Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért retteg az Egyesült...

Miért retteg az Egyesült Államok Kínától? Talán a kezdete a globálkapitalizmus felszámolásának?

Figyelt kérdés
Nincs semmi különös és erre utaló az írásban, de az USA t ismerve, a legjobb védekezés a támadás és ugye minden a gazdaságból indul és a pénz körül forog!

2013. febr. 22. 10:13
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg azért rettegnek tőlük mert vesztenek a befolyásukból, meg ha a kínaiak nem vennék az állampapírjaikat az egyenlő lenne az usákok csődjével. Ha jól fejeztem ki magam.
2013. febr. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

"indmayer válasza:


lehet hogy most úgy néz ki, hogy kína lesz a következő szupernagyhatalom, de az én szerény véleményem az, hogy india előbb-utóbb be fogja előzni kínát, és le is hagyja



Lehetséges, bár én inkább a feltörekvők szinergikus kiteljesedését látom. Bár mindegy is, hiszen utána jöhet É-Afrika stb stb. Ami a lényeg hogy ma már az USA sem képes megbírkózni a globalizmus deformáló hatásaival, ami nagyon is ragadós lehet. Hogy ez mit hoz magával, azt megérteni, az sok sok átgondolást igényel. viszont biztos gogy ez a lépés közelebb vinné a világ gazdaságának a beindulását.

2013. febr. 22. 12:03
 13/23 A kérdező kommentje:

"Esetleg azért rettegnek tőlük mert vesztenek a befolyásukból, meg ha a kínaiak nem vennék az állampapírjaikat az egyenlő lenne az usákok csődjével. Ha jól fejeztem ki magam.



Teljesen igazad van.

Viszont ha nem szabályozzák le a Kínai törekvéseket akkor az usa reálja bukik fel. Az az, mindenképp bukó.

A kérdés hogy a reált védik vagy a monetárist.

2013. febr. 22. 12:04
 14/23 anonim ***** válasza:
95%
Amiről te beszélsz annak semmi köze a globálkapitalizmushoz. A globális világ nem azért van, mert bárki azt akarja. Pontosan annyira nem azért van, mint amennyire a hegyipatak lefolyik a hegyről. Azt se akarják, hanem történik. És ha beleépítjük a házunkat, akkor nem jó a hegyipatak, mert alámossa. Ha viszont malomkereket teszünk rá, jó, mert megőrli a gabonát, vagy áramot termel. Ilyen egyszerű a világkapitalizmus is. Csak meg kell érteni a működését, igaz ez figyelést, elmélyülést igényel.
2013. febr. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

"Amiről te beszélsz annak semmi köze a globálkapitalizmushoz. A globális világ nem azért van, mert bárki azt akarja.


Hanem mert engedi.

Ha nincs a neoliberalizmus (neokon) akkor a globalizmus soha nem lett volna képes létrejönni. A neoliberalizmus semmi másról nem szól, csak hogy a tőke ellensúlyai miként lebonthatóak, és miként érvényesítheti a dereguláció lebontása segítségével az érdekeit.

Most nézz szét a világon, kb ez lett az eredménye.


"Pontosan annyira nem azért van, mint amennyire a hegyipatak lefolyik a hegyről.


Csak hogy az árvizektől is óvja magát az ember.


"Azt se akarják, hanem történik. És ha beleépítjük a házunkat, akkor nem jó a hegyipatak, mert alámossa.


A baj ezzel az hogy a házat a klasszikus kapitalizmus működése közben építettük, a globálkapitalizmus meg teljesen más irányokat hektikus változásokat produkál, és szinte mindenki házát kezdi elönteni.


"Ha viszont malomkereket teszünk rá, jó, mert megőrli a gabonát, vagy áramot termel.


Erre csak a ma feltörekvő autoriter országok képesek, persze azok is a jövedelmek szinten tartása mellett.

Jóléti fejlett országok a 80as 90es években kamatoztatták az adottságaikat, és a 2000es évek elei hitebőségből fakadóan. Ma már a csúnyább arcát kell nézniük ahogy az USA is teszi, ahogy az írásból kiderül.


"Ilyen egyszerű a világkapitalizmus is. Csak meg kell érteni a működését, igaz ez figyelést, elmélyülést igényel.


És te érted?

Érted azokat a feszültségeket és ellentmondásokat amiket generál? (nem hinném) Be kell látni hogy a láthatatlan kéz megbukott, hogy a szabályozatlanság sokkal veszélyesebb mint gondoltuk. Hogy a globalizmusnak bár vannak jó oldalai, de fenntarthatatlan mert a fejlett világ bukásához lázongásokhoz és háborúkhoz vezet hamarosan, ha csak nem váltunk paradigmát!

2013. febr. 22. 13:37
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
USA-nak nem kell Kínától félnie,inkább Kina féljen,mert sok pénze van az USA-ban. Az USA-nak saját magától kell félnie,mert az emberek nem nagyon szokták meg azt ,hogy nincs ! Egyébként az amerikaiak megélnek a lázongásokból, mert elég sok embert tud igy "foglalkoztatni".
2013. febr. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Az USA hadserege messze a legfejlettebb és egyben a leggyorsabban fejlődő is, többször annyi pénzt ölnek a hadiiparba, mint az ezen a téren 2. kínaiak, nem véletlenül.Az, hogy az USA sokkal tartozik Kínának, Kína szempontjából veszélyes, mert mondhatják, hogy nem fizetik ki, és akkor semmit sem tehetnek.Az USA nem fogja hagyni, hogy a hatalma csendesen elenyésszen.
2013. febr. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

"Az USA hadserege messze a legfejlettebb és egyben a leggyorsabban fejlődő is, többször annyi pénzt ölnek a hadiiparba, mint az ezen a téren 2. kínaiak, nem véletlenül.Az, hogy az USA sokkal tartozik Kínának, Kína szempontjából veszélyes, mert mondhatják, hogy nem fizetik ki, és akkor semmit sem tehetnek.Az USA nem fogja hagyni, hogy a hatalma csendesen elenyésszen.


Megteheti az USA hogy nem fizet, de azzal feletti az életszínvonalat és tényleg elveszíti a legnagyobb hatalmat. Az olaj elszámolás feletti diszponálást.

Ez kb annyit jelent hogy az euro egyből nyerő lesz, a dolcsi meg mehet a levesbe. Nem lesz képes szétteríteni az inflációt, a valutája senkinek nem kell stb stb ennél még a háború is kedvezőbb a számára. De a vége csak az marad hogy a globalizációs gazdasági szerepet csökkenti, aminek a példája nagyon is ragadós lesz a mai világbn.

2013. febr. 22. 15:35
 19/23 anonim ***** válasza:
93%

Hiába is reménykedik a sok alternatív közgazdász meg a csodálóik, Kína nem tudja egyszerűen átlépni a saját árnyékát.


Két alappillérre épül főként a wishful thinking-re alapozott elméletük.


Sok olcsó bóvli amit a sok sárga termel pár marék rizsért, illetve bevásárolják magukat mindenhova.


A bóvlik eladása manapság sokkal nehezebb egyrészt a növekvő öntudatosság miatt (amit vicces módon belföldön épp a sok Kína fan terjeszt leginkább), másrészt a pénzhiány miatt, kétszer is meggondolja az ember, hogy költsön bármire is. A magas hozzáadott értékű holmik gyártásában meg minden erőfeszítés elelnére gyalázatosan áll, rá van szorulva ellenfelei technológiájára, aminek az árát nem szabja meg. Nem is beszélve, hogy a hatalmas növekedésből az occó kínai munkás is látni akar valamit, illetve igényli a nyugatról beszívárgó jogokat, ellátást stb. Amit a kínai kormány egy darabig tűrhet, utána választhat, vagy a nép közé veti pénzt, vagy lenyeli. Az előbbi a versenyképessége elvesztésével jár, az utóbbit pedig a nép szív. Amit nem szoktak sokáig tűrni.

A népességcsökkentésre való állami törekvés (egyke poliitka, illetve a lánygyermekkel szemben való tradíciós ellenérzések) pedig egy csinos demográfiaiválságot okoz, ami nagyon mélyre löki Kínát. Jócskán fogyni fog a munkás kéz, a többtízmillió nyugdíjas életbentartásáról amire a kínai lakosság képtelen, így az állam nyakába borul, már nem is beszélve.


Kína gazdasági csodája egy lufi, nem több. A bevásárlás sem a fölös pénz költögetését, gazdasági terjeszkedést jelent, hanem nyomságyakorló eszköz, ha Kína megzuhanna legyen kibe kapaszkodni. Megtanulhatta Kína a Szovjetunió és az arab olajsejkek kárán, hogy nem érdemes a "gyarmatbirodalom" fenntartásába ölni minden pénzükent az anyaországot elhanyagolva, a presztistartás maitt, viszont nem is verik el a sivatag közepén mint az olajban fürdő arabok. Szépen visszkúsznak majd a sivatagba a kínai kintlévőségek, ha szorul a hurok.


De ha Kína megzuhan, az államilag dotált vállatok is a csőd felé húzodnak, amit valakinek fedeznie kell. És az a valaki Amerika lesz, ahol a legnagyobb piaca van illetve rengeteg államkötvényt vásároltak. Nonem azért amiért a sok túlművelt hiszi, hogy bedöntse Amerikát, hisz akkor nemcsak a legnagyobb vásárlóját bukná el, hanem egyik fő innovációs befektetőjét is. Az USA gazdaságának bedöntéséve, csak magát vágná taccsra, hisz a termelő bármikor helyettesíthető, a fogyasztó nem. Amerika miután kilábalt valahogy a csődből keresne más beszállítót vagy marad a hazai termékeknél, viszont Kína visszsüllyed abba az állapotba amiben Mao hagyta anno. Amíg nem talál új háromszázmilliós könnyedén megfejhető jóléthez szokott polgártömeget, akinek a kínai termékekre van igénye, addig ezzel nem próbálkozhat. Pláne, hogy az amcsi olcsó palagáz, egy kicsit megpörgeti majd az USA gazdaságát, illetve az energiaellátási gondokkal küszködő Kínával szemben mégnagyobb fölénybe kerül.


Brmennyire is szeretnék egyesek, az USA még egy jó darabig a toppon marad.


Ja és miért is kéne az amerikaiaknak az ipari kémkedést tolerálniuk?

2013. febr. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
19/19 Nagyon tetszik az indoklásod, amellett érverésed tiszta és követhető. Kína pl olyan látványos ipari fejlődésen is esett át szerintem,mint anno mi , amikor a nulláról indultunk és döntöttük a csúcsokat, de ez is más meg az is más. Azt viszont ne felejtsük el,hogy Kina területileg és népességben is akkor, hogy ez a különbség az adott területen a magasságokban is mélységekben is megtapasztalható
2013. febr. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!