tanulsz, kisebbségi komplexusod miatt.

Szóval a konklúzió az az, hogy egy eléggé szánalmas és buta ember vagy, és azt hitted hogy felettem állsz tudásilag, de balszerencsédre kiderült hogy ez épp fordítva van :) csak én nem személyeskedtem és adtam hangot ennek.

2013. máj. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"utolsó. csak úgy mondom hogy én fizikusnak tanulok, szóval nem kell kioktassál semmiből, köszi."

Kib*szott nagyra vagy magaddal, mi? Nyugodtan szállj le a magas lóról. Én nem nézek le senkit, kivéve ha az illető bizonyítja, mennyire hülye. Te ezt tetted.

Amúgy ha fizikusnak tanulsz, akkor a világon mindenhez értesz? Jesszusom... :D Egyre jobban lejáratod magad...


"jobban benne vagyok a tudományos életben mint te úgy gyanítom, és azt meg hagyjuk, hogy én hogyan viszonyulok a mérnökökhöz."

Ha az neked a tudományos élet, hogy metrók beszorulásáról hazud.. sztorizgatsz, akkor biztos... Én inkább maradok a saját szakterületemnél, és nem kontárkodok bele pl. a fizikába (sem). (Ha mégis ezt tenném, amikor helyreigazítanak nem az lenne a követező, hogy jól visszaszólok, csak magamat ásnám még mélyebbre.) Komolyan nem értem, mi bajod van a mérnökökkel...


"ja csak most olvastam el amugy a teljes kommentedet, mert nem nagyon érdekelt."

Gonosz vagy. Ne mondj ilyet. :(


"Szóval hiába vered a melledet hogy te bme-s mérnökhallgató vagy, én meg szembe tanulok fizikusnak, szóval ebben igencsak alulmaradtál :) nem néztem le senkit egyébként, "

Ezt azért el kellett olvasnom párszor, mert nem hittem a szememnek. Alulmaradtam azért, mert nem fizikusnak tanulok/nem ELTÉ-s vagyok? Ez poénnak még elmegy, amikor pl. a corvinusosokkal szívatjuk egymást, de ezt te komolyan gondolod? Normális vagy? És te nem nézel le senkit? :D Milyen amikor _tényleg_ lenézel valakit? Agyonvered? Kérlek, mesélj még arról, hogy ha te fizikusnak tanulsz, mennyire értesz a metróépítéshez, és miért is maradok alul! Gondolom semmit sem tudsz felhozni, úgyhogy ennyit az alulmaradásomról.


"az egész szókiforgatásod amiatt volt, hogy a végén odaírhassad hogy te mérnöknek tanulsz, kisebbségi komplexusod miatt."

Nem vettem észre, hogy kiforgattam volna a szavaidat. Nem magyaráztam bele semmit, elég egyértelműen fogalmaztál. Kisebbségi komplexusom nekem nincs, te viszont igencsak ilyen tüneteket mutatsz. A neved is erre utal, gondolom jó látni minden válaszod után ezt a dicséretet... :D Én nem gyűlölöm a másikunk tudományterületén tanulókat és dolgozókat, és nem tartom magam felsőbbrendűnek, mindenki mást meg alávaló idiótának. (te meg valószínűleg a kisebbségi komplexusod miatt teszed) Érdekes módon nekem nincs semmi bajom a természettudományi, orvos, közgazdasági vagy bölcsész területen tanulókkal vagy dolgozókkal, sőt, a kétkezi munkásokkal sem (mindegyikből van is ismerősöm). Pláne nem nézem le őket... :) Azért írtam oda, hogy lásd: kettőnk közül én mozgok olyan körökben, ahol értenek ehhez. :)


"Szóval a konklúzió az az, hogy egy eléggé szánalmas és buta ember vagy, és azt hitted hogy felettem állsz tudásilag, de balszerencsédre kiderült hogy ez épp fordítva van :) csak én nem személyeskedtem és adtam hangot ennek."

Nem. Felsőbbendűnek képzeled magad, és megpróbálsz kioktatni valamiről, amiről fogalmad sincs én meg értek hozzá. Gyűlölsz mindenkit, aki nem ér "fel" a te szintedre. A konklúzió az, hogy kettőnk közül te vagy az előítéletes, a lenéző, a kontár, az ignoráns, a sértődékeny. Mint egy óvodás. Amikor kijavítalak, és szólok, hogy én értek hozzá, még meg is sértődsz. Szép (szakmai) jövő elé nézel, ha ilyen maradsz... Már ne is haragudj, de az hogy "szánalmas és buta ember vagy" az igencsak személyeskedés! És a következő mondatban le is tagadod, hogy személyeskedsz. :D Ha hallgattál volna, nem nézne mindenki hülyének téged.


Arra azért kíváncsi vagyok, mivel bizonyítottam a szánalmasságom és butaságom! Melyik definícióm vagy állításom hibás? (Gondolom egyik sem, csak a műegyetemista mivoltom miatt vagyok az, aminek leírtál. Hát nem egy acélos érv! :D ) És te mivel bizonyítottad, hogy okosabb vagy nálam? Azon kívül, hogy az ELTÉ-n fizikusnak tanulsz? ;) A építéshez és a járműgépészethez bizonyítottan nem értesz, ebben úgy tűnik mégis én vagyok az okosabb?!? Lemehetünk az ovis szintre, és kereshetünk még olyan dolgokat, amiben én vagyok okosabb... :D Nem fogsz "hazai pályán" megverni, akárhogy is erőlködsz. Maradj inkább a saját területednél (nekem eszembe se jutna fizikusok előtt okoskodni a fizikáról...), abban még ügyes is lehetsz! Ha véletlenül más területekre tévedsz, és oltári baromságot mondasz, ne sértődj meg amikor kioktat egy hozzáértő, és ne szégyelld beismerni a hibád! Pláne ne kezdj el feleselni és személyeskedni, csak még jobban elásod magad.


Ja és attól, hogy te ilyen vagy, én még nem utálom az összes fizikust, hiszen ők általában nyitottak a világra, intelligensek, logikusan gondolkodnak és nem ignoránsak! De hát ellenpélda mindig van... ;)


Üdv

2013. máj. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

Te voltál először teljesen felháborodva az egyik kommentemen, és kezdtél el szenvedélyesen kioktatni engem. Amikor azt írtam hogy "és akkor mi van ha mérnök tervezte" vagy valami ilyesmit. Nyílvánvaló hogy mérnökök tervezték ezt az egészet, de elég sok silány munkát láttunk már a történelem során amiket mérnökök terveztek. És amilyen tragikomédia ez az egész 4es metro, meg amilyen pénzeket ott lenyúltak, simán el tudom képzelni hogy valamit elszúrtak, akár direkt. Korrupt az egész, és csalókkal van tele.

valóban nem értek a metro-tervezéshez egy cseppet sem.

2013. máj. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ha valaki ekkora hülyeséget ír... Azt mondtam, hogy egy ott dolgozó mérnök mondta az átadás dátumát. Ott dolgozik, ért hozzá, tervbe van neki adva a dátum. Valóban, rengeteg metrót szorítottak be a 21. században... Ekkora hibát senki sem ejt, igen szigorú szabványok kötik a mérnököket, és különben is sok emberen mennek át a tervek. Nem látom az összefüggést aközött, hogy ha a politikusok korruptak, akkor a mérnökök rosszul végzik a munkájukat... Ha meg valamit direkt rosszul terveznek meg (és valahogy nem fedezi fel senki a több 10-100 hozzáértő közül) akkor az büntetőjogi kategória. Mindenki Demszkyt b*szogatja a metróért, de mások sokkal többet ártottak a metróépítésnek (mint a korábban linkelt cikk is mutatja).

Na legalább az arcodból visszavettél.

2013. máj. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Azt nem tudom pontosan, hogy mikor kezdték tervezni a 4-es metrót, de az biztos, hogy 90 előtt.

Demszky 20 évig volt polgármester. Ez idő alatt Orbán csak 4 évig volt miniszterelnök.

És az kinek a hibája, hogy a szerződések úgy lettek megírva, hogy minden csúszásért többet vizet a főváros, mint amennyit kap? Ugyanis emiatt húzódott el 8 évig az építkezés, és emiatt lett az ára az eredetinek a sokszorosa.

2014. jan. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!