Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Segítene nekem valaki tisztázn...

Segítene nekem valaki tisztázni Magyarország jelenleg helyzetét?

Figyelt kérdés
Már nem bízom a magyar sajtóban. Teljesen olyan, mint amit anyámék a Kádár-korszakról meséltek: mindenhonnan az dől, hogy szép és jó minden, aztán közben összedől az ország. Tulajdonképpen mi a valóság? Mire szolgálnak ezek a különböző intézkedések (pl.: rezsi csökkentés, mert bevallom nekem ez egy kicsit gyanús, hogy csak választások előtt 1 évvel jut eszükbe rezsit csökkenteni, meg ezek a kémbotrányok stb.)Magyarország nemzetközi megítélése valóban olyan rossz és tényleg ennyire igazságtalanok velünk szemben az EU-ban vagy talán kicsit magunkba kellene néznünk?

2013. máj. 8. 21:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen reálisan gondolkodol, ha ilyen kérdés felmerül benned. Az igazság az, hogy én már azt sem hiszem, amit kérdeznek. Dől a propaganda a közszolgálati médiából, ezért ezeket már kizártam az életemből. A legjobb ha minél sokrétűbb sajtót olvasol, akár az interneten. Ezek mellé érdemes megnézni a ténytár és az átlátszó oldalakat is. Többnyire ők hozzák le a mutyikat pártoktól függetlenül.
2013. máj. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

Hát most kérdeztél pár dolgot.


1, Tényleg az megy, hogy szép és jó minden. A hatalom megtartása érdekében.

2, Rezsicsökkentés ---> szavazatokért és imádatért.

3, Nem tudom, hogy igazságtalanok-e, én nem tettem semmit ellenük és szerintem a magyar emberek nagy többsége sem. Az meg úgy sem hiszem el, hogy nagyon érdekli őket, hogy a Fidesz sanyargatja a szegény népet. Az sem érdekelte őket, amikor az MSZP alatt nyomorogtunk, akkor most nem tudom mi az, amiért más a helyzet. Nem szeretem a cigányokat, amiért rámsüthetik, hogy rasszista vagyok, de ez csak az ő szegénységi bizonyítványuk.

2013. máj. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1: Köszi ezeket az oldalakat, még nem hallottam róluk, de lesz olvasni valóm!

2: A válaszod alapján az fogalmazódott meg bennem, hogy mások is hasonlóan láthatják az ország helyzetét, de sajna bennünk van valamiféle pesszimizmus, ami miatt beletörődünk. Plusz a rasszizmus kérdéséről meg egyesek etnikai hova tartozásáról nem tudok most itt nyilatkozni, nem is erre irányult a kérdésem. Én nem akarok rasszista lenni, mert egy embert csak elenyésző hányadban határoz meg a nemzetisége, de hajlamos vagyok ezt elfelejteni, mert azért valahogy belém nevelték a szüleim. ^^"""

2013. máj. 8. 21:19
 4/16 anonim ***** válasza:
81%

Az MSZP alatt nem nyomorogtunk, most viszont igen.

A nemzetközi megítélésünk nem rosszindulat, és nem is igazságtalanság.

A Fidesz kialakította az egypárt rendszert, megszüntette a jogállamot, ez egy demokratikus országban megengedhetetlen.

A többpárt rendszer csak látszat, mert az ellenzéknek semmi beleszólása a Fidesz politikájába és intézkedéseibe.

2013. máj. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de én az MSZP ideje alatt sem éltem jobban. Amit romlott a helyzet, az a természetes romlás miatt történt, ami 2010 előtt is meg volt, vagyis hogy évről-évre egyre kevésbé bír az ember megélni.
2013. máj. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
Igen, Orbán kormányzása valóban hajaz a Kádár korszakra. Populista baloldal. Lényeg, hogy meglegyen a cirkusz és a kenyér. Valamint rövidtávon jó, de hosszútávon egyáltalán nem kifizetődő dolgok, pl. rezsicsökkentés. Ezt még meg fogjuk szívni egy 10 éven belül...mármint nem csak a rezsicsökit, hanem minden más "reformot."
2013. máj. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
54%
Annak idején a szocializmusban a szabad európa rádió volt az egyetlen reális képet vázoló média. Most is ugyanaz az ember tárja fel a valóságot. Hallgasd Drábik János írásait. http://www.youtube.com/watch?v=EynSuIzBKt8 DR. DRÁBIK JÁNOS szerző (Budapest, 1938. június 9. -) jogász, újságíró és publicista, a Szabad Európa Rádió nyugdíjas vezető programszerkesztője
2013. máj. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%

Elég komplikált kérdést tettél fel, de megpróbálok minden sorban megválaszolni.

Teljesen igazad van abban, hogy a magyar sajtó megbízhatatlan. Az újságok egy része azt írja meg amit mondanak nekik, a másik része megpróbál olyan dolgokat írni, amiről azt hiszik hogy elvárják tőle - és elég kevés igazán minőségi független napi/hetilap van. Továbbra is érdemes viszont például HVG-t olvasni, hiszen annak minősége változatlan.

A magyarországi helyzetből adódóan (magas munkanélküliség, adósság, stb.) szinte bármelyik párt kormányozhatnak, mindegyiküknek hasonló intézkedéseket kéne véghezvinnie. Ugyanakkor nagyon úgy tűnik, hogy a Fidesz élén Orbán Viktorral elfelejtette, hogy a politkiában a hogyan legalább olyan fontos, mint hogy mit.

És itt meg is érkeztünk a megítélés kérdéséhez. Itt a baj ott kezdődik, hogy a legtöbb magyar választóban még az az igény se merül fel, hogy bármiről alaposan informálódjon(te ezek szerint kb az emberek 10%-ba tartozol, akik szeretnék tudni mi a helyzet) és amíg nem érzik saját bőrükön, hogy milyen diktatórikus a rendszer, addig nekik teljesen mindegy. Egy amerikai elnök mondta, hogy a legjobb érv a demokrácia ellen 5 perc egy átlagszavazóval.

Külföldről viszont tisztán látszik - hiszen egy külső szem jobban meg tudja ítélni az ilyen dolgokat -, hogy sok intézkedést csupán a hatalomvágy miatt hoztak meg, nem az ország érdekében. Ezzel persze lehet vitatkozni, de tény, hogy a külföldi befektetők nem a magyar sajtót olvassák, hanem a New York Times-t, a The Economis-ot stb... Azt viszont már senki sem befolyásolja.

Véleményem szerint az Eu jelenleg úgy viselkedik velünk, mint egy rossz kisgyerek anyukája. Bármit csinál a gyerek fél szemét mindig rajta tartja. Vannak érdekes döntések az Eu-ban Mo.-al szemben, de tény (tehát a számok ezt mutatják), hogy Magyarirszég többet profitál a tagságból, mint amennyit be kell fizetnie. Nem beszélve arról, hogy az Eu Európában a leghosszabb békés idpszakot hozta el.

Utolsóként a rezsicsökkentésről. Amikor a Magyar állam privatizálta (tehát állami tulajdonból magántulajdonba adta) a közműveket kényszerhelyzetben volt. Az államnak sürgősen pénzre volt szüksége - az szüleid által annyira dícsért Kádár és társai miatt- így garantálták a vevőnek, hogy legalább 10% profitot szerezhet néhány évig.

A valóságban viszont a környező országokhoz képest is sokkal magasabb körzműárak vannak itthon, biztosra vehető, hogy ezek a vállalatok(legtöbbje külföldi) sokkal nagyobb profitot szerzett -bár már nincs ilyen garancia. A rezsicsökkentés tehát a monopol helyzetben lévő vállalatokkal szemebni intézkedés, ami a monopólium miatt egy természetes dolog. Az, hogy ezt mostanra időzítették nyilvánvaló kampánystratégia, ami a politika része.

Remélem minden kérdésedre választ kaptál. Üdv.

2013. máj. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"hanem a New York Times-t, a The Economis-ot stb... Azt viszont már senki sem befolyásolja."

Ebben teljesen biztos vagy?

2013. máj. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

ez csak az első része:

http://www.youtube.com/watch?v=8r2MyxYV0qE&list=PL1EAFB7B8B7..

a maradék 3 már rövidebb, de jól összefoglalja milyen is volt a rendszerváltás.

2013. máj. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!