Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mire alapozzák az Eu fanok...

Mire alapozzák az Eu fanok azt az elgondolásukat, hogy az Eu a globálkapitalizmus rendszerében fenntartható?

Figyelt kérdés

Csak logikus írásokat kérek.

Mi az Eu válságának az oka?

Miként viszonyul az Eu a globálkapitalizmushoz?

Mi fog megváltozni az Eu ban hogy működőképes legyen?



"Kíváncsi vagyok hogy a sok sok Eu fan "nagy gazdasági agy" miként válaszol logikusan és konzekvensen és ha nem nagy feladat empirikus alapokból táplálkozva."



2013. febr. 21. 19:31
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Ha létezne a globálkapitalizmus névvel illetett "akármi" (tényleg, mi akarna lenni a definíciója, okoska?), akkor minél nagyobb valaki, annál életképesebb lenne. Ilyen elgondolásból egy gazdasági unió erősebb lenne gazdaságilag, mint egy kis ország. Ha tehát létezik a globálkapitalizmus, akkor szükségünk van egy gazdasági közösségre. De mivel az Eu tagjainak a szuverenitása túl nagy(!), így esély sincs a hosszútávú fenntartásra.
2013. febr. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 ConnectCare ***** válasza:
90%

Kedves kérdező!


Az Európai Unió egy eléggé ellentmondásosan működő, ám (szerintem) mégis hasznos intézmény.


Szinte a kezdetektől legfőbb célja a közös, egységes kereskedelmi térség megteremtése, ahol megszűnnek a határok a kereskedelem, a tőkemozgás és a személyek mozgása előtt. Ez hasznos, mert lehetővé teszi, hogy Európa állampolgárai "a lehető legtöbbet hozzák ki magukból", ott áruljanak, annyiért, amit akarnak. Emiatt tartom én hasznosnak az EU-t. Hátránya viszont, hogy kicsit szocialisztikus szervezet, célja a jólét folyamatos fenntartása, sőt emelése is, még akkor is, ha az amúgy nem vagy csak nagy nehézségekkel megvalósítható. Így akkor is megmentené pl. Görögországot a csődtől, ha azzal árt Németországnak. A szabad piaccal együtt jár az is, hogy nem lehet protekcionista gazdaságpolitikát folytatni. A tagállamok rossz néven vehetik, ha mint esetünkben is, pl. nemzeti légitársaságuk ezt a szabad piacot védő uniós szabályok miatt szűnik meg. Ilyenkor EU ellenesség alakul ki. Szerintem ez szükségszerűen oka a hullámvölgyeknek, a szocialisztikussága pedig egy hibája az EU-nak, ami javításra vár. Az EU egyébként kifejezetten kapitalista szervezet lenne, hiszen célja a piacok állami túlhatalom alóli kivonása. Egy pusztán a szabadságok, a szabad kereskedelem fenntartásával foglalkozó EU talán jobb, elfogadottabb, működőképesebb lenne.

2013. febr. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
6%

Az hogy nincs protekcionista piac az Magyarországnak elég nagy hátrány.


Ha magyar piacon előnyben részesülnének a magyar termékek illetve a külföldiek magasabb áfát kapnának az jobb lenne a magyar gazdaságnak.


Ez a teljesen szabad piac , protekcionizmus nélkül csak a nagykutyáknak jó ,mint Frano. vagy No.

2013. febr. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 ConnectCare ***** válasza:
100%

Sikerült kicsit bonyolultan fogalmaznom, ezért egyszerűsítve:


Jó benne: Eladhatom az általam készített lámpát Günthernek Nürnbergben különösebb gondok nélkül.


Rossz benne: Kicsit túlnőtt eredeti funkcióin és a jólét, a biztonság garantálására hivatkozással már sok mindenbe beleszól, amibe talán nem kellene már.


Ha megmaradna pusztán a kereskedelem szabadságának biztosításánál, akkor ez a rossz oldala eltűnne és összességében szerintem jobb lenne az Unió.

2013. febr. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 ConnectCare ***** válasza:
100%

19:51-nek válasz:


Biztosan vannak a protekcionizmusnak is előnyei, de itt inkább képzeld el az EU-t úgy, (talán kicsit ovis a példa) mint azt az apukát, aki egy társasjátékkal találja gyerekeit és azt veszi észre, hogy azok csalnak és azt akarja, hogy a gyerekek a szabályok szerint játszanak. Nem érdekli, hogy ki nyer, csak, hogy a szabályok be legyenek tartva. De ha be vannak tartva valószínűleg mindenki jobban jár.


Hogy jön ez ide? :) A protekcionista politikával az állam "csal", egy olyan üzemet vagy ágazatot tart életben, hoz helyzetbe, ami egyébként a versenyben nem állná meg a helyét. Egy másik versenytársat, egy másik tagállamot büntet plusz adókkal vagy vámmal azért, mert a sajátja nem versenyképes. Ráadásul ennek költségeit is az adófizetői fizetik. Az Unió ezért ezt megtiltja és azt mondja, hogy mindenkinek be kell tartania, hogy verseny van és a jobb nyer. Viszont ennek része az is, hogy ha egy magyar cég fut be, az ugyanúgy élhet az összes előnnyel, mint bármelyik más tagállam cégei. És egymás polgárai beszállhatnak bármely állam cégeibe. Oda teszik a pénzüket, ahová akarják. Mikor az unió így, "az apuka szerepében" kialakítja az igazságos feltételeket a játékosok vagyis a tagállamok között, azt már nem vizsgálja, hogy amúgy a tagállamok sikeresek lesznek-e ezután, hanem azt mondja, hogy a feltételek adottak, tessenek gondolkozni, feltalálni, vállalkozni, jó dolgokat piacra dobni és akkor majd halad a szekér. Ha ez nem megy, az adott ország nem tud élni azzal, hogy őt sem diszkriminálják és árulhatja a dolgait bárhol az Unión belül, az ő baja, miért nem ügyesebb. A lényeg, hogy "csalni" (tehát vámot kivetni más állam cuccára, állami köldökzsinóron tartani ágazatokat, adófizetőket külön megadóztatni pl. a hazai tejipar fenntartásáért stb.) nem lehet.


Ennek vannak negatívumai, de összességében mégis jó, hogy az államok nem hoznak törvényeket egymás korlátozása érdekében.

2013. febr. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5.


Igazad van , de szerinted hogy versenyeznek egy szlovák , magyar és a hasonló kaliberű gazdaságok a monstrum Németországgal vagy a csigaevőkkel?

Sehogy , ezért szerintem egy kis csalás , engedmények, vagy valamiféle esély kiegyenlítés beleférne.


Nem kellene egyenlőnek tekinteni a gyengéket és az erőseket.

Ha olyan erős lenne a szlovák gazdaság mint a csigásoké akkor egyenlőek lehetnének.

2013. febr. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6%
Semmire sem alapozzák, Egyszerű gondolkodásképtelen emberek. Épp ezért lettek Eu fanok, valaki mindig kell, hogy uralkodjon rajtuk és megmondja nekik mit csinálhatnak, mert önállóan nem boldogulnának.
2013. febr. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 ConnectCare ***** válasza:
90%

6.


Lényeges, hogy eltűnnek a határok is. Megint csak azt tudom írni, hogy egy pillanatig képzeld magad a "pusztán magyar" (értsd jól, nem lealacsonyítom a nemzeti állampolgárságot, hanem úgy értem, hogy a "csak magyar és más nem") állampolgár helyett európai állampolgárnak. Te már nem csak abban gondolkozhatsz, hogy a magyar vállalkozásod magyar telephelyen magyaroknak gyárt, hanem abban is, hogy a te magyar céged osztrák telephellyel franciáknak süt bagettet. Így mindegy, hogy gazdagabb vagy szegényebb tagállam polgára vagy, bolgárként, magyarként, szlovákként stb. ugyanúgy árulhatsz Berlinben mondjuk csokit, mint Jürgen, aki echte német. A hasznodat pedig szabadon hazahozhatod Magyarországra.


A kezdet valóban nehezebb lehet, jó eséllyel a beinduláshoz kevesebb tőkéd lesz, mint Jürgennek, aki már diákmunkában, az egyetem alatt többet kereshet, mint a magyarok egy jelentős része. Ezért van az Uniónak kohéziós alapja, ezért vannak a fejlesztési pénzek és ezért nagyon fontos, hogy a tőke szabad áramlásának szabadsága következtében fordulhatsz bármelyik német bankhoz (is), hogy a németországi üzletnyitásodhoz hitelt kérj.


Egyébként az Unióban kifejezetten örülnének és gyakran merül fel, mint cél, hogy jó lenne, ha a polgárok tudatosabban lennének európai állampolgárok és el mernék hagyni a saját országukat, mernének külföldön vállalkozni, vásárolni, befektetni stb. Brüsszelben a cél pont az lenne, hogy átjárkáljunk egymáshoz, a külföldiek is ide (ahogy ez azért egész jól is megy) és mi is külföldre (ez már kevésbé megy jól). Számításba kell venni azt is, hogy még viszonylag nem rég csatlakoztunk, 2004 óta, bár hosszú idő telt el, nagy óriási változások azért még nem történhettek.

2013. febr. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Emberek!

Ti tényleg elhiszitek hogy a német versenyez a magyarral stb stb? Nem barátocskáim! A periféria versenyez a nagytőke kegyeiért és ezért szociális vívmányokat öl meg, adóversenybe száll, elcsökevényesíti a hazai vállalkozók támogatásait és monopol multinacionális és oligarchális az államok felett rendelkező nagy tőketesteket szolgál.

Lehet hogy kényszerből teszi, de attól még az offshoreban ketyeg a pénz amit aztán a középtől kell lenyúlnia.

Mit tesz az Eu ez ellen? Egy nagy semmit.

Teljesen vicc kategória ma már a kereslet kínálat elméletű kapitalista koncepcióra hivatkozott szabad kereskedelem, miközben minden szabályzástól mentesen összeolvadt a nagytőke a reáltól a pénzpiacig.

Amikor olyan szabályzókat iktatott ki a neoliberalizmus ami által szinte 2 naponta alakulnak ki a reálfedezet nélküli forrópénz miatt buborékok a világpiacban.

Teljesen értelmezhetetlen szabályokra hivatkoztok, amik már igazán az igazi nagy vonalakban működő gazdaságokra nincs is hatással. Olyan elméletekkel akartok okoskodni ami a kapitalizmusban voltak jelen, de ma már kipusztultak. Mikor veszitek észre hogy kiegyenlítődés nem létezik, hogy felzárkózás ma már lehetetlen.

Naiv gyerekek vagytok akik elhiszik hogy a kapitalizmus arca nem rogyadozik a ráncoktól, és nem értitek hogy ma már a botax nem segít. Úgy át kell szabni hogy még maga sem ismerhet magára.


Ajánlom hogy olvassatok sokat, és ne higgyetek el mindent!


[link]


Még hogy az Eu azért jött létre hogy mindenkinek jó legyen!


Nem kis barátom.

Az Eu azért jött létre hogy szélesítse a piacait és olcsóbbá tegye a termelését néhány nagy nyugati ország.

Aki ezt nem látja az vak.


Igen, meg van az esélye mindenkinek.

Kb így.


A régi tagállamok 120kg os minden csibészséggel megkent sok sok éve profi boxolók. Mi meg pehelysúlyú amatőrök profi tapasztalatok nélkül. Sőt a szabályokat is ők írják és ha ez nem lenne elég meg is változtathatják bármikor.

Persze hogy van támogatás, hiszen a cirkuszt fent kell tartani, ha egyből kiütnek akkor nem lesz kit pofozni nem lesz show!

2013. febr. 21. 21:38
 10/10 A kérdező kommentje:

"ConnectCare válasza:


Kedves kérdező!


Az Európai Unió egy eléggé ellentmondásosan működő, ám (szerintem) mégis hasznos intézmény.


"""Szinte a kezdetektől legfőbb célja a közös, egységes kereskedelmi térség megteremtése, ahol megszűnnek a határok a kereskedelem, a tőkemozgás és a személyek mozgása előtt.


Nem barátom. Ez csak a fedő szöveg.

Az Eu azért jött össze hogy a nagyok gazdaságilag maguk alá gyűrjék az újabb tagállamokat. Hogy a tőkéjük profitáljon, hogy új fogyasztók jelenjenek meg és olcsó munkaerő. Illetve hogy ezt állandósítsa.


" Ez hasznos, mert lehetővé teszi, hogy Európa állampolgárai "a lehető legtöbbet hozzák ki magukból",


Igen, nyugaton!


""ott áruljanak, annyiért, amit akarnak. Emiatt tartom én hasznosnak az EU-t.


Jahh mert az csak annyi hogy Bécsben szeretnék egy cukrászdát! Ez is kampányszöveg ami soha nem fog megvalósúlni.


""Hátránya viszont, hogy kicsit szocialisztikus szervezet, célja a jólét folyamatos fenntartása, sőt emelése is, még akkor is, ha az amúgy nem vagy csak nagy nehézségekkel megvalósítható.


Nyilván ezért csökken folyamatosan a jóléti államok szerepe.


"Így akkor is megmentené pl. Görögországot a csődtől, ha azzal árt Németországnak.


A naivitás netovábbja!

Tudod a görögöket a német bankok és a globalizmus a német tőke nyomta a víz alá, ha a németek hagyják a görögöket akkor ők is nagyot buknak. Hans-nak a megtakarításai is úsznak a német bankok pénzével. Ahogy veszélybe kerül a németek ezüstöt és aranyat tojó tyúkja is az euro és az Eu.


"A szabad piaccal együtt jár az is, hogy nem lehet protekcionista gazdaságpolitikát folytatni. A tagállamok rossz néven vehetik, ha mint esetünkben is, pl. nemzeti légitársaságuk ezt a szabad piacot védő uniós szabályok miatt szűnik meg. Ilyenkor EU ellenesség alakul ki. Szerintem ez szükségszerűen oka a hullámvölgyeknek, a szocialisztikussága pedig egy hibája az EU-nak, ami javításra vár. Az EU egyébként kifejezetten kapitalista szervezet lenne, hiszen célja a piacok állami túlhatalom alóli kivonása. Egy pusztán a szabadságok, a szabad kereskedelem fenntartásával foglalkozó EU talán jobb, elfogadottabb, működőképesebb lenne.



Persze, mi meg jó képet vágunk az offshore az adóversenybe hajszoló a monopol és oligachális képződményekhez. Amik egyszerűen lebénítaník minden magyar céget, olyan előnyöket zsarolnak ki ami versenyképtelenné teszik a magyart, és gyakorlatilag olyan korrupciót generálnak amihez hasonló sincs az érdekeik érvényesítése érdekében.


Tudod ha nem lennél naiva, hanem a jelenbe tekintenél akkor ezeket látnád!


De ami a legfontosabb!

A globálkapitalizmussal nem képes az Eu mit kezdeni, halálra van ítélve. Annyira más más a tagállamok érdeke a fejlettségi szint miatt hogy nem lehetséges az összhang.

Sokkal kisebb és kiegyensúlyozottabb szövetségek kellenek.

2013. febr. 21. 22:00

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!