Segítene nekem valaki tisztázni Magyarország jelenleg helyzetét?
"Az MSZP alatt nem nyomorogtunk, most viszont igen."
http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__427.. Emiatt vannak úgy a dolgok, ahogy. Nem lehet úgy gazdaságot növelni, ha egy ország függ a devizában felvett kölcsöneitől, mert könnyen irányítható. Először helyre kell tenni az alapokat, utána tudsz építkezni.
"A nemzetközi megítélésünk nem rosszindulat, és nem is igazságtalanság." - hát, végülis nem igazságtalanság az, hogya külföldi tőke ragaszkodik a pofitjához, ebben teljesen igazad van. Csak más kérdés, hogy ez mit jelent a magyaroknak.
Kérdező, ha neked csökkenteni akarná valaki a hasznod, te nem hangoskodnál, meg próbálnád mindenféleképp megakadályozni?
"A Fidesz kialakította az egypárt rendszert" - tényleg, nekem miért nem tűnik úgy, hogy pártok folyamatosan alalkulnak (E2014 - 2013, MoMa-2013, PM-2013), és miért kezdték már most el latolgatni a bal-és jobboldali politkai elemző központok, hogy vajon ki fog nyerni, ha csak dísz a demokrácia, meg a többpártrendszer?
Kilátástalan, rendbehozhatatlan, teljesen kiszolgáltatott, ha esetleg már nem lennénk EU tagok, sok-sok évbe kerülne az, hogy lábra tudjunk állni.
Mert anyukádék rosszul éltek a Kádár rendszerben vagy mi?
Vagy nem volt munka?Dehogynem.
Miért lenne kilátástalan és rendbehozhatatlan Magyaro helyzete? D-Korea pl pár évtized alatt lett azzá, ami ma (a világ 11. legnagyobb gazdasága!!!), pedig mi volt még 20-30 éve?
És voltak a mai helyzetnél sokkal-sokkal rosszabbak is, pl a világháborúk után.
Most válság van egész Európában, reméljük, hogy a kormány által képviselt gazdpol meghozza a várt eredményeket.
Kedves 63%-os!
"Az MSZP alatt nem nyomorogtunk, most viszont igen."
- A Gyurcsány-kormány alatt hitelekből éltünk. Az államadósság az első Orbán-kormány alatt 50% körülin mozgott, amelyet 60% közeléből vittek le.
Az államadósság 2004. januárjában tizenegyezer milliárd körül mozgott. Ez a szám 2005-től fokozatos ütemben nőtt, majd 2009. márciusára elérte csúcspontját, majdnem megduplázódott(!), több mint húszezer milliárdra nőtt (és a későbbi hónapokban sem csökkent tizenkilencezer milliárd alá).
A teljes adósságállományunk megkétszerezéséhez alig kellett öt év. Mindez nem is a nagyobb baj, hanem inkább az, hogy: hol az eredménye? Ennyi pénz felvételének nagy gazdasági növekedést kellett volna produkálnia, de a 13., meg 14. havi nyugdíjon kívül (csupa profitáló beruházás) semmit nem adott.
Ami a legszomorúbb, hogy a devizában való tartozásunk adja ki ennek a legnagyobb részét.
2004. januárjában 8000 milliárd volt a forinttartozásunk, és alig 3000 milliárd a devizatartozás.
2010. áprilisán, a kormányváltáskor ez a szám 10.000 milliárd(!) forintban való, és majdnem 9000 milliárd(!) devizaalapú hiteltartozásunk volt (egészen pontosan 8700 milliárd), azaz nemcsak az a baj, hogy az államadósságunk megduplázódott, hanem az is, hogy ebben a devizatartozásunk megháromszorozódása(!) játszotta a fő szerepet. Márpedig az árfolyamingadozásoknak való kiszolgáltatottság terén a devizatartozás a lehető legrosszabb.
Ezzel szemben ma államkötvényekből van fedezve mindez, amely sokkal hosszabb lejáratú, nem ingadoztatható pénzügyi szervek által (láttuk, hogyan nőtt a forint lenyomása miatt az államadósságunk, úgy, hogy egyébként pedig csökkent), és nincsenek hozzá politikai feltételek szabva, mint az IMF-hitelhez. Az például indulásból kizárta volna a banki különadód, ami - a multikra kivetettel együtt - nagyobb hasznot jelent nekünk így, mint amennyit az IMF a kedvezőbb kamattal nyújtott volna.
A költségvetés először az EU-s csatlakozásunk óta van 3% alatt.
Bajnai alatt, 2009-ben, a világválságban 6,8%-os GDP csökkenés is volt egy évben (amivel kb. a 2006-os szintre zuhantunk vissza rögtön, ebben persze a legnagyobb szerepet globális folyamatok játszották, de rátett a hazai kormányzás is), míg most az 1-1,5 százalékos növekedések miatt van minden baloldali sajtó kiakadva. Ez persze nem sok, de látható, hogy a gazdasági válságból már kifelé lábalunk (ami részben megint csak természetes folyamat, másrészt a kormányzás milyensége). Aki azt mondja, hogy jobb volt 2008-2009 környékén, mint ma, az egész egyszerűen nem reálisan, hanem politikai érzelmektől vezérelve tesz ilyet.
"A nemzetközi megítélésünk nem rosszindulat, és nem is igazságtalanság."
- Mindig az kiabál, akinek a háza ég:
https://www.youtube.com/watch?v=PqY4HBdHIr8
A franciáknak sem az volt a bajuk, hogy létezik az Erzsébet-utalvány, hiszen korábban is volt kajajegy, hanem csupán azzal, hogy ez az _ő érdekeiket_ sérti.
Nem az a baja az EU-nak, hogy létezik öntudatos gazdasági megítélés, a belső piac védelme, hiszen ez náluk az alapokat jelentik. Hanem hogy ezt a kicsi kelet-európai államok az _ő rovásukra_ teszik, velük szemben. A "szabad piaci áramlás", meg a "versenyeztetés" már csak a porhintés, hiszen tudják, hogy ők vannak előnyben. Ezért támogatják.
De például a jóléti államokban, így a skandináv országokban fel sem merül, hogy külföldit vegyenek, ha lehet választani hazai közül is. Az öntudatos társadalom. És ez a szellem indult el nálunk is.
"A Fidesz kialakította az egypárt rendszert, megszüntette a jogállamot, ez egy demokratikus országban megengedhetetlen."
- Erre mutatok valamit, amire lehet köpködni, hogy kormányköri sajtó, és egyebek, de a benne elhangzókat senki nem cáfolta mégsem (érdemes végignézni az összeállítást):
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!