Az egyetemisták miért várják el az államtól, hogy munkát adjanak nekik, ha olyan szakmákat tanulnak, amelyekben nincs ennyi emberre szükség?
10: "De a hambis szakokon megszűnt az államilag támogatott képzés, szal ezen túl kéne lépni."
Nem szerepelt a kérdésben, hogy ki fizeti a tandíjat, most nem is a képzés költségén van a lényeg. Hanem azon, hogy ha az ember olyan szakot választ (még ha saját pénzen is tanulja), akkor utána mégis mire számít.
A röghöz kötéssel egyet értek veled.
Az állami allokációk révén lehet munkahelyeket teremteni.
Persze ha a multikat tömik a szalagmunkáért akkor arra már ne jut. Nyilván az egyénnek nagy a felelőssége abban a tekintetben hogy versenyképes-e amit választ mint szakma. De!!! Az is igaz hogy ma nálunk semmire nincs szinte igény.
Az is igaz hogy mindenkinek versenyeznie kell, de s társadalom képét nem a legsikeresebbeken lehet lemérni hanem az átlagon. Ott meg nagy a coresz és alig alig van lehetőség. Sajnos be kell látni hogy a magyar nagyszámú diplomások csak 1 fajta versenybe vehetnek részt! Hogy ki lehet diplomás Wc s néni, mert ezt hozta a sok sok diploma. Azt hogy ma már teljesen értelmetlenül kérnek minden álláshoz diplomát, és nem azt hogy nő az ország gazdasági teljesítménye a magasabb hozzáadott érték.
Miért? Mert a szalagmultis munkahelyek nem a magas hozzáadott értéket képviselik, ahogy a bölcsészek sem.
Na ebből kellene kitörni, megfelelő képzés és hazánk adottságain alapuló allokációk révén.
#11
Csak baromság a kérdés. Én akiket ismerek és hambis szakra járnak azok tisztában vannak vele hogy nem tudnak vele elhelyezkedni majd. A problémám az hogy sokan mégis ezzel érvelnek a felsőoktatás szétverésének a helyessége mellett. Aki hambis szakra megy az tudja hogy nem lesz melója, többségük csak a papír miatt megy oda aztán anyuci/apuci benyomja valahova vagy dolgoznak a családi vállalkozásban, a maradék meg megy a mekibe krumplit sütni. Ezzel mindenki tisztában van. Csak mindig ez került a középpontba nem a maradék 90% akiknek olyan diplomája van amivel el is lehetne helyezkedni, ha az állam nem tenne meg mindent hogy az összes külföldi cég megszüntesse az itthoni érdekeltségeit a magyar cégek meg tönkre menjenek.
"Hanem azon, hogy ha az ember olyan szakot választ (még ha saját pénzen is tanulja), akkor utána mégis mire számít."
Államilag meghatározott keretszámok vannak. Az ember szerintem joggal feltételezi, hogy az állam úgy húzza meg a keretszámokat, hogy a munkaerőpiaci igényekhez igazítja.
Sőt az állam maga is ezzel indokolta pl. a jogász-közgazdász képzés keretszámainak hatalmas mértékű csökkentését.
Ha viszont így van, akkor logikusan elvárható, hogy minden képzéssel ugyanezt tegye meg, nem? És innentől az állam képzett szakemberei gondoskodnak arról, hogy csak olyan és annyi képzés induljon, amennyit felvesz a munkaerőpiac, az egyszeri diáknak pedig azt kell kitalálnia, hogy a lehetőségek közül mi az, ahol a legjobbat ki tudja hozni magából.
Ma elvárjuk, hogy egy érettségi előtt álló diák jobban képben legyen a munkaerőpiaci helyzettel, mint az állam közgazdászai. Azért ez elég abszurd, nem?
"Ha viszont így van, akkor logikusan elvárható, hogy minden képzéssel ugyanezt tegye meg, nem? És innentől az állam képzett szakemberei gondoskodnak arról, hogy csak olyan és annyi képzés induljon, amennyit felvesz a munkaerőpiac, az egyszeri diáknak pedig azt kell kitalálnia, hogy a lehetőségek közül mi az, ahol a legjobbat ki tudja hozni magából.
Na kb ezt is teszi az állam.
Hidd el hogy ha 2-3 évre bezárna minden felsőoktatási intézmény, akkor sem lenne fennakadás. Mert ma és még vagy 10-15 évig nem lesz igazi növekedés, csak válságról válságra bugdácsolás.
13: Itt nem a felsőoktatás szétveréséről van szó, keretszámokról meg képzés költségeiről, hanem arról, hogy az, aki beiratkozik egy olyan szakra, amiről már akkor tudja, hogy nincs rá szükség, az mégis mi a fenére számít?
"Én akiket ismerek és hambis szakra járnak azok tisztában vannak vele hogy nem tudnak vele elhelyezkedni majd."
Akkor mi a fenének cs.szik el az időt és a pénzüket????
14:
Azért aki SAJÁT PÉNZEN (szülőkén vagy diákhitelből) elmegy egy olyan szakra, amire már ránézésre meg lehet mondani, hogy erre ma sincs szükség, az mégis mit képzel?
"Itt nem a csúcsra jutás volt a kérdés, hanem hogy egyáltalán el tudjon valaki helyezkedni és el tudja magát tartani. A csúcsra jutáshoz azonban valóban elengedhetetlen a kiemelkedő teljesítmény."
Ahhoz, hogy pusztán el tudjon helyezkedni, sem elég az átlagteljesítmény, és erre nem egyetem után kell gondolni. Így értettem.
#16
Olvasd el debilkém végig. Már ha sikerül.
"Ahhoz, hogy pusztán el tudjon helyezkedni, sem elég az átlagteljesítmény, és erre nem egyetem után kell gondolni. Így értettem.
Mennyire torz egy felfogás!
Ember, az átlag azért átlag, mert az emberek nagyon nagy része. Értem? A te felfogásod értelmében ezek szerint az átlagnak nem kell dolgozni, csak a csúcsnak.
És akkor kikből lesznek a vezetők?
Az extra extra csúcsokból, mert olyan nincs.
Aki meg nem csúcs, az az az emberek 80% a az legyen kollektív öngyilkos?
Ne viccelj már!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!