Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj az, ha valaki (Pl a...

Miért baj az, ha valaki (Pl a Jobbik) felemlegeti és elítéli azt, hogy Izrael a gázai mészárlásban főleg palesztin civil gyermekeket és felnőtt civileket gyilkolt?

Figyelt kérdés
A liberálisok általában erről nem szoktak beszélni, csak szélsőjobboldali bűnről és arról, hogy nem szabad hagyni, hogy a történelem megismételje önmagát. Miért van ez?

2013. márc. 8. 20:00
 161/176 A kérdező kommentje:
*Bár általában akkor is olyanokba kötöttél bele, ami esetleg fogalmazási hiba, vagy elírás, de nem tartalmi gikszer. Szóval igen, te húztál el mindig, amikor olyan téma volt, amiből nem tudtad magad kimagyarázni. :D
2013. márc. 16. 00:55
 162/176 anonim ***** válasza:
100%

" az iskolákban elhülyítették a fiatalokat"


Te vagy rá az élő példa.

2013. márc. 16. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 163/176 bumbi02 ***** válasza:
100%

Magyarországon élek, és amit a liberális SZDSZ művelt az MSZP-vel karöltve, hogy tönkretették az országot, az nem az én hibám. Szétverték a kórházakat, iskolákat zárattak be, az iskolákban elhülyítették a fiatalokat. Munkahelyek nincsenek, a tanulás iszonyú drága. Nagyon sok olyan dolog van, amit nem az egyén dönt el, hanem a nagypolitika. És még számtalan olyan dolog van, amit szétvertek. Nem véletlen menekül el innen minden fiatal. Nekik is ezt mondanád? És még mielőtt írnád, hogy a saját sorsukat irányítják, ez igaz, de a 80%-uk nem akarna elmenni, de rá van kényszerítve! Bizonyos dolgokat magam döntök el, bizonyos súlyos dolgokat meg nem én. És az befolyásolja az ember életét igen nagy súllyal.


Na első csúsztatás. Szdsz művelt az MSZP-vel karöltve: hülyeség. Az előző 22 évben az összes párt kezet foghat a másikkal. Ideértem a JObbikot is. Mindenki gratulálhat, hogy 22 év alatt nem vagyunk képesek egyik rendszerből másikba normálisan átlépni.


Én fiatal vagyok, aki "elmenekült" otthonról. És épp ez a különbség közted és köztem. Te otthon maradsz nyakig a szarban, és fuldoklás közepette utolsó erőből még a hibásokra mutogatsz, hogy miért miért miért. Én ehelyett vettem egy nagy levegőt és 19 évesen kiköltöztem minden ismerettség nélkül (nincs egy rokonom se, akinél szállhattam volna idekint..). Mindenkinek meg van ez a lehetősége. Szóval abban egyetértek hogy az elmúlt 22 évben az ország nagy lépésekben halad.. a szakadék felé, viszont abban nem, hogy innentől kezdve hátradőlhetsz, és mondogathatod hogy nem a te hibád hogy így élsz. Érdekes, apám barátnője bőven boldogul. Épp lakást újítanak fel. Ja igen, csak ezért dolgozni kell. Én boldogulok. Mások boldogulnak. Csak ha leragadsz a mutogatás szintjén, és jobban lefoglal, mint az, hogy megoldást keress, akkor nem fogsz sose boldogulni.



Hozzáteszem, ha kell, odahaza is meg tudnék élni, csak nekem az nem elég hogy megéljek, én "tartani akarok valahová". Otthon is: aki akar, az talál munkát. AKi válogatós, az lehet hogy nem.

2013. márc. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 164/176 A kérdező kommentje:

"Na első csúsztatás. Szdsz művelt az MSZP-vel karöltve: hülyeség. Az előző 22 évben az összes párt kezet foghat a másikkal. Ideértem a JObbikot is. Mindenki gratulálhat, hogy 22 év alatt nem vagyunk képesek egyik rendszerből másikba normálisan átlépni."


Így van, az elmúlt 22 év pártjai kezet foghatnak egymással, mivel tönkretették az országot. Na de hogy jön ide a Jobbik? Életében nem volt kormányon, és a Parlamentbe is csak 2010-ben jutott be. Szóval az ország tönkretételéért a Jobbikot is hibáztatni, na ez a csúsztatás.


"Én ehelyett vettem egy nagy levegőt és 19 évesen kiköltöztem minden ismerettség nélkül (nincs egy rokonom se, akinél szállhattam volna idekint..). "


Hát az nagyon tiszteletreméltó, nem akartál még könyvet írni belőle?


"Hozzáteszem, ha kell, odahaza is meg tudnék élni, csak nekem az nem elég hogy megéljek, én "tartani akarok valahová". Otthon is: aki akar, az talál munkát. AKi válogatós, az lehet hogy nem"


Ha szerinted mindenki meg tud élni, aki akar, és még annál is többet, hiszen apád barátnője házat újít fel, akkor hazugság a 4 millió ember egy kerekítve 10 milliós országban a létminimum alatt? Vagy akár csak nézd meg a munkanélküliséget az ország lakosságához viszonyítva. Ők szimplán csak nem akarnak dolgozni?

2013. márc. 16. 12:31
 165/176 A kérdező kommentje:

"" az iskolákban elhülyítették a fiatalokat"


Te vagy rá az élő példa."


Nagyot mondtál, öblítsél. Sokan vannak még olyanok, mint én, akik nem agymosottak, mint akár te. De ne aggódj, lehet nyivákolni, a Jobbik erősödik. :)

2013. márc. 16. 12:34
 166/176 anonim ***** válasza:
100%

"Sokan vannak még olyanok, mint én, "


Nem is győzőm fizetni az adót, hogy legyen miből kifizetni az ároktisztítást...

2013. márc. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 167/176 A kérdező kommentje:

"Nem is győzőm fizetni az adót, hogy legyen miből kifizetni az ároktisztítást..."


Te mindenkiről látatlanban tudod, hogy mit dolgozik, vagy mit tanul? Az a baj, hogy bezárták Lipótmezőn a sárga házat, mert akkor a "rengeteg" adót, amit fizetsz, fizethetnéd a pszichiátriai kezelésedre, amiért azt gondolod, hogy te mindenkiről mindent tudsz.

2013. márc. 16. 12:40
 168/176 anonim ***** válasza:
100%

" bezárták Lipótmezőn a sárga házat, mert akkor a "rengeteg" adót, amit fizetsz, fizethetnéd a pszichiátriai kezelésedre, a"


Oda is fizetek, ne aggódj. Mondjuk Lipótmezőn még nem voltam.

Amúgy, mivel is foglalkozol, ha engem már így kiveséztünk?

2013. márc. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 169/176 A kérdező kommentje:

"Oda is fizetek, ne aggódj. Mondjuk Lipótmezőn még nem voltam. "


Miért, máshol már voltál kezelésen? Nem csodálkozom, nehogy félreértsd, csak furcsa, hogy így magadtól bevallod.


"Amúgy, mivel is foglalkozol, ha engem már így kiveséztünk?"


Én is fizetek adót az államnak. Ennyi volt a "kivesézés", ennyit válaszolok én is.

2013. márc. 16. 12:52
 170/176 anonim ***** válasza:

"Miért, máshol már voltál kezelésen? Nem csodálkozom, nehogy félreértsd, csak furcsa, hogy így magadtól bevallod. "


Nem szégyenlem (klinikai depresszió egy gyógyszer mellékhatása miatt).

2013. márc. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!