Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed arról, hogy...

Mi a véleményed arról, hogy nőtt az államadósság?

Figyelt kérdés

"A valaha volt második legnagyobb értékére nőtt január végére az államadósság, derül ki az Államadósság Kezelő Központ Zrt. által közzétett adatokból. A központi költségvetés adóssága január végén 21 187,8 milliárd forint volt, ami hatalmas mértékű, 467,7 milliárdos növekedést jelent a tavaly januárihoz képest. A rekordot 21 426,1 milliárd forinttal 2011 novemberében érte el a költségvetés adóssága."


[link]


2013. febr. 13. 10:32
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
63%
Ez az EGÉSZ világon, MINDEN országban igy van, ez az államadósás fogalmából adódik.
2013. febr. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
42%
Hogyhogy mi a véleményem? Fidesz kormány van, ezek 98 és 2002 között megduplázták az államadósságot. Most mi kéne hogy legyen a véleményem? A választások előtt is tudtam, hogy nőni fog. Fakadjak sírva? Én szavaztam meg őket?
2013. febr. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
20%

Majd lesz kevesebb!

Hajrá Orbán Viktor!

Hajrá Fidesz!

2013. febr. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
68%
Nem vártam mást. Csak akkor tudnám mire költik az ellopott nyugdíjamat, meg a kismillió különadó bevételét. Jaj tudom már, foci stadionok, nyuggerek, romszik taníttatása.
2013. febr. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
71%
Persze hogy nőtt, kell a hitel a focistadionokra.
2013. febr. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
48%

"Hogyhogy mi a véleményem? Fidesz kormány van, ezek 98 és 2002 között megduplázták az államadósságot. Most mi kéne hogy legyen a véleményem? A választások előtt is tudtam, hogy nőni fog. Fakadjak sírva? Én szavaztam meg őket?



Ez egyszerűen és kategórikusan nem igaz!



Az állam adósságot nem lehet egy számadatként kezelni, csak arányszámként.


Pld


Államadósság/GDP a mi a Ft/euro vagy dollár viszonyában folyamatosan változik.


"persze érdekes, legyenek alacsonyabbak az adók magasabbak a jövedelmek, több munkahely és mellé csökkenő államadósság és növekvő GDP"


Na ehez kellene varázsló!


Döntsük már el hogy mi ma a fontos!

2013. febr. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
75%

2-es .- ""Fidesz kormány van, ezek 98 és 2002 között megduplázták az államadósságot.""


Nem akarok kötekedni de ha nem vagy tisztában az adatokkal miért irsz olyat ami nem igaz?

Idézett a belinkelt szövegből:


Az első szakaszban 1989 végétől 1994 végéig (egy átmeneti 1990-es javulás után) emelkedő tendencia érvényesült: 1993 végén az adósság 90,7%-on tetőzött, de még 1994 végén is 89,4% volt.

• A második szakaszban 1994 vége és 2001 vége között nagymértékű csökkenés ment végbe, 2001 végére 52%-ra esett az adósság mértéke.

• A harmadik szakaszban 2001 vége és 2007 vége között folyamatos emelkedés történt, 2007 végén 65,9% lett a mutató értéke.

• A negyedik szakaszban 2007 végétől 2010 végéig (három év alatt) gyors emelkedés ment végbe és tavaly 80,1%-on zárt az adósság aránya



[link]

2013. febr. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
60%

"Nem akarok kötekedni de ha nem vagy tisztában az adatokkal miért irsz olyat ami nem igaz? "


Nem is sikerült kötekedned. A fidesz az adósságduplázás kormánya:

[link]

98-2002ig is sikerült nekik, most csak folytatják a tendenciát.

2013. febr. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
19%

"Ráadásul a hantolás nem kötelező. tehát a befektetett összeged 200 ft / fő, nehogy bebizonyítsd már, hogy ennyit nem tudnál tőlük elkobozni!"


Nem értek egyet az adófizetők ilyen mértékű indokolatlan terhelésével! A létszám figyelembevételével ez rengeteg kiadást jelentene az adófizetők terhére. A fidesz szavazó ekkor mérvű befektetést nem érdemel, ezért inkább a kötél általi kivégzésük javaslom!

2013. febr. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
67%

"El kell dönteni ki a fidesz szavazó. Akár a szavazólapon hagyott DNS nyomok alapján akár más módon. Ezeket kell előállítani és kivégezni, vagyonukat elkobozni. Egy tarkólövés 200 Ft, hantolással 5200Ft ennél, mindegyiktől többet tudnál elkobozni és ebből csöngetni az államadósságot. Ráadásul a hantolás nem kötelező. tehát a befektetett összeged 200 ft / fő, nehogy bebizonyítsd már, hogy ennyit nem tudnál tőlük elkobozni!"


És még ti vekengtek, hogy a Fidesz rombolja a demokráciát? Ehhez a magatartáshoz asszisztáltok ti is, csak akkor és úgy ahogy épp nektek tetszik. Idióta, álszent banda. (u.i.: nem vagyok fideszes)

2013. febr. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!