Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbik. Kik és milyen okból...

Jobbik. Kik és milyen okból adnak szavazatot egy nyíltan szélsőjobbos pártank?

Figyelt kérdés
Kizárt hogy minden jobbikos szavazó szélsőjobbos érzelmű legyen. Megkockáztatom hogy nincs ésszerű indoka egy jobbikos szavazónak sem. Kérem cáfoljanak rá...
2009. szept. 14. 10:42
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 Salx Narval ***** válasza:
71%
Én 45 évesen már nem hiszek a szép szavaknak, a JOBBIK- nak sem.Csupán azért szavazok rájuk, mert az eddigiekből nem kérek, ők már kaptak esélyt és eljátszották.A JOBBIK-még nem.Tudjátok nem az eszmékkel van a baj,bármelyik működhet jól és rosszul is.Még a diktatúra is jó lehet,ha egy becsületes, hazáját, népét, szerető ember a diktátor.
2009. szept. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkitől. Természetesen szabad választójog van és mindenki arra szavaz akire akar. Nem akarom megváltoztatni senkinek a politikai nézeteit és nem mondom hogy létezik jó választás a jövőre esedékes választásokon. De hiszem hogy a Jobbiknál van jobb választás. Bedőlni pusztán a hangzatos szavaknak és teret engedni a gyűlöletnek nem lehet megoldás. Morvai Krisztina személyisége jól jellemzi a pártot amelyben tevékenykedik. Fagyos mosoly és mérhetetlen gyűlölet.
2009. szept. 15. 14:26
 53/63 anonim ***** válasza:
34%

"De hiszem hogy a Jobbiknál van jobb választás. Bedőlni pusztán a hangzatos szavaknak és teret engedni a gyűlöletnek nem lehet megoldás"


Én szeretném ha hozzá szólnál ha már véleményt alkottál!


Ki lenne az és miért?

Mi az a hangzatosság amire ne lenne válasza a jobbiknak?

És kit gyűlöl ki?

De ne demagógiákat modj hanem érvelj logikusan.

2009. szept. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 IQnindzsa ***** válasza:
68%
Ha az LMP-nek nagyobb lenne a támogatottsága akkor őket választanám a két új pártjövevényből. Amiért a jobbikkal szimpatizálok az végtelenül egyszerű. A régiek módszeresen és minden szinten megbuktak és felőrölték az országot. Semmit sem kaptunk tőlük, semmit sem alkottak vagy tettek hozzá az országhoz, szarabbul élünk és még csak büszkék sem lehetünk a magyarságunkra. Nem mondom ,hogy a Jobbik lesz a megoldás, de tudod mit? Ők még nem koszolták be a kezüket és mivel örök idealista vagyok, elhiszem ,hogy vannak még emberek akik tenni akarnak és fognak az ORSZÁGÉRT és nem pedig saját magukért. Nem vagyok szélsőjobbos és nem hiszem ,hogy valaha az leszek, de ami most van az posvány.
2009. szept. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 A kérdező kommentje:

Magyarországon nincs jelenleg olyan párt akire teljes meggyőződéssel adnám le a voksomat.

A választást a Fidesz nyeri, ezt szerintem kijelenthetem és már mindenki tisztában van ezzel. Az MSZP 4 év alatt nem biztos hogy újra fel tud állni. Bár ahogy a magyarokat ismerem a memóriájuk körülbelül 1 év. Hajlamosak mindent elfelejteni. Szóval elképzelhető hogy 4 év után ismét megválasztják őket.

A Jobbikról hosszú vita folyt ebben a topikban olvasgasd. A ki gyűlöl kitre:

Magyarázzam a nyilvánvalót?

2009. szept. 15. 16:01
 56/63 anonim ***** válasza:
0%

Kérdezőnek:

Már tényleg unalmas az észérvek nélküli "fröcsögésed", igen magyarázd meg!

10:52: Mért kell választani? A külkereskedelmet nagyrészt a külpolitika határozza meg. Szerinted a JOBBIK nyugat (USA) ellenes kampányával, Amerika (akik eddig is szartak a fejünkre) majd tonna számra fogja rendelni Vona Szabolcsi Almáját? Megsúgom neked halkan, hogy még a szimpatizánsai sem fognak tőlünk venni semmit....

Miért kell választani? Jelenleg a világon 2 nagy hatalom van: Az izraeli tőke befolyása alatt álló USA, és Oroszország. Magyarország a térképen csak egy kis pont, és bármilyen szomorú, de nem tőke erős ország. Abban az esetben, ha esetleg(!) a JOBBIK valaha hatalomra jut, mennyit fog érni egy "szabadúszó" Magyarország szava a világban? Egy támogató nagyobb ország nélkül semmit. Szerinted, ha a JOBBIK kormányt alakít, Izrael ami már így is rengeteg pénzt ölt bele országunk "gyarmatosításába", csak úgy hagyni fogja, hogy minden elússzon? NEM! Magyarországot egy rasszista "náci" országnak titulálják majd és sorban alakulnak meg országunk ellen a kereskedelmi embargók. Kíváncsi vagyok majd kivel fogsz üzletelni ebben az esetben, Morvaival?

2009. szept. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
81%

Mert elegem van a parlamentben lévő buliból!

Fideszes polgármesterek előtt történnek iskolabezárások, összevonások, és semmit se tesznek ellene!

2009. szept. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
90%

„Mért kell választani? A külkereskedelmet nagyrészt a külpolitika határozza meg”


Ezt a baromságot mikor találtad ki? Ha én cipőfűzőt gyártok és van piac az oroszoknál a

termékre akkor oda viszem, sőt ha több helyen van rá igény akkor több helyre.

Léteznek nemzetközi együttműködési megállapodások de ezt valahogy mindig megszívtuk.


„majd tonna számra fogja rendelni Vona Szabolcsi Almáját”


Nagyon rossz példát hoztál fel az almával ugyanis pontosan az oroszok vitték tőlünk el a legtöbbet valaha. Az Usa az messze van mások a szabványaik és csak példaként írtam de ha van valami amivel betudnánk törni az nem lenne gyenge hiszen egy hatalmas piacban a porszem is nagyon jelentős lehet a számunkra. Ja és a jobbik szerint ami következik a gazdaság politikából az almából készített , készítményeket mint magasabb értékű árut lehetne értékesíteni. (Érted feldolgozva) Alma lé , sűrítmény , állományjavítók.

Az oroszokra is az vonatkozik ami az Usa ra ami nekik kicsi az nekünk hatalmas.

De nem is értem hogy miért akarunk elköteleződni egy piacra, hogy ha ott valami gond van akkor hoppon maradjunk. Pont ez a Német függőségünk a mostani legnagyobb bajunk.

Ahova csak lehet vinni kell a termékeinket és minél magasabb szinten feldolgozva hogy több munkahelyet jelentsen egy adott piac.



„JOBBIK valaha hatalomra jut, mennyit fog érni egy "szabadúszó" Magyarország szava a világban?”


Pontosan annyit amennyit most 0,00000 Kb

De nem csak rossz oldala van annak hogy kicsik vagyunk, hiszen gyorsan alkalmazkodunk és

Ennek is inkább akkor van jelentősége ha több piacon vagyunk jelen.


„Izrael ami már így is rengeteg pénzt ölt bele országunk "gyarmatosításába", csak úgy hagyni fogja, hogy minden elússzon”


Akkor te hagyd nyugodtan hogy rabszolga legyél. Szerinted ha már a 100% gyarmata lennénk akkor mi történne? Az idősek és a betegek , a gyengék mennének a levesbe.

Mert nekik csak a szellemileg leépült, ingyen munkás a jó magyar.

Gondolkodj már barátom hogy mit beszélsz . Nem hogy az embargó de semmi nem érdekelne ha ez lenne a tét és nem azért vágnám el saját kezemmel a torkukat mert rasszista vagyok , hanem mert inkább elpusztulnék mint hogy a gyerekeimet rabszolgának szülje az anyuk.

Addig harcolnék akár foggal és körömmel amíg 1 csepp vér megmozdulna bennem.

2009. szept. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
0%

17:56:

Úgy érzem nevetségesen mellé irkálsz. Először is, mivel látom nem esett le neked, tisztázzunk: az orosz piac mellett vagyok.


"Ezt a baromságot mikor találtad ki? Ha én cipőfűzőt gyártok és van piac az oroszoknál a

termékre akkor oda viszem, sőt ha több helyen van rá igény akkor több helyre.

Léteznek nemzetközi együttműködési megállapodások de ezt valahogy mindig megszívtuk. "

Talán abban igazad van, jobb lett volna, ha úgy fogalmazok a külpolitika IS meghatározza. Egy nagyon egyszerű példa: Tegyük fel abban a szerencsés helyzet áll elő, hogy Magyarország miniszterelnöke vagy, mellette cipőfűzőt gyártás és van rá piac az oroszoknál. Viszont az egyik tv csatornának adott interjúd során elkövetsz egy hibát, minősíted Putyint, ezzel súlyosan megsértve őt. Ezek után, szerinted melyik politikai befolyás alatt álló orosz cég vennék a cipőfűződet? Mondjuk felköthetnéd a farkadra...., ők meg majd beszerzik máshonnan. Mivel Magyarországon nem tudsz olyan terméket előállítani ami nélkülözhetetlen, vagy értékes (elsősorban olyan nyersanyagokra gondolok mint az olaj), simán "kikerülhetnek" bennünket.


"„majd tonna számra fogja rendelni Vona Szabolcsi Almáját” "

Egyszerű ironikus példa, amit az amerikaiakra írtam. Nem tudom, hogy jön ide Oroszország (a kedvedért: nem az oroszokkal kapcsolatban hoztam fel).


"Az Usa az messze van mások a szabványaik és csak példaként írtam de ha van valami amivel betudnánk törni az nem lenne gyenge hiszen egy hatalmas piacban a porszem is nagyon jelentős lehet a számunkra."

Bár eddig is lehetetlen volt, de a JOBBIK külpolitikájával oda sose fogsz "betörni".


"Ja és a jobbik szerint ami következik a gazdaság politikából az almából készített , készítményeket mint magasabb értékű árut lehetne értékesíteni. (Érted feldolgozva) Alma lé , sűrítmény , állományjavítók. "

Gratuláljunk nekik, akár csak neked. Szerintetek ez ilyen egyszerű? Már rég nem itt járnánk. Lehetne (!), ha van rá vevő....


"Gondolkodj már barátom hogy mit beszélsz . Nem hogy az embargó de semmi nem érdekelne ha ez lenne a tét és nem azért vágnám el saját kezemmel a torkukat mert rasszista vagyok , hanem mert inkább elpusztulnék mint hogy a gyerekeimet rabszolgának szülje az anyuk. "

A barátod belegondolt, és arra a következtetés jutott, hogy nem lenne szükség hősies tettedre, mivel az így is gyenge lábakon álló, a tartozás tengerében fuldokló ország, 1-2 évig bírná kereskedelem nélkül. Aztán a JOBBIK mehet a kukába.


Jelenleg országunkat csak a JOBBIK húzhatja ki a fertőből. Viszont van hova fejlődniük, hihetetlen mennyire rövidlátóak, a programjuk olvasva az embernek olyan érzése van (gazdasági rész) mintha ők szarták volna a spanyol viaszt, és általános iskolás szintű egyszerűséggel látják a dolgok közötti összefüggést (Laci csinál egy kést, Pistikének megtetszik, szóval 100%, hogy megveszi, csak arra nem gondolnak mi van, ha Pisti anyja nem járul hozzá...). A kormányzásra készülnek, de minden egyes interjú alkalmával kiderül, hogy szakmailag nagyon felkészületlenek, rendkívül rosszul időzítenek, nem "oda csapnak ahova kell", továbbá szerintem lehetnének agresszívabbak is. (tulajdonképpen ezért fordulhatnak elő ilyen kérdések, mint amire elvileg most válaszolunk).

2009. szept. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
59%
cipőfűzőt gyártás = cipőfűzőt gyártasz*
2009. szept. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!