Mikor lett rosszabb az életünk, mikor lett elrontva, és kik rontották el? Mikortól lett rosszabb, és meddig éltünk jobban? Gazdaság, államadósság
Röviden:
Én megéltem a rendszerváltást, figyelem a politikát hosszú évek óta. Megnéztem a számokat, és ezen következtetésre jutottam.
1990-ben egy halom államadósságot örököltünk.
Horn Gyula kormánya, fájó döntésekkel lefaragta nagy mértékben az államadósságot, és valamelyest helyrepofozta a gazdaságot.
A Fidesz 4 éve alatt (1998-2002) volt a legalacsonyabb az államadósság, e négy év alatt volt 20 év alatt a legmagasabb gazdasági növekedés, és 2002-ben még Medgyessi Péter szerint is jó állapotban adták át a Szocialistáknak. Tehát 2002-ben, ha nem is vol kolbászból a kerítés, de egyetértés volt nagyjából, hogy a gazdaság jó állapotban van. (Medgyessi szerint is, tehát nem jobboldali elvakultság!!!!!!!)
Lesz EURO 2006-07-re stb...!
Gyurcsány kormány: Nagy a jó lét, a gazdaság dübörög. És ebben is volt igazság, mert kaptak az emberek + nyugdíjat, és fizetésemelést, stb...Tehát valamit javult az életszínvonal, de szerintem a gazdaság hátrányára, mert fedezetlenek voltak az intézkedések...
Lényeg a lényeg: 2010-re a helyzet elég rosszá vált. 80% fölötté államadósság, a gazdasági növekedésünk gyegnus stb...!
Tehát: Ha 2002-ben Medgyessi Péter Úr azt mondta, hogy a gazdaság jó állapotban van, akkor 2010-re hogy jutottunk el oda, ahova, mikor nem Fidesz kormány volt, hanem MSZP/SZDSZ kormány??? Volt egy világgazdasági válság, ami ezt nagy mértékben meg is magyarázná, de megnéztem az adatokat (is), és mikor még nem volt világgazdasági válság (2007), akkor is elég gyengus volt a GDP, és az államadósság is jóval nagyobb volt, mint 2002-ben, szóval már a válság előtt is szívás volt....
Vélemény???
Nézd, én komolyan nem akarok A4 eseket teli írni csak hogy megértsd, így arra kérlek nézz utána a dolgoknak.
A lényeg hogy a gazdaság szerkezetünk van taccson.
Ahelyett hogy 5-6 év átgondolt privatizálás és sok egyéb tényleg szükséges intézkedés helyet(ami átvezette volna a kapitalizmusba az országot) mi elkezdtünk bér rabszolgáskodni. Mi lett az eredménye? Hogy nem voltunk képesek posztindusztriális alapokra építeni a gazdaságunkat, még ha tudom hogy ez csekély tőkével nagyon nehéz is. Ehelyett prekapitalista duális gazdaságszerkezetet teremtettünk amiből meg ma már egyre nehezebb szabadulni. Kb ennyi tömören.
Részletesebben a gazdaság 2.3. szinergikus köreibe kell lehatolni a válaszért, ami sok sok írás és nehéz érthetőség.
Ok
"2002-ben az államadósság 53-55% körüli (GDP)
2010-re 80% fölött. Ezért ki a felelős??? (8 évig MSZP, 08-ig SZDSZ kormány volt
Röviden.
Már Orbánnak el kellett volna kezdeni a gazdaságszerkezeti átalakításokat, ez a fő bűne az I Orbán kormánynak. De kellett neki is a hatalom. (volna)
Medgymag és Gyurcsi öntötte a gazdaságba a pénzt, de sajnos MIVEL A GAZDASÁG SZERKEZETÜNKHÖZ ŐK SEM NYÚLTAK gyakorlatilag úgy ahogy van az importtal és a jövedelem kiáramlással minden nyugaton kötött ki, amíg az árucsereértékünk nem került szinkronba a valósággal.
2001-ben volt a legmagasabb a gazdasági növekedés: 5,3%!
Tudod szép szám az 5,3%, csak a kérdés hogy mi kumulálódott a gazdaságba és mi volt az egyszeri befektetés, vagy a befektetést követő jövedelem kiáramoltatás, mennyi volt a GDP/növekményből ami a GNI ben is megjelent stb stb Ezért írtam. Vesd össze a munkahelyek növekedését és megkapod a valós adatot. Ha nem volt valós munkahely bővülés vagy valós a piacok által generált infláció feletti béremelkedés az bizony = 0 a magyar nemzetgazdaság szempontjából. Akár hogy is fáj. számok ide vagy oda
1995-97 között a Horn-kormány nagyjából rendbe tette a gazdaságot (a sok vitatható lépés ellenére is), Orbán pedig 2001-ig egészen jól ellavírozott a Bokros-csomag eredményeinek hátán.
2001-2002 körül csúsztunk le megint a járható útról. A 2002-es választásokkal beinduló jóléti őrjöngés nagyjából az 1980-as évek gazdaságpolitikai ámokfutásának a megismétlődése volt, ami tönkre is vágta megint az országot. A baj az, hogy most is ez folyik Orbán vezényletével. Lassan Európa legszegényebb országai közé fogunk lecsúszni, miközben olyan országok mint Szlovákia, Lengyelország,a balti országok, amelyek 2000 körül ég jóval mögöttünk álltak minden téren, mára simán megelőztek minket, az egykori éltanulókat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!