Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sok ember miért fél ennyire a...

Sok ember miért fél ennyire a Jobbiktól?

Figyelt kérdés

Szerintem sokan a semmitől félnek. Nem tudom, hogy miért kell feleslegesen félni amikor semmi olyat nem tett. Oké, radikálisabban szólalnak fel, de ez nem bizonyítja, hogy egy náci párt lenne, meg szerintem ők se olyan hülyék, hogy egy bukott rendszert megismételjenek.

Én leginkább velük szimpatizálok, mert én úgy látom, hogy más megoldás nincs, mert nincs még egy normális párt.


2013. ápr. 15. 13:48
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
57%
Számomra leginkább az a fura, hogy itt, Európa közepén, ahol milliókat mészároltak le azok, akiknek eszmei követői a Jobbikban és környékén sertepertélnek (ugyanazokkal a jelképekkel, jelmondatokkal, és beállítottsággal, mint a nácik), még vannak ilyen értetlen emberek, mint a kérdező. Bár ez az értetlenség szerintem nem valódi, sokkal inkább amolyan selmeczigabikás tágra nyílt szemű, szőke nős csodálkozás, amikor valaki nyilvánvalóan tudja, hogy nem igaz, amit mond, mégis vetíti a külvilág felé az ártatlan naivát...
2013. ápr. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
84%
11: Az a baj, hogy sokan tényleg nem értik. És ez főleg a történelemoktatás sara, mert igyekszik elmismásolni a II. VH időszakát azzal, hogy szinte kizárólag a harci cselekményekre koncentrál. Nem tudják az emberek, mert nem tanítják meg nekik, hogy hogyan is erősödött meg a Náci Párt, hogyan használta ki az akkori demokrácia gyengepontjait. És akkor erre még rájön, hogy Magyarországon sok családban a nagypapa erősen érintett volt a dolgokban.
2013. ápr. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
30%

Oké.

Feszegetik a tabutémákat, azokat, amikről valszeg más kussol.

Ezt nem nézi a média jó szemmel, ezért össze vissza hazudozik, valamint le sem adja a nyilatkozataikat.


Sok-sok ember pedig bedől a médiának.

Remélem segítettem.

2013. ápr. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
59%

"A Jobbik vezetői nem németek, "

Nem is ezzel van a gond.


"nem németül beszélnek, "

Ezt sem mondta senki, hogy emiatt kell figyelni rájuk.


"nem hirdetik a német felsőbbrendűséget, "

Csak a magyar felsőbbrendűséget.


"nem harcolnak német élettérért, "

Hanem a magyar élettérért.


"nem horogkereszt alatt vonulnak "

A nácik sem emiatt lettek a világ mumusa.


"és nem "Heil Hitlerrel" köszönnek."

A név ma nem stimmel, de a szerepkör kialakulóban van.


Mindent meg lehet persze magyarázni, hiszen még nincs nagy baj. A '30-as években is népszerű volt a náci párt, és sokan értetlenkedtek, miért tiltakozik ellene néhány ember. Komolyan megismétlődhet, ha megint eljátszuk ugyanazt az ál-értetlen játékot.


Nem kell egyből utálni a jobbikot, csak oda kell figyelni rájuk.

2013. ápr. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
37%

"Feszegetik a tabutémákat, azokat, amikről valszeg más kussol."


Tényleg nem jó kussolni a problémákról, és nem is ezzel van a baj, hanem hogy a "feszegetés" mellé nem adnak elfogadható megoldást, és ezzel csak rontanak a helyzeten. Tipikusan olyan megoldásaik vannak, hogy ha nem győzzük szürkeállománnyal, akkor oldjuk meg erőből. Csak felszítják a problémát, és a gyűlölethullámot lovagolják meg.

2013. ápr. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
33%

"Be lehet fejezni, ez úgy hazugság ahogy van. ".. blablabla


Vannak Selmeczi Gabinál ostobább emberek is, itt a példa. Bár SG szerintem csak játssza az ostobát, jó pénzért, de van, aki gyárilag, grátisz túltesz rajta.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. ápr. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
60%
"Kétségtelen, hogy a Párt világnézete az olyan emberekre kényszeríthető rá a legeredményesebben, akik képtelenek azt megérteni. Az ilyenekkel el lehet fogadtatni a valóság legdurvább megsértését is, mert nem is sejtik, milyen iszonyú az, amit tőlük kívánnak, s nem törődnek annyira közügyekkel, hogy rájöjjenek, tulajdonképpen mi is történik. Az értelem hiánya következtében egészségesek maradnak. Egyszerűen lenyelnek mindent, s amit lenyelnek, nem árt meg nekik, mert éppen úgy nem marad meg bennük, mint amikor a gabonaszem megemészthetetlenül megy át a madár testén"
2013. ápr. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
49%
16. Hatvannyolcaska mi köze a Jobbiknak a becsület napjához?
2013. ápr. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
4%

"Hatvannyolcaska mi köze a Jobbiknak a becsület napjához?"


Annyi, hogy ők is részt vettek a rendezvényen, a nácikkal, skinheadekkel és újnyilasokkal békés egyetértésben.

2013. ápr. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
47%

20. Igen 1-2 Jobbikos részt vett , na és?


Minden pártban vannak ilyen elvadultak akik nem értik az ideológiákat.


Az MSZP-nél is van amelyik behívná a vörös hadsereget újra , ha tehetné.Na meg szovjet emlékművet koszorúztak.

2013. ápr. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!