Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A 4-es metrót a 2014-es...

A 4-es metrót a 2014-es választások előtt adják át?

Figyelt kérdés

2013. máj. 9. 19:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
29%

biztos hogy nem.

Egyik ismerősöm ott dolgozik, és még tavaly mondta hogy indítottak egy próbajáratot egy szakaszon, és a kelenföldi résznél egy kanyarban beszorult. nem tudom hogy ez nyílvánosságra van-e hozva.

2013. máj. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
24%
Minek? Nincs rá szükség úgy is vezetnek, mellesleg a 4-es metró úgysem az ő saruk, mert még Demszky ígérte MÁR TÖBB MINT 20 ÉVE xD
2013. máj. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Megjegyzem, hogy a négyes metrót már a 70-es években tervezték...
2013. máj. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
az 5öst is elkezdték már tervezni egy jó ideje.
2013. máj. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%

70-es évek óta?

Ez most komoly?


Máshol egy Budapestnél nagyobb várost felépítenek 40 év alatt 5 metróvonallal.


Ez a 4-es metró ügye ,nagyon nagy szégyen.

2013. máj. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

ma 20:16 komoly igen:D tessék:D


https://www.youtube.com/watch?v=S-6bHoz65KM

2013. máj. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%

"Egyik ismerősöm ott dolgozik, és még tavaly mondta hogy indítottak egy próbajáratot egy szakaszon, és a kelenföldi résznél egy kanyarban beszorult."

Mit dolgozik az ismerősöd? Biztonsági őr a felszínen? Mert hogy gőze sincs a metróról, meg úgy általában semmilyen sínen közlekedő járműről az biztos! Lehet, hogy szar ez a metró, nem így kéne építeni, de akkora baromságot hogy beszoruljon még értelmi fogyatékosok sem csinálnának. A fikázásnál maradhatnánk a realitások talaján...

Nem tudom, hogy te ferdítesz, vagy az ismerősöd, de beszorulni maximum majdnem szorult be az Alstom, azt is a 2-ES ÉS A 3-AS METRÓ VONALÁN tette.

Egyetemi tanáromnak egy ott dolgozó MÉRNÖK 2014. májust mondott, pontos dátummal, de a napra nem emlékszem. Aztán hogy addig milyen váratlan nehézségek lépnek fel, vagy hány éjszakán keresztül dolgoznak majd, nem tudom.

2013. máj. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Azt enyhén szólva túlzás állítani, hogy Demszky az álompolgármester, de hogy a metró csúszása az ő hibája lenne, az jó nagy hazugság. [link]

"[1998] novemberben a kormány úgy döntött: nem vesz részt a metróépítésben"

"A főváros decemberben pert indított az állam ellen a metrószerződés felmondása miatt.

A Pesti Központi Kerületi Bíróság 1999. április 6-i ítélete szerint a kormány jogellenesen mondta fel a metróépítésre kötött szerződést."

"Az Orbán-kormány aznapi ülésén megerősítette korábbi álláspontját: nem vesz részt a 4-es metró megépítésében."

"[2000] Szeptember 1-én a miniszterelnök úgy nyilatkozott, hogy a kormány nem támogatja a budapesti 4-es metró építését."

2013. máj. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
és mi van hogyha mérnök? nem egy eset volt amikor rosszul terveztek meg valamit, és csak a kivitelezés közben derült ki (lásd: felüljáró a nyugatinál). és nem hiszem hogy ferdített, de meg kell mondjam egyáltalán nem lepődtem meg a dolgon.
2013. máj. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
92%

"és mi van hogyha mérnök?"

Tudod az van, hogy 5 évig tanult és lediplomázott abból, amiből te annyira osztod az észt. Tanultál bármilyen műszaki egyetem építő-, gépész- vagy közlekedésmérnöki karán? :) (Nem, mert akkor biztos nem állítanál ilyeneket.) Amúgy komolyan, mi a bajod a mérnökökkel? Nem beképzeltek, nem néznek le senkit azért, mert nem mérnök vagy nincs diplomája. (Persze ha valaki fennhangon bizonyítja a hozzánemértését...)


"nem egy eset volt amikor rosszul terveztek meg valamit, és csak a kivitelezés közben derült ki (lásd: felüljáró a nyugatinál)."

[link] Kár, hogy nem igaz! Elolvastad? Na mit is terveztek meg rosszul? :) Az nem éppen rossz tervezés, ha a hozzá nem értő felettesek parancsolgatnak...


"és nem hiszem hogy ferdített"

Azt nem mondtad, mit dolgozik... Mivel ennyire felháborodtál a "mérnök"-ön, gondolom nem az. Kérdezd már meg, mi az az űrszelvény! Fogalma sem lesz, ha lenne, akkor nem hazudozna olyanokat, hogy beszorult a metró. Azért elmondom neked: a sínpár két oldalán és felette egy meghatározott területnek szabadon kell lennie, SEMMI sem lóghat oda. Ebbe belefér a vasúti szerelvény. Egy másik fogalom, amit biztos nem tud: ívsugár. Ez a "kanyarok" (amit vasútnál ívnek hívnak...) jellemző értéke, pl. ha egy 250 m sugarú ív kezdő- és végpontjánál a vágánytengelyre merőlegest állítunk, akkor a két vonal 250 méterre fog találkozni. Ez egyébként a legkisebb ívsugár a 4-es metró alagútjaiban. A meglévő metrórendszerben a legkisebb ív 150 m-es, ez a Deák téri üzemi (nem forgalmi) összekötő alagút. Érdekes módon itt sem szorult be soha semmi... Amúgy kiszámolhatnád, hogy mekkora ív kéne, hogy a kb. 20 m hosszú és 2,8 m széles metrókocsi az 5,2 m átmérőjű alagútban beszoruljon... Valószínűleg olyan kicsi, amit az alagútépítő gép képtelen lenne megépíteni. :)


"de meg kell mondjam egyáltalán nem lepődtem meg a dolgon."

Itt derül ki, hogy utálod ezt a metrót, utálsz mindent, aminek köze van hozzá, előítéleteid vannak (az intelligens emberek kevésbé előítéletesek...), csak úgy sugárzik belőled a rosszindulat... Ezen változtathatnál, minden hozzáállás kérdése, de gondolom neked jó így. Mint mondtam, fikázásnál is maradhatnánk a realitások talaján. :)


Az a baj a hozzád hasonló "sztorizgatókkal", hogy ha ott állna veled szemben Pálinkás József (az MTA elnöke), Péceli Gábor (A Műegyetem rektora) és Klados Gusztáv (világhírű metró- és mélyépítő mérnök), kijelenthetné, hogy nem történhetett meg az amit leírtál, kizárt, hogy elhinnéd. De ez a kisebb baj. A nagyobb baj az, hogy fennhangon terjeszted, és mint a válaszod százaléka mutatja, az értékelőid kb. fele bedől az ilyen baromságoknak. (Gondolom ugyanezen fele irtózik a mérnököktől, és pontozza le a válaszomat. Gyanítom ezeknek ez a legnagyobb öröme... :D)


Tehát a válaszod röviden: egy pökhendi kérdés, egy városi legenda, egy "nem hiszem, hogy" és egy rosszindulatú megjegyzés. Hát ezzel a kommenttel a nicknevedtől (legjobb kommentelő?!?!?!) fényévekre vagy...


Várom a még jobban lenéző (bár nem tudom mire fel...) és ignoráns válaszod!

Tisztelettel (amit nem is érdemelsz): a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem egy mérnökhallgatója

2013. máj. 11. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!