Aki jövőre is a Fideszre fog szavazni, az miért teszi azt?
"Ha rájuk fogok szavazni, az azért lesz, mert a többiek nem erőltették meg magukat a programokkal."
"Az MSZP-nek már most kész van."
Az MSZP-t nem tudom, kíváncsi is vagyok rá.
De az E2014 honlapján csak a bullshit
"Az adósság már most is csökken"
Az államadósság nőtt az elmúlt 3 évben, ezt nem csak itt fejtették már ki többen, hanem a statisztika is ezt mutatja.
, "az adók csökkenek,"
mondjál már egy adót, ami csökkent a 20 újonnan beveztésre került mellett,
"ezáltal a fizetések nőnek,"
én nem ismerek olyat, akinek nőtt volna, de lehet, hogy én mozgok rossz körben. Hát lehet, hogy a képviselőknek meg a haverjaiknak nőtt valóban.
"segített a Fidesz 180-as árfolyamon végtörleszteni a devizahitelt,"
igen és a végén majd a különbözetet összeadják és kiszámlázzák a szerencsétlennek. Tehát csak a futamidő lestt hosszabb.
"stb., stb.,stb.... mi kell még? Ennyi nem elég?"" De ennyi bőven elég belőlük.
A stb az nagyon érdekelne, mert ez eddig semmi. Ennyit a fideszes érvekről.
"Az államadósság nőtt az elmúlt 3 évben, ezt nem csak itt fejtették már ki többen, hanem a statisztika is ezt mutatja. "
Nem nőtt az adósság ... Szted a forintban számított gdp évek folyamán gránit szilárdsággal Őrzi az értékét? mind az adósság mind a éves gdp tekintetében?
Ezért kell gdp arányosan számolni az adósságot! jegybank évente 6% több forintot ad ki akkor évente, akkor romlani fog az értéke, akár milyen furcsa is ezt hallani ...
"Ezért kell gdp arányosan számolni az adósságot!"
Az államadósság GDP-arányosan is nőtt. Ennek elsődleges oka a forint gyengülése.
forint gyengülés ide vagy uda 2010 júniusában volt a legmagasabb az államadósság 84% .. én még emlékszem akkor volt a kormányváltás .. ez azóta 78% környékére mérséklődött.
Miközben a szlovákiában 34-ról 44% nőt, romániában 23%ról 33%ra; portugáloknál 83%ról 108% görögöknél 127%ról 170% nőtt az adósság!
2010-2012 között!
Azért ez az államadósság csökkentés nem teljesen valós, csak trükközés. Az államosított magánnyugdíjpénztárakból kb. 1800 milliárd forinot erre költöttek ez a GDP 6 százaléka, tehát az államosítás nélkül már 86 százalék körül lenne az államadósság.
Könnyű belátni, hogy ha a GDP stagnál vagy inkább csökken és az államháztartás minden évben hiánnyal (2,8% körül) zár, akkor nem csökkenhet az államadósság még GDP arányosan sem.
"Könnyű belátni, hogy ha a GDP stagnál vagy inkább csökken és az államháztartás minden évben hiánnyal (2,8% körül) zár, akkor nem csökkenhet az államadósság még GDP arányosan sem."
Ez pont így nem igaz. Románia gazdasága pl. éppen attól zsugorodott be a kilencvenes években, hogy elkezdték ész nélkül törleszteni az államadósságukat.
Sőt, épphogy a GDP csökkenése jelezHETI azt, hogy a pénz nem a beruházásokra megy el, hanem máshova, pl. adósságtörlesztésre.
Másrészről pedig, az alacsony államháztartási hiány egyáltalán nem baj. A szufficit világviszonylatban is ritka, és általában vagy a költségvetés hibáját jelzi (pl. talán Észtország egyszer a 90-es években, véletlenül), vagy nagy mennyiségű erőforrás stratégiai tartalékolását (pl. Norvégia, a kőolaj miatt).
"forint gyengülés ide vagy uda 2010 júniusában volt a legmagasabb az államadósság 84% .. én még emlékszem akkor volt a kormányváltás .. ez azóta 78% környékére mérséklődött. "
Kit érdekel? Most komolyan: lett ennél valakinek hajszálnyival is könnyebb az élete? Mint ahogy előttem már írta valaki, más országokban sokkal nagyobb az adósság és mégis jobban élnek. Nagy hiba az államadósságot és az életszínvonalat összemosni!
Aki azt hozta fel, hogy még az elmúlt nyolc év is sikeresebb volt, mint a Fidesz, annak az államadósság alakulását tudom a figyelmébe ajánlani, ami 2002-2008 között csendben évi 1-3%-kal nőtt. A válság meghaladta volna bármely kormány képességeit, ezért nem számoltam bele a 2008-2010 közötti +15-20%-ot. De az az előtti időre nincs mentség.
Ezzel nem a kontárságait és az antidemokratikus húzásait akarom védeni a Fidesznek, de ha már hasonlítgatunk, akkor a miheztartás végett... Az MSZP a GDP évi 1-3%-val kényelmesebben kormányzott mindvégig a mostani vezetésnél, és így érték el azt, amit.
" Mint ahogy előttem már írta valaki, más országokban sokkal nagyobb az adósság és mégis jobban élnek. Nagy hiba az államadósságot és az életszínvonalat összemosni! "
Főleg úgy hiba összemosni a kettőt, hogy az életszínvonalról eddig szó se esett. :D
Egyébként igazad van, nem sok közük van egymáshoz.
Viszont az állammal szembeni sürgős követelések ihlethetnek hosszú távon káros kormányzati döntéseket, főleg úgy, hogy azoknál közben van egy megfelelési kényszer a választók felé. Tehát nem árt erősen fogni az államadósság gyeplőjét.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!