Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintem akkor már kapjanak...

Szerintem akkor már kapjanak plusz szavazatot a külföldön élő családos magyarok is nem?

Figyelt kérdés
csúcs ami itt folyik.
2011. febr. 11. 10:27
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
persze az alap szavazaton felül ami "jár" nekik.
2011. febr. 11. 10:33
 2/21 anonim ***** válasza:
72%

Izé, Kamu, ha a külföldiek állampolgárságot kapnak, és bejön ez a gyerek utáni szavazat dolog, akkor ez lesz.

Gondolkodtam, kiknek lehetne még szavazati jogot adni

- Gerincesek. Érző, gondolkodó lények. A környezet, és vele együtt az állatvédelem a 21. század nagy kihívása. Úgy vélem, ősi magyar fajoknak - szürkemarha, mangalica - alapból két szavazat járna, míg mondjuk a nagyon látványosan magyartalan élőlényeknek - guppi, pudli, stb - csak fél.

- Online rpg-k karakterei. Tarthatatlan, hogy eddig nem fejezhették ki a véleményüket, pedig aki halálra sebez egy sárkányt, az szavazni is tud.

- Regények/filmek szereplői. Ki ne idézett volna már mondjuk a keresztapából? Az alkotóknak jogot kell adni, hogy szereplőik nevében szavazhassanak, hiszen az irodalmi, és filmed alkotások befolyásolják életünket.

- Hasadt személyiségűeknek természetesen alapból több szavazat járna. Magyarázat nem szükséges, azt hiszem.

- A demokratikus választási rendszerek előtt élő, bizonyítottan létező magyarok. Hiszen érzelemrokonító forraszték köt velük össze. Te megtagadnád Kinizsitől, hogy szavazzon?

2011. febr. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
62%
Nem kellenne mesterségesen generálni a magyarországi és külhoni magyarok közötti ellenszenvet.
2011. febr. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
pedig ez a szavazati jog alapból generálja.
2011. febr. 11. 10:49
 5/21 A kérdező kommentje:

"dubiis libertas"

azt hiszem, hogy a kormányunk kellően kreatív, hogy találjon még forrásokat. Ha a hatalomba fektetett energia felét csak arra fordítanák, hogy építsenek, akkor az lenne a csúcs, de ez így könnyebb, így nem kell dolgozniuk se rendesen.

2011. febr. 11. 10:51
 6/21 anonim ***** válasza:
62%
Külfüldön élő magyarok szavazzanak otthon,de nálunk ne! Fogalémuk sincs arról,hogyan élünk itthon. A média pedig nem az igazságot mondja.
2011. febr. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

nekik mindegy mindegy alapon történő szavazás lenne. ha akarnák akkor mindegyik az szdszre szavazna, nekik teljesen tökmindegy lenne.

másrészt meg szítanák a feszültséget.

2011. febr. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
20%
Én benne vagyok bármilyen választójogi reformban, ami csökkenti a nyugdíjasok és más potenciálisan baloldali elemek beleszólását a politikai életbe.
2011. febr. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Kedves Ötvenhárom

Nagyon remélem, hogy majd amikor te leszel öreg, egy annyira "jobboldali" kormány lesz hatalmon, hogy téged, mint potenciálisan baloldali elemet, kényszerhamvasztanak.

2011. febr. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Még több megvásárolható szavazat, a cigányok hogy felértékelődnének már :(
2011. febr. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!